מתלבט לגבי קניית עדשה של סיגמה 18-250MM - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט לגבי קניית עדשה של סיגמה 18-250MM

idanmal

Recommended Posts

שלום לכולם ותודה מראש לעוזרים...

יש ברשותי של קנון 500D ושלוש עדשות : עדשת הקיט-18-55, עדשה של קנון 28-135 עם יצוב תמונה

ומנוע פוקוס ועוד עדשה ישנה שקיבלתי מחמי של קנון 75-300 לל יצוב תמונה וללא מנוע פוקוס .

שאלתי היא כזו...שמתי עין על עדשה מהדגם הנ"ל סיגמה 18-250, עכשיו יש שני דגמים הדגם הישן יותר שהוא כבד ב200

גרם בערך ואפשרי להשיג אותו ביד 2 באיזור ה1500 ש"ח, והדגם החדש שנמכר בארליך מעבדות ב2900 ש"ח.

מה עדיף מבין השניים ואם בכלל? מה ההבדל ביניהם ואם הדגם החדש שווה את ההשקעה ?

העדשה הזו חוסכת לי את ההחלפה והסירבול של שלושת העדשות.

ועוד משהו ,האם יש במחיר הזה של עד 3000 שקל עדשה מומלצת אחרת שיכולה לענות לי על הדרישות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מכסה את הטווח הזה מבחינת עדשות, למה לקנות את העדשה הזו?

הביקורות עליה מראות שיש בה התפשרות על איכות התמונה כדי לקבל את אורך המוקד הגדול.

אם מפריע לך חוסר הייצוב בטווח הארוך, מומלץ לקנות חצובה ולא עדשה עם מייצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפריע לי שאני צריך להחליף כל הזמן עדשות.

היום הייתי ביום כיף מהעבודה ולקחתי איתי רק את ה28-135הבעיה התחילה כשקבוצה גדולה ביקשה שאני אצלם אותם.

חוצ מזה חזרתי מברצלונה לפני כמה ימים וגם שם התבעסתי ממנה כשלקחתי אותה לקלאסיקו, את השחקנים הצלחתי לצלם ויפה

אבל כשרציתי בתוך האיצטדיון הזווית הלא רחבה שלה הגבילה אותי.

יש עדשה אחת שאתה ממליץ עליה?

ועוד משהו כשהיינו בקוסטה בראבה בשייט ורציתי להשתמש שם בעדשה 75-300 שלי שהיא ללא מייצב תמונה, לא נראה לי שחצובה

הייתה עוזרת שם, אבל מייצב כן היה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה יש בדגם החדש, אבל כל עוד חוקי הפיזיקה זהים, ואין לפריקונים קטנים בעדשה, כנראה שהיא גם בינונית.

הגיוני לרכוש אותה ?

אם אתה יכול לחיות עם זה. תבלה.

לא עדיף ללמוד להחליף עדשות ? בכל זאת קנית SLR.. למה לשדך לה משהו כזה בצורה קבועה ?

--------

הבעיה שלך היא שחסרה לך "עדשת בסיס" נוחה. ה18-55 טיפלה קצרה בטלה. ה28-135 קצת קצרה ברחב.

מילת המפתח פה היא "קצת".

אתה מנסה לפצות על זה עכשיו באוברקיל של טווחים, אין ספק שזה נוח, נגיד לטיול בהחלט הייתי שוקל אחת כאדם מן היישוב.

אבל אתה חוטף באיכות..

ומה יצא מזה ? ימאס לך מזה ושוב תחליף אותה ותחפש עדשה לאותם הטווחים.

תגדיר מחדש מה אתה צריך מהעדשה מבחינת טווחים וצמצמים.

אם צמצם פתוח הוא לא מאסט, כמו שמסתמן מהנכונות שלך ללכת על 18-250, יש הרבה טווחי ביניים מתאימים יותר.

אם אתה ממש "חייב" סופר זום - תהיה מוכן לשם את המחיר באיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני אוהב את ה28-135 שלי מבחינת צמצם ומרחק, מבחינת הגודל והנוחות ביד ומאוד מרוצה מהאיכות שלה.

אין לי בעיה להחליף עדשות ואני עושה זאת מהר, אבל לפעמים אני יוצא לטיות בלי תיק רק עלי והקטע הכי קריטי

הוא זווית רחבה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין באופטיקה גם וגם וגם... הכל פשרות.

כטווח שימושי יותר מ18-55 עם קצת טלה יש לך

canon 15-85

sigma 17-70 / 2.8-4

canon 18-135 במחיר ואיכות יותר עממיים.

ה18-250 "שווה" כעדשה בודדת לטיול, כאילוץ של צורך ממשי בטווח ובחוסר רצון להביא עוד עדשות.

איכות לא תמצא שם. בייחוד מעל 100 מ"מ.

עדשת הקיט כנראה תהיה טובה ממנה או שווה לה בטווח הרלוונטי.

----

פרקטיות זה דבר חשוב. וטווח כזה בעדשה בודדת זה מאוד פרקטי. ייתכן שתחליט שלא אכפת לך מהפגיעה באיכות, בהחלט לא תהיה הראשון וזו גם לא בהכרח פשרה רעה.

רק אל תצפה לניסים- דע מה אתה קונה. טווח גדול על חשבון בינוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

24 זה לא רחב מספיק על קרופ.

זה קצת יותר רחב מעדשת נורמל.

הפריע לך שה 28-135 לא רחבה מספיק, עמדת לאכול את האיכות של ה 18-250 בשביל הגמישות בטווח, ועכשיו אתה מדבר על 24-105 ?

איך זה בכלל קשור למה שאתה מחפש ?

תעשה חושבים עם עצמך מה אתה בכלל רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...