הקמת (או יותר נכון - שדרוג) רשת בעסק (כ- 30 מחשבים) + שרת שיתופי - צריך עזרה... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת (או יותר נכון - שדרוג) רשת בעסק (כ- 30 מחשבים) + שרת שיתופי - צריך עזרה...

NatanZ

Recommended Posts

שלום לכם חברים,

אז ככה,

מדובר על עסק בשטח של 300 מ"ר + 600 מ"ר חדשים שנוספו עכשיו ומבוצעות עבודות תשתית כרגע (סה"כ 900 מ"ר)

מה יש עכשיו -

1. עד כה, במבנה הקטן (300 מ"ר) היו כ- 15 מחשבים שהיו מחוברים בואו נאמר בקומבינות של ראוטר שמחובר לראוטר שמחובר לראוטר שמחובר לאינטרנט + חלק היו מחוברים אל-חוטית. (כמובן ש- 3 מחוברים לראוטר הראשון, עוד 3 לראוטר השני וכן הלאה) - כתוצאה מגדילה עקבית של 10 שנים...

2. יש סוג של שרת שיתופי - מחשב חזק עם 3TB (משותף ברשת הפנימית - כמובן עם יוזרים והרשאות לתיקיות וכו'), אבל זה 7 רגיל, לא Server או משהו, אני לא כל כך מבין בזה...

א. העברת נתונים בתוך השרת הפנימי (כלומר ממחשב לשרת) היא איטית מאוד. זה גם משתנה בין מחשבים. המקס' היה 10MBPS והמינ' 500KBPS.

המצב הרצוי -

1. המטרה היא לעשות סדר בכל התשתית ולהביא ארון תקשורת ולחבר מחשב מחשב לחיבור ייעודי בארון התקשורת.

2. ייעול השרת השיתופי הפנימי.

שאלות -

1. איך עובד כל העניין עם ארון תקשורת? קראתי פה בפורום והבנתי שאני צריך ראוטר עם נניח 24 פורטים אבל יש רק רכזות (סוויצ'ים) עם כזו כמות של פורטים, והבנתי שרכזת זה רק תקשורת פנימית בין המחשבים ולא אינטרנט "חיצוני".

א. קראתי גם שאפשר לקחת מחשב אחד (השרת, אני מניח) ולחבר לו עוד כרטיס רשת, שהוא יהיה מחובר לאינטרנט ובכרטיס השני הוא יתחבר לסוויץ' וכך לכולם יהיה אינטרנט.

2. איך אני מייעל את העבודה עם השרת השיתופי? להתקין Server? אם למישהו יש הסבר על זה אשמח לשמוע.

א. איך אני מגביר את מהירות העברת הקבצים בשרת הפנימי?

בקיצור -

איך אני מייעל את כל התקשורת בחברה?

הדבר הזה הפריע לי מאוד במשך 10 שנים ועכשיו כשגדלנו ב- 200% יש אפשרות להניח תשתית מחדש...

יש מספיק תקציב אם זה מהווה מכשול כלשהו.

תודה מראש על העזרה, זה מאוד חשוב לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שממה שכתבת אין לך אפילו חצי מושג בתחום. להסביר לך כל דבר מאפס יהיה סתם בזבוז זמן.

הייתי ממליץ לקחת שירותים של חברה חיצונית שמספקת פתרונות IT כדי שיבנו לך הכל בצורה כונה.

עריכה: עכשיו גם עברתי על הדיון בפתחת בינואר. ---> אתה באמת צריך ייעוץ מקצועי (אין לי מושג איך יכלת לנהל עסק בשיטה הזאת עד עכשיו...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה אתה צריך נקודות אצל כל צרכן, כל הנקודות האלה צריכות להיות פרוסות לארון תקשורת כמו שאתה אומר.

אחרי זה, צריך לאפיין לפי הדרישה.

אתה צריך חיבור לאינטרנט?

כמה צרכנים?

מהירויות?

וכד'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתיקח מישהו שיתכנן לך ספציפית ביחס למבנה העסק.

אם אתה בכל זאת מתכנן לבד.

האם העברת הקבצים מהשרת למחשבים היא תדירה? או שזאת פעולה שקוראת פעם ב...?

דרושה גם תקשורת מהירה בין המחשבים השונים? או שרק בין המחשבים לשרת?

יש מצב המחשבים ניגשים ביחד לשרת? או שאחד אחרי השני? ובאיזו תדירות?

איך המבנים בנויים? צמודים אחד לשני? רחוקים? המרחק בין המיקום של ארון התקשורת לכל המחשבים הוא מעל 90 מטר? או שפחות (כולל פיתולים בקירות)

הגישה לאינטרנט היא חשובה? או שמדובר בעניין שולי?

עקרונית שדרה מרכזית הבנויה על מתגים בעלת חיבור של 1Gbps ואם דרושה העברת קבצים רבה אז מספר חיבורים כאלה בתצורה אגררית.

שרת הקבצים יהיה מחובר לשדרה הזאת גם כן באמצעות חיבור אחד או יותר (בתצורה אגררית)

המחשבים עצמם יחוברו לשדרה באמצעות חיבור של 100Mbps או חיבור 1Gbps בהתאם לתקציב ולצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שממה שכתבת אין לך אפילו חצי מושג בתחום. להסביר לך כל דבר מאפס יהיה סתם בזבוז זמן.

הייתי ממליץ לקחת שירותים של חברה חיצונית שמספקת פתרונות IT כדי שיבנו לך הכל בצורה כונה.

עריכה: עכשיו גם עברתי על הדיון בפתחת בינואר. ---> אתה באמת צריך ייעוץ מקצועי (אין לי מושג איך יכלת לנהל עסק בשיטה הזאת עד עכשיו...).

תודה על התגובה. עזרת לי מאוד!

עריכה:

כמה דברים שארצה לציין,

1. אני לא מנהל את העסק.

2. מצטער שאני לא מבין כמוך, או קרוב אליך... תן לי להשתחרר מהצבא ללכת ללמוד ותאמין לי אחרי זה אני לא אשאל שאלות כאלה, אבל זה עוד 5 שנים עד שיהיה לי תואר... ככה שבינתיים אני חושב שאני בסדר

3. מצטער שאני שואל כדי לדעת... חשבתי זו המטרה

בתור התחלה אתה צריך נקודות אצל כל צרכן, כל הנקודות האלה צריכות להיות פרוסות לארון תקשורת כמו שאתה אומר.

אחרי זה, צריך לאפיין לפי הדרישה.

אתה צריך חיבור לאינטרנט?

כמה צרכנים?

מהירויות?

וכד'...

כל המחשבים צריכים חיבור לאינטרנט. אבל על מנת לקרוא מיילים ולעבודה בקטע תפעולי. אף מחשב לא מוריד דברים או מעמיס.

יש לי עכשיו 15MB מבזק, ובינתיים לא הייתה בעיה שזה התחלק עם כל המחשבים.

צרכנים אתה מתכוון מחשבים? סביבות ה- 30

עדיף שתיקח מישהו שיתכנן לך ספציפית ביחס למבנה העסק.

אם אתה בכל זאת מתכנן לבד.

האם העברת הקבצים מהשרת למחשבים היא תדירה? או שזאת פעולה שקוראת פעם ב...?

דרושה גם תקשורת מהירה בין המחשבים השונים? או שרק בין המחשבים לשרת?

יש מצב המחשבים ניגשים ביחד לשרת? או שאחד אחרי השני? ובאיזו תדירות?

איך המבנים בנויים? צמודים אחד לשני? רחוקים? המרחק בין המיקום של ארון התקשורת לכל המחשבים הוא מעל 90 מטר? או שפחות (כולל פיתולים בקירות)

הגישה לאינטרנט היא חשובה? או שמדובר בעניין שולי?

עקרונית שדרה מרכזית הבנויה על מתגים בעלת חיבור של 1Gbps ואם דרושה העברת קבצים רבה אז מספר חיבורים כאלה בתצורה אגררית.

שרת הקבצים יהיה מחובר לשדרה הזאת גם כן באמצעות חיבור אחד או יותר (בתצורה אגררית)

המחשבים עצמם יחוברו לשדרה באמצעות חיבור של 100Mbps או חיבור 1Gbps בהתאם לתקציב ולצורך.

העברת קבצים מהשרת למחשבים היא יחסית תדירה (אנשים משתפים עם מחשבים אחרים דרך השרת, אבל יותר PDFים וכדומה, לא קבצים כבדים מדי)

העברת קבצים לשרת היא פעולה יחסית תדירה. באמצע היום אפשר לומר שפחות, אבל בסוף יום עבודה מתבצע גיבוי של המחשבים לשרת ככה שכולם מעמיסים.

תקשורת בין מחשב למחשב פחות חשובה לי, אני מעדיף שהכל יעבור דרך השרת בתאכלס.

המבנים צמודים ויש פחות מ- 90מ' מהמחשב הרחוק ביותר לארון (המתוכנן).

חשובה גישה לאינטרנט אך כמו שציינתי קודם זה לשימוש תפעולי ולא להורדות של דברים כבדים (עד כ- 20MB לקובץ - נניח PDF מאוד ארוך אנערף)

תודה על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A little harsh...

אפשר לנסות לעזור לבנאדם גם בלי לתת כזה דגש באי הבנה\התמצאות שלו בתחום, בשביל זה יש פורומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

היי,

אממ.. יש עדכון קטן:

1. בעיקרון מה שעשיתי זה לרכוש סוויץ' מחברת TPLINK - http://www.tplink.com/en/products/details/?model=TL-SG1016

2. חיברתי אותו ישירות לראוטר DLINK (שמקבלים מבזק)

3. חלק המחשבים עברו מתוך עץ ראוטרים לסוויץ' הראשי (סעיף 1)

בעיקרון בעתיד (הקרוב) אני מעוניין -

1. להחליף את הראוטר לראוטר מתקדם יותר שתומך במהירויות גבוהות יותר

2. לחווט מחדש את שאר המחשבים עם Cat5e / Cat6

אפשר קווים מנחים בבקשה?

אשמח אם תתייחסו גם לכל האשכול ולא להודעה הספציפית הזו.

בינתיים הכל ניתן לשינוי....

תודה מראש! :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיווט מחדש עדיף לך לקחת תקן חדש יותר וחזק יותר מאשר תקן ישן יחסית

כך גם אפשרויות השדרוג העתידיות פתוחות בפניך וכאשר תרצה לשדרג המכלול הנדרש לשדרוג יהיה קטן יותר

במילים פשוטות קח תקן cat7a אם אתה כבר משקיע

יעלה לך קצת יותר אבל ההשקעה תתן לך שקט גם לשדרוג הבא אם לא יותר

לגביי הסוויטש שקנית..

כמה מחשבים/צרכנים/עמדות קצה יש לך כרגע ולכמה אתה שואף לגדול?

אתה צריך להסתכל על כמה עמדות קצה צריכות לקבל שרות אחרי השדרוג שאתה עושה ולפי זה לרכוש ציוד תקשורת באופן מסודר (מומלץ אחיד)

ותמיד לקחת ספייר 5-10% נק' תקשורת בסוויטשים

אם נניח יש לך 30 משתמשם כרגע ואתה יודע שאתה גודל ל 90 משתמשים בסוף התהליך קנה ציוד תקשורת בכמות לספק שרות ל 100 עמדות (3 סוויטשים של 48 פורטים, ( יש סוויטשים שאפשר לשרשר בניהם- לחבר במקביל כך שיעבוד ביחד ללא בעיה)

כך שאם מחר תרכשו עוד עמדה או 5 עמדות לא תהיה בבעיה ולא תצטרך לעשות "קומבינות" כמו שכתבת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח CAT6 או אם יש לך תקציב בלתי מוגבל לך על מה שpppuser הציע

במידה והמחשבים מחוברים רק לסוויץ' והוא עובד ב1GB יהיה פנימית של 1GB לכל המחשבים המחוברים לאותו סוויץ'. במידה ואתה לא מתכנן לחבר ישירות לראוטר מחשב אין סיבה לשדרג את הראוטר הנוכחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...