האם נתוני המתח של ספק-הכח תקינים, או אלו ערכים עלולים להצביע על תקלה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נתוני המתח של ספק-הכח תקינים, או אלו ערכים עלולים להצביע על תקלה

345

Recommended Posts

ברשותי ספק כח של חברת HEC מסידרת WIN+ בעל הספק של 500W.

בבדיקת ערכי S.M.A.R.T של הדיסקים הקשיחים שעשיתי לאחרונה באמצעות התוכנה HDSentinel, מתברר כי חלה ירידה במידת התקינות היחסית של חלק מהדיסקים, כאשר הגורם ע"פ דיווח התוכנה הינו בעיה במתח או בכבל נתונים.

עכ"פ בעיקבות ההתראה בדקתי את נתוני הספק באמצעות HWMonitorPro שמנטרת את רכיבי המערכת ולפחות בשתי פרמטרים ישנם תנודות גדולות אין לי מושג מה הם מייצגים והאם זה מצביע על בעיה, היות שנתוני ה12V ניראו מעט תמוהים בדקתי גם באמצעות מספר תוכנות נוספות.

HWiNFO32 מדווחת גם על תנודות במתח אולם משייכת אותם לערכים אחרים VIN4 וVIN6 ולא לV12,

לפי ה-SIW ישנה יציבות כמעט בכל הערכים כך קרה בהפעלה הראשונה, בהפעלה נוספת גם שם יש תנודות.

מצ"ב צילומי מסך של תוכנות הניטור.

המערכת מבוססת אינטל, לוח P5B-E, שני צורבים, 5 דיסקים בממשק SATA2, בנפחים שנעים מ500 ג' עד טרה (של חברות שונות)

לא נעשו שום שינויים בחומרה למעלה משנה, כך שלא ניתן ליחס את המצב המתואר להוספת התקנים צורכי הספק.

אשמח לקבל הסברים וחוות דעת ממביני עניין.

תודה לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מציע לבדוק מתחים עם תוכנות נוספות כדי לשלול לחלוטין את האפשרות של בעיית מתחים. למשל aida64. מה הערך בביוס?

2. במידת האפשר ואם הבעיה רלוונטית רק לחלק מהקשיחים, כדאי לנסות לחבר את הקשיחים הבעייתיים עם כבל נפרד מהספק.

3. לא ראיתי תמונה של בדיקת הקשיחים. ייתכן שיש שם רמז לגורמים אחרים. אני הייתי מציע לנסות לבדוק אם יש שינוי בהחלפת כבל sata.

4. אני הייתי גם מנסה לנתק חלק מהקשיחים ולבדוק שוב. במידה והתוצאה תשתנה ייתכן שמדובר בעומס על הלוח או הספק (כתוצאה מבלאי טבעי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...