הנחתה מ-19\16 וולט ל-12 במטען של לפטופ - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנחתה מ-19\16 וולט ל-12 במטען של לפטופ

jackofalltrades

Recommended Posts

יש דרך לעשות את זה עם חיבורים פשוטים שאפשר לפרק ולהרכיב בתוך זמן קצר?

יש לי סוללה חיצונית שמסוגלת לספק 19\16 (וידאתי ע"י רב מודד) וולט והלפטופ שלי מקבל 12V דרך המטען. כשאני מחבר את הסוללה החיצונית, המחשב מזהה את החיבור (ומציין שמחובר למתח) אבל בפועל לא מתחרשת טעינה. בדקתי את הסוללה עם נגן MP3 (יש לסוללה גם חיבור USB) והיא כן טוענת את הנגן. הזרם הנקוב של הסוללה הוא 2.5-4 אמפר (על המטען של הלפטופ מצויין זרם מקסימלי של 3 אמפר) כך שהחשש שלי הוא שמעגלי הטעינה של הלפטופ לא יודעים מה לעשות עם מתח גבוה כזה. חשבתי לחבר נגד ולראות האם כך אפשר להנחית את המתח והאם זה בכלל יעבוד.

זאת הסוללה: http://www.lenmar.com/Web/ProductDetails.aspx?ProductID=PPU916

עריכה: האם המתאם בקישור הבא יכול להתאים? http://www.engineeringshock.com/booster-module.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה זו ?

זה שמתח הקטבים של הסוללה 19/16 וולט זה לא מבטיח לך שתחת עומס (צריכת זרם של 1 אמפר) מתח הקטבים לא יירד מתחת ל-12 וולט.

בדוק את מתח הקטבים של הסוללה לאחר מספר דקות תחת עומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין להוריד את מתח הסוללה למתח של 12 וולט רצוי לבנות מעגל סביב מייצב מתח לדוגמא:

LT1764A - מייצב זרם ל-3 אמפר.

LM2940-12V- מייצב זרם ל-1 אמפר.

LM7812 או 7812CT ל-3 אמפר תוצרת .

נגד טורי לא בא בחשבון בזרמים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה! רכשתי את המעגל עם המייצב (LM2596 לפי ההנתונים שלו מסוגל לספק 3A) מההודעה הראשונה שלי. עכשיו רק נשאר לקבל אותו ולחבר לכבל של הסוללה (לקוות שיעבוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שלמייצב המתח לא מותקן גוף חיצוני. החלק המתכתי של המייצב מולחם ישירות לאדמה (פס נחושת) אשר משמש כגוף ויחסית השטח קטן מידי בכדי לפזר את החום שיווצר.

אכן הנתונים נפלאים אבל בפועל אם צריכת הזרם תהייה בסביבות 2A למשך זמן ארוך המייצב LM2596 יוריד באופן אוטומטי את זרם המוצא כתוצאה מהתחממות ייתר.

מנסיוני עם מייצב המתח הזה כבר בזרם של כ-1 אמפר לאחר כ-10 דקות הרכיב מתחיל להראות סימני התחממות.

המעגל לא מתאים לספק זרם של 3A לאורך זמן אלא לפיק רגעי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ה "קוביה" הזאת היא מודול (בתמונה של המעגל ניתן לראות מלמטה את החיבורים שלה - מתח כניסה ויציאה, אדמה, כניסות מהפוט לכיוון המתח) אז כנראה שהיצרן שלו השתמש אם ההיטסינק בתור מה שמחזיק את המודול ביחד, וזה גם מאפשר לו להקטין את הגודל של המודול שבמקום שיבלוט ממנו היטסינק גדול מצד 1 יש היטסינק נמוך שמקיף אותו מכל הצדדים

סיכוך - לא נראה לי כי החלק השחור בתמונות נראה כמו פלסטיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממיר הזה ממש לא קומפקטי, זה בגודל של פלאפון!

כבר הזמנתי את החלק מההודעה הראשונה שלי. אם יעשה בעיות אדביק לו היטסינק. צריך למרוח משחה כמו למעבד או שאפשר עם דבק (יש דבק עמיד בחום?) או במקרה הכי גרוע בורג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם בזמנו כשקיבלתי את תעודת ההנדסאי שלי לא זכור לי שנתקלתי במשהו קטן, ואמנם אני כבר לא בתחום, אבל מאז עברו כבר משהו כמו 8 שנים וכן, אני מצפה מהטכנולוגיה לתת את אותותיה גם כאן בדיוק כמו שעושים עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...