שאלה על שימוש נכון ב SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על שימוש נכון ב SSD

itaysp

Recommended Posts

שלום לכולם :)

לאחרונה אני מתחיל להיות רציני לגבי קנייה של כונן למחשב שלי. אני עדיין מתלבט בין 128~ ל ~256 ולכן יש לי כמה שאלות על שימוש נכון ב .

התקנתי את מערכת ההפעלה על ה , מה עוד אני מתקין עליו? תוכנות כמו פוטושופ? משחקים?

או שאני יכול להתקין את כל התוכנות האלה על הכונן הישן ששימש עד עכשיו רק למערכת הפעלה (500GB), וגם להגדיר שכל ה DOCUMENTS ישמרו שם?

מה נכון להתקין על בנוסף למערכת הפעלה? אם הכונן נועד רק שאתקין עליו את מערכת ההפעלה, אז אולי גם 60GB יספיקו, לא?

אני ארגיש שיפור ביצועים בעבודה עם פוטושופ או תוכנות עריכת וידאו עם SSD, כי הרי רוב הקריאה מתבצעת מהזכרון אחרי שאני מפעיל את התוכנה בפעם הראשונה..

בעקרון רוב השימושים היומיומיים שלי הם VS.net, קצת VMWARE למכונה או שתיים שרצות במקביל, Lightroom קצת , צפיה בסרטים וגלישה..

יש לי עכשיו SB i5-2500k עם 16GB 1033, דיסק קשיח של 500 למערכת הפעלה, תוכנות וכל המסמכים, ועוד טרה לתמונות וכל שאר השטויות האלה..

אז מה נכון לקנות ואיך נכון להשתמש?

תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

אתה רוצה לקנות כי אתה מבין שהדיסק הקשיח מהווה כצוואר בקבוק אצלך במחשב.

החלטה נבונה ומומלצת!

אם אתה כבר עושה צעד כזה אז מעבר למערכת ההפעלה ממליץ לך להתקין כל (!!) תכנה גם על ה-.

כל תכנה.

למעט מקרים בהם מדובר במשחק/תכנה מאוד גדולים בנפח (מעל 10 גיגה) ואתה יודע שיש לך בעיית מקום. אחרת תתקין הכל על ה-.

כשאתה מתקין תוכנות על הקשיח הרגיל, הרבה פעמים הן עדיין עובדות ברקע או מריצות דרייברים בעת עליית המחשב ואז מאיטות את הזמן העלייה.

תעשה חשבון, אם 120GB יספיקו לך לכל ההתקנות שאתה צריך אז לך על זה.

60GB לא מחזיק תג מחיר בהפרש גדול כך שהשדרוג כדאי בכל מקרה.

את כל שאר הקבצים (מסמכים, תמונות, מוסיקה, סרטים, קבצי התקנה של תוכנות / משחקים) שים על הקשיח שלך.

אתה תרגיש בהבדל בביצועים בתוכנות שמותקנות על ה-.

lightroom למשל שומרת כמה גיגות ב-cache שמאוד מזרז את העבודה כשה-cache נמצא על ה-SSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור 60 GB זה גבולי ולא משתלם.מה גם שהביצועים של אותו דגם יהיו נחותים מה120.

כל התוכנות כדאי להתקין על הSSD.את ה DOCUMENTS וההורדות מעבירים אל הדיסק קשיח.

לדעתי 120 גיגה הוא הבחירה האופטימלית לרובנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות וההסברים :)

נראה איך מתקדמת המכירה הקבוצתית.... ההורים שלי עכשיו בארה"ב אבל הם חוזרים עוד 3 ימים אני לא יודע אם אני אספיק לעשות להם משלוח מאמאזון.. דווקא חבל שנזכרתי עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב באילת זה עולה 846 אולי שווה לקנות כבר שם..

לחבר 2 של 128 ב riad ייתן שיפור מורגש או שזה בזבוז ועדיף לקנות 256 אחד?

וגם, אפשר לחבר ב raid שני דיסקים מחברות שונות או שזה לא מומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לקנות אחד בגודל 256.בעבר היו בעיות עם רייד של כמו הTRIM וכ"ו.בשביל לעשות רייד (איזה? 0 או 1) מSSD צריך סיבה טובה.

Raid 1 לביצועים

חשבתי שבאותו מחיר אני מקבל חצי נפח אבל כפול ביצועים, השאלה אם אני ארגיש כבר את ההבדל בביצועים בשימושים שלי.. או שעדיף לקנות 256 שגם נותן קצת שיפור ביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא התעסקתי עם raid אבל חשבתי שבגלל שהמידע נכתב בכל דיסק במקביל הזמני קריאה יהיו מהירים יותר.. אבל בעצם הזמני כתיבה ישארו זהים..

וב 0 המידע מחולק, נכתב ונקרא בחלקים לכוננים שונים אז בעצם זה יותר הגיוני שהמהירות כתיבה וקריאה יעלו.

אם ככה אז גם הנפח של הכונן כפול.

אז.. מה עדיף 256 בלי רייד או שני 128 עם רייד 0?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף כונן אחד, בלי רייד 0.

כפי שאמרו, כונן 256 גם כך מהיר יותר מ 128.

דבר שני, יש קושי להגדיר רייד ל . יש מצב מאוד סביר שזה לא יעבוד אצלך תקין או עם ביצועים נחותים.

דבר שלישי, הביצועים של הכונן גם ככה מעולים. אין שום סיבה לעשות זאת לשימושים ביתיים. גם אם הכל יעבור בהצלחה מקסימלית ולא תתקל בבעיות, עדיין לא תרגיש שום הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...