אתם מסוגלים להאמין לחוצפה של האנשים האלה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם מסוגלים להאמין לחוצפה של האנשים האלה?

vic07

Recommended Posts

^

חבל שאתה מתנגד למקצועות הומאניים. אולי הם לא נחשבים לפחות זוהרים ממחשבים ומתמטיקה אך חלקם בטח שלא קלים יותר. בתור אחד שיצא לו ללמוד גם בטכניון וגם באוניברסטיה וגם קצת בחו"ל יש התחלקות די שווה בין אנשים משכמם ומעלה בין הפקולטות השונות

vic

קשה לי לשפוט את טל ניצן כאדם בגלל שלרוב גם הימנים ביותר נאלצים לכתוב מאמרים פרו שמאל, ביחוד כאשר מדובר בעבודות מאסטר/דוקטורט. אני יכול להעיד שאני בעצמי כותב עבודות מנקודת ראות שמאלית על מנת לעבור קורסים מסוימיים.

מסקירה בסיסית של העבודה (שאגב לא כזאת ארוכה) אני רואה כשלים לוגיים ומחקר לא נכון במהותו רק מראה עד כמה הסוציולוגיה בישראל נוטה. האגודה הישראלית לסוציולוגיה מורכבת מפרופסורה בעלת ותק רב והם עושים מחקרים בשווי מליונים., הם נעים על סקאלה של שמאל קיצוני לשמאל קיצוני מאוד.

ssib

אוניברסיטת חיפה נקראת כך משום שכ60% ממנה הם ערבים, לא בגלל הדעות של היהודים שם. המרצים הערבים שם (לפחות אלה שאני מכיר) לרוב מדברים על סובלנות, קבלה של האחר ושוויון, הרבה מרצים יהודים בעיקר מדברים על מלחמת חורמה בעלת ערך נעלה בימין ובישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic

קשה לי לשפוט את טל ניצן כאדם בגלל שלרוב גם הימנים ביותר נאלצים לכתוב מאמרים פרו שמאל, ביחוד כאשר מדובר בעבודות מאסטר/דוקטורט. אני יכול להעיד שאני בעצמי כותב עבודות מנקודת ראות שמאלית על מנת לעבור קורסים מסוימיים.

נו, הרי זו בדיוק הנקודה המרכזית: כותב המאמר אליו קישרתי בתחילת הדיון בוכה על זה ש"הורסים לו את החופש האקדמי", ואילו בינתיים אתה הוא זה שנאלץ לכתוב מנקודת ראות שמאלית בשביל שהציונים לא יפגעו.

מסקירה בסיסית של העבודה (שאגב לא כזאת ארוכה) אני רואה כשלים לוגיים ומחקר לא נכון במהותו רק מראה עד כמה הסוציולוגיה בישראל נוטה. האגודה הישראלית לסוציולוגיה מורכבת מפרופסורה בעלת ותק רב והם עושים מחקרים בשווי מליונים., הם נעים על סקאלה של שמאל קיצוני לשמאל קיצוני מאוד.

עצם העובדה שהסכסוך מוצג כסכסוך טריטוריאלי נטו (ולא, נניח, סכסוך דתי או שאיפות לרצח עם מצד הערבים) מראה בדיוק באיזו איכות של "מחקר" מדובר כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו יופי, ועכשיו תקרא לא רק את הסיכום. את עמוד 173, למשל (התחלתי מהסוף).

אני אישית אשמח למקור כלשהו שאינו "אל קודס". לגבי עמדת חברי הוועדה שהצביעו על כשלים, אכן בתחילה דובר על תיקון כשלים, אלא שחברי המחלקה המדוברת סירבו בתוקף והגדירו כל "תיקון" שכזה כהתערבות בענייניהם הפנימיים. מה עוד ניתן לעשות, לטעמך?

ולגבי בר אילן, שים לב שבעוד שנאמר שהיו לוועדה טענות גם כלפי בר אילן, הכתבה לא טורחת לפרט מהן בדיוק הטענות ומהי חומרתן. כל מה שנאמר שם הוא הדברים הבאים:

לא רק שהדברים צלולים בערך כבוץ, אלא שנראה על פניו שחומרתן של הטענות רחוקה מאוד מלהתקרב לחומרתה של הטיה פוליטית באקדמיה כמו בבן גוריון.

קראתי את 173 (ב-PDF, זה 168 בטקסט עצמו), זה עדיין רחוק שנות אור מאיך שהעניין מוצג בכתבה שקישרת אליה.

החוקרת אומרת שחיילי צה"ל לא נוהגים לאנוס, אבל היא אינה זוקפת את העובדה הזו לזכותם, אלא לחובתם: חוקרת באוניברסיטה העברית מאשימה למעשה את חיילי צה"ל בגזענות בגלל שאינם נוהגים לאנוס נשים פלשתיניות.
אין במחקר התייחסות לאפשרות, שחיילי צה"ל אכן מוסריים יותר מחיילי צבאות אחרים

מעניין שאחרי שאתה מקשר לאתר מפוקפק שמעוות סיקור של עבודה כלשהי, אתה בא בטענות מהימנות להארץ...

אין לי מושג מה בדיוק הטענות, מי אמר מה, מה מידת הנטייה הפוליטית בבן גוריון ובבר אילן, אך ישנו ניחוח של רדיפה פוליטית באוויר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שאתה עדיין מתעצל אשכרה לקרוא את העבודה... נו שוין. ולגבי הארץ, יפה לך לסמוך על עיתון שמדבר על כשלים"חמורים" שכביכול נמצאו בבר אילן, אבל לא מוכן לפרט. אכן, שיא האמינות, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

ברור שאני מתעצל לקרוא - זה כתוב בצורה מעצבנת, ארוך, ולא מעניין. אני לא צריך גם לקרוא את הכל בשביל לראות את הפער בין המוצג בכתבה, לבין הכתוב בעבודה. מספיק לקרוא את התוכן עניינים בשביל זה. לפי העמוד שאתה קישרת אליו, האמירה לפיה לא אונסים ערביות בשביל לא להוליד עוד ערבים, היא של חייל שרואיין, ולא של המחברת, כפי שמשתמע מהכתבה.

אני לא יודע מה המקור של כל הדברים - למיטב הבנתי מדובר בהתכתבויות פנימיות שהודלפו. האם יש לך מקור בו נכתבים דברים טובים על בר אילן כחלק מאותה ביקורת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה יש פער במספור העמודים בין דפדפנים שונים או משהו. אני מדבר על פרק שפותח בהסבר (מטעם כותבת המאמר) לפיו החיילים אינם אונסים ערביות כי הם לא רואים בהן בני אדם. פשוט כך. אם אין לך כוח לקרוא את החלק הזה, זכותך, אבל אתה לא באמת מצפה שמישהו יתיחס לעמדה שלך ברצינות אחרי זה, נכון?

ולגבי הארץ - הם טענו שהועלו טענות בדבר כשלים "חמורים" בבר אילן, לפיכך חובת ההוכחה עליהם (או על מי שמסתמך עליהם), וממש לא עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה העמוד שרשום על הדף? (זה שמופיע כחלק מהטקסט)

אין צורך בהערות אישיות, קראתי את מה שחשבתי שהפנת אותי אליו, וברור לך שאין לי כוונה לקרוא את כל 200 העמודים.

היעדר פירוט בכל הנוגע לבר אילן, אינו גורע מכך שחברי הוועדה שהצביעה על הכשלים, מסתייגים מהצעת ההחלטה לסגור את המחלקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו הסתכלתי על הסילבוס של תוכנית הדוקטורט של הפקולטה למדעי המדינה של ב"ג, בקורס בנושא כלכלה וגלובליזציה, החומר היחיד הוא ספר של דב חנין(!). זה בערך כמו שהתנ"ך יהיה הספר לימוד בקורס בתואר בביולוגיה...

אבל - אני נגד סגירת המחלקה מטעמים פוליטיים. פשוט הטעמים אינם פוליטיים אלא איכותיים - זו מחלקה גרועה, שמעניקה חינוך גרוע ואם רוצים איזשהו סטנדרט חינוכי, כדאי לשפר אותה, ואם לא משתפרת - לסגור. ואם נשיאת האוניברסיטה מסרבת לסגור את המחלקה, הרי שהלימודים בה הופכים לכאלה שלא מאושרים על ידי המל"ג והסבסוד להם מטעם המדינה צריך להיפסק אחת ושתיים. אם מישהו רוצה לשלם שכר לימוד לא מסובסד/מלגות בשביל ללמוד שם ולקבל תואר "בלתי מוכר" שווה ערך לתואר אינטרנטי מאוניברסיטת ברטיסלבה, שיהיה לו בכיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא האמנתי שיבוא יום ואני אסכים עם המשתמש VIC07.

בכל מקרה, ידוע כי האקדמיה בארץ נוטת שמאלה כמו מגדל פיזה. מה שמגוחך יותר במקרה הזה שהמל"ג עוד מונתה בזמן כהונתה של יולי תמיר, שאין מי שירשיע אותה בנטיה ימנית כלשהי. המסקנה היחידה הנדרשת היא סגירת המחלקה למדעי המדינה בבן גוריון לאלתר.

נ.ב

לפני שמישהו מאשים את YNET בפרסוםדעות חד צדדיות דעו לכם כי פורסמה גם תגובת נגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והעניין הוא, DXM, שהימין בארץ (למעט גורמים שוליים באמת) אינו דורש שמערכת החינוך \ ההשכלה הגבוהה תיטה ימינה - הוא דורש שהמערכת תהיה ניטרלית ברוב הנושאים, תיצמד לעובדות ואז תיתן לסטודנטים \ תלמידים להחליט לבד. מי שהעובדות לצידו לא צריך לנסות ולעצב את דעת הקהל ע"י שקרים, סילופים או הצגת העובדות באופן סלקטיבי.

אמרתי כבר מזמן - בויכוח מול שני צדדים בעלי עמדות הפוכות בנושא שאיני מבין בו דבר וחצי דבר, אני אהיה תמיד לטובת הצד שנדרש לפחות שקרים בשביל להגן על העמדה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...