שאלה בקשר למושגים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למושגים

or_cool

Recommended Posts

יש לי כמה שאלות כעל מושגים:

מה הפירוש הפשוט למילה ATA

איזה סוגים של ATA ואיזה הכי טוב

אני יודע פחות או יותר ה זה RAID אבל אשמך לקבל הסבר טוב

מה זה RAID 0 ידוע לי שיש רק מ1-5

תודה מראש

אי ממליץ לעשות אוגן עם מושגים במקום שכל אחד ישאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוש המילה ATA הוא Advanced Technology Attachment. יש ATA 33,66,100 ו-133 כאשר המספר מציין את מהירות העברת הנתונים במגה בייט לשנייה. כמו כן קיים S-ATA, קיצור של Serial ATA, שהוא בעצם ATA150. הבדל נוסף בין ATA ל-SATA הוא הכבל הדקיק של חיבור ה-SATA לעומת חיבור ה-ATA.

לגבי ה-Raid, למיטב ידיעתי קימים שני סוגים של Raid: אחד ואפס.

Raid-0 זה חיבור של מספר דיסקים קשיחים שיוצרים למעשה דיסק קשיח אחד ואז כל קובץ מתחלק ונכתב בכל הכוננים יחד, לדוגמא אם מחוברים שני כוננים והקובץ בגודל 10MB אז בכל כונן יכתבו 5MB. החיסרון בשיטה זו הוא שאם דיסק קשיח אחד מתקלקל אז כל המידע "הולך".

Raid-1 זה חיבור של מספר דיסקים קשיחים שבכל אחד מהם נכתב אותו המידע ואז אם אחד מהם מתקלקל אפשר להשתמש בשני.

יש גם אפשרות לשלב בין שתי השיטות, אבל לשם כך יש צורך בלפחות 4 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוש המילה ATA הוא Advanced Technology Attachment. יש ATA 33,66,100 ו-133 כאשר המספר מציין את מהירות העברת הנתונים במגה בייט לשנייה. כמו כן קיים S-ATA, קיצור של Serial ATA, שהוא בעצם ATA150. הבדל נוסף בין ATA ל-SATA הוא הכבל הדקיק של חיבור ה-SATA לעומת חיבור ה-ATA.

לגבי ה-Raid, למיטב ידיעתי קימים שני סוגים של Raid: אחד ואפס.

Raid-0 זה חיבור של מספר דיסקים קשיחים שיוצרים למעשה דיסק קשיח אחד ואז כל קובץ מתחלק ונכתב בכל הכוננים יחד, לדוגמא אם מחוברים שני כוננים והקובץ בגודל 10MB אז בכל כונן יכתבו 5MB. החיסרון בשיטה זו הוא שאם דיסק קשיח אחד מתקלקל אז כל המידע "הולך".

Raid-1 זה חיבור של מספר דיסקים קשיחים שבכל אחד מהם נכתב אותו המידע ואז אם אחד מהם מתקלקל אפשר להשתמש בשני.

יש גם אפשרות לשלב בין שתי השיטות, אבל לשם כך יש צורך בלפחות 4 .

>ודה רבה

SATA -הצורה של היציאה בלוח ובהארד דיסק היא שונה מIDE רגיל

והשאר הם גם שונים מIDE רגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>ודה רבה

SATA -הצורה של היציאה בלוח ובהארד דיסק היא שונה מIDE רגיל

והשאר הם גם שונים מIDE רגיל

בבקשה תענו לי מישהו שיודע :(

ועשיתי חיפוש בפורום טזה לא מצא כלום ,או משהו שמסביר מה זה!! >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ATA 33,66,100 ו-133

לפני ה ATA33, מהירות העברה הייתה עד 16MB/s (ה PIO למינהם).

RAID 0 - "הארכה" של דיסק קשיח - לוקחים 2 דיסקים או יותר ומחברים אותם וכך שהם נראים כדיסק אחד בעל הנפח המשותף. כאמור - יש סיכון, כיוון שהמידע נשמר על 2 הדיסקים, כשכל דיסק מכיל מידע אחר ורק השילוב שלהם נותן את המידע השלם. אם דיסק אחד נופל - כל המידע אובד. שימוש ב 100% מנפח הדיסקים.

RAID 1 - ידוע גם בתור mirror - שני דיסקים שמגבים אחד את השני - המידע נכתב פעמיים (בכל אחד מהדיסקים). אם אחד הדיסקים נופל, המידע לא אובד, כי הוא קיים גם על הדיסק השני. החיסרון - יש צורך ב-2 דיסקים, אבל רואים רק גודל של דיסק אחד. שימוש ב-50% מנפח הדיסקים.

RAID 5 - לא קיים בלוחות (שאני שמעתי), אבל מדובר בשיטה שבה יש צורך לפחות ב-3 דיסקים זהים. אם יש 3 דיסקים, מכל דיסק "נלקח" שטח בגודל 1/3, אם יש 4 - אז נלקח שטח בגודל 1/4. השיטה מאפשרת המשך עבודה גם אם אחד הדיסקים נופל (אבל רק אחד). בשטח שנלקח מכל דיסק מאוכסן הגיבוי של השאר. קיימים התקני חומרה מיוחדים ל RAID הזה. כמו כן ב 2000 Server קיימת תמיכה תוכנתית (אפשר לבצע למעשה את 3 סוגי הRAID הנ"ל באמצעות הwindows - לא צריך חומרה מיוחדת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...