הגנה מקפיצות מתח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגנה מקפיצות מתח

SEangel

Recommended Posts

שלום

למחשב של ידידה (פחות או יותר כמו שלי) דרוש משהו (UPS או "מגן ברקים") שיגן על ההארד דיסקים והרכיבים של המחשב מפני נפילות חשמל לא צפויות.

התקציב הוא עד 350 שקלים. אמרתי לה שלדעתי יספיק מגן (ראיתי שהומלצו פה זה של GPT וזה של qprotector) כי הUSPים בתקציב הזה לא מספיק טובים (ושאת הכסף תשמור לשדרוגים אחרים).

האם זה פתרון סביר? יש משהו אחר שאפשר לעשות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

היא חייבת לדעתי חשמלאי, אבל לא לשקע של המחשב, הוא בסדר (יש לה כמה שקעים שאין בהם הארקה - שערוריה).

בערך בתקופה של יום כיפור היו לה כמה הפסקות חשמל, בהן נפל המחשב (זה קרה גם לשכנים שלה, אז אני מניח שזה תקלה של חברת החשמל).

זו לא הפעם היחידה שזה קרה. חשוב לה לשמור על הדיסק הקשיח במיוחד (היא גם עושה גיבויים מדי פעם) ובכלל החומרה (המחשב בן חודשיים, אפילו פחות).

הבנתי (כשחיפשתי בפורום בנושא הזה) שאתה האורים והתומים בנושא (אפשר לקרוא לך 1686?), ספק הכח לא מגן על הרכיבים? (יש לה כמו שלי, רק עם 520W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש בעיה שמשפיעה על השכנים אז זה חברת חשמל, ורצוי להביא אותם - אם יודעים מה ההיקף שבו יש את הנפילה (קומה בבניין / חלק מהבניין / כל הבניין / קבוצת בניינים וכו) זה מאפשר לכוון אותם למקום של התקלה

אם אלה בעיות של מתח קופץ בתוך הבית או מפסקים קופצים זה יכול להיות משהוא בתוך הבית - וחוץ מהבעיות הרגילות של נזק למכשירי חשמל יכול להיות גם סכנת שריפה מחיבור שמתחמם

אם אין אדמה אז כמה דברים נוספים :

בדרך כלל כשאין אדמה זה בגלל ניתוק הכבל הראשי מהצינור מים - לבדוק את זה

אם יש חיבורים משוחררים על האדמה בכללי, מי אמר שאין כמה גם על החוטים האחרים - וזה סיבה לנפילות מתח. אצל חבר שלי החלפתי לוח חשמל שלם בגלל ברגים משוחררים, הלוח נשרף מבפנים בהרבה מקומות שבהם לא הידקו את הברגים ומה שמפחיד זה שעד שלא מורידים את הפאנל הוא נראה שלם לגמרי מבחוץ. מה שמשך תשומת לב לבעיה היו ריסטים של המחשב ואחריי שבדקנו את המחשב שמנו לב בטעות שגם האור בחדר קצת משנה את הבהירות כל הזמן

מגן ברקים/UPS מוריד נחשולי מתח לאדמה. אם האדמה מנותקת, ההגנה לא תעבוד או שהוא יוריד את הנחשולים סתם לחיבור האדמה של הבית (שמנותק), והם יכולים למצוא דרך "מקורית" להגיע לאדמה - למשל דרך מכשירי חשמל אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...