שאלה לבעלי מסך טלוויזיה FHD המשמש אותם כמסך מחשב. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לבעלי מסך טלוויזיה FHD המשמש אותם כמסך מחשב.

pergola

Recommended Posts

תהיתי איך חוויית הגלישה באינטרנט וקריאת הטקסט במסכים הללו?

אני מעוניין לקנות מסך FHD שישמש אותי כמסך מחשב. אומנם, אני רואה לא מעט סרטים. אבל אחד השימושים העיקריים יהיה גלישה באינטרנט + קריאת טקסט. מסך ה24 אינץ קטן לי מדי. ותהיתי מאנשים שראו במו עיניהם, האם זה נוח?

בלאו הכי אני צריך מסך לחדר. אז חשבתי לחסוך עלויות ולקנות מסך 32 אינץ שיוכל לשמש אותי לשני הצרכים. אבל שוב מלבד הצפייה בסרטים, אני גולש הרבה וקורא לא מעט טקסטים.

אבקש רק לאנשים שניסו וראו בעצמם להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מסך 47 ויושב במרחק 3 מטרים מהמסך.

למרות שהמסך הוא FHD, אני עובד בו ברזולוצית HD READY מכיון שהטקסט פשוט קטן מדי במרחק כזה לטעמי. הראיה שלי אומנם מצוינת, אך צריך להתאמץ כדי לראות טקסט ללא הגדלה.

כשאני צופה בסרט FHD, אני פשוט מעביר לרזולוציה הזו.

לשבת עם מסך 32 במרחק רגיל כמו שיושבים מול מחשב, אולי זה יכול לעבוד. אך יש כאן גם את העניין של גודל הנקודה, שיהיה גדול משמעותית יותר מכל מסך מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם 32 בערך 3 שנים, היום אני מוצא את עצמי מתקשה להשתמש במסכים סטנדרטיים..

קריאת טקסט חדה ונוחה ממרחק של 80 ס"מ .

מן הסתם תצטרך להנמיך בהירות לצורך ישיבה ממושכת.

חווית משחק ,גלישה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישבתי במשך 3 שנים עם מסך 32 על רזולוציית , היה מאוד נוח.

ישבתי במשך 4 חודשים עם מסך 40 ברזולוציית FHD, גם מאוד נוח, ברור, ואיכות מעולה.

הבעיה היא שגדלים כאלה מאוד מעייפים את העיניים, ועם הזמן תתחיל להרגיש הידרדרות בראייה.

אני ממליץ לך לא לעשות את זה, ולהסתפק במסך של עד 24 אינצ' (ממרחק 80 ס"מ).

פשוט קניתי מסך 23, והשארתי את הטלוויזיה מחוברת כאשר התצוגה משוכפלת בין שתי המסכים.

כשאני רוצה לראות סרט אני פשוט מדליק את הטלוויזיה ומכבה את המסך והכל כבר מוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב-47 אינצ' LCD FULL HD טלויזיה ישנה עם יציאת אחת .. (מתסכל ... ) :bash:

המסך מיועד גם לטלויזיה ...

כשאני רואה סרט זה 3.5 מטר מהמסך.

בגלישה , משחקים וכו.... אני מעדיף לשבת 2.5 מטר למרות שאני מסתדר לפעמים גם מרחוק.

בכל מקרה אני תמיד משתמש בMAGNIFIER כדאי לקרוא טקסט או סתם כדי להתמקד בדברים ( זה מאוד נוח ומתרגלים לזה מהר מאוד ). :xyxthumbs:

צילמתי לך 2 מה-GS 2 שלי כדאי שתראה במה מדובר : אחד איך שרואים והשני עם השימוש ב MAGNIFIER

השאלה היא אם הכרטיס מסך + מחשב שלך יכולים לשדר לרזולוצייה 1920X1080 בלי להישרף.... :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול פשוט להגדיל את מרחק הצפייה ואת גודל הכתב בדפדפן.

זה הרבה יותר נוח מאשר להשתמש בזכוכית מגדלת (לפחות לי זה יותר נוח).

אבל אני לא אוהב להשתמש במסך גדול בשביל לעבוד הרבה עם טקסט , זה מעייף את העיניים.

אם אתה גולש \ קורא טקסטים למשך זמן קצר עם הפסקות (למשל : 30 דקות רצוף לטקסט , פעילות אחרת ושוב טקסט), אז זה יכול לעבוד , אבל מעבר לזה זה לא ממש נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד השימושים העיקריים יהיה גלישה באינטרנט + קריאת טקסט. מסך ה24 אינץ קטן לי מדי.
באיזה מובן הוא קטן לך? הטקסט קטן? מעט מידי טקסט נכנס במסך?

כמו כן, השאלה הכי חשובה:

באיזה מרחק תשב מה-TV?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, זום אומנם עובד יופי בגלישה ברוב האתרים, אך לא סתם בעבודה בוינדוס.

ה MAGNIFIER לדעתי הוא לא לעניין. ואומנם ניתן להגדיל פונטים וטקסט גם בוינדוס, אך לדעתי התופעות לוואי לא מצדיקות את זה.

לכן אני עובד ברזולוציה נמוכה יותר ולא "טבעית" למסך. הטקסט חד לחלוטין, אך המינוסהוא שלא נכנסים פרטים רבים במסך... לשימושים שלי זה לא מפריע, בטוח שלאחרים זה יהיה בלתי מספק.

בכל מקרה, אני ממליץ לך לפני קניית מסך ללכת ולראות אותו באולם תצוגה ולבקש לחבר את המחשב שלך לטלויזיה. כך תוכל להתרשם מהחדות וגודל הטקסט יחסית למרחק מהתצוגה, ברזולוציה טבעית וברזולוציות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישבתי במשך כמה שנים עם מסך 32" (בהתחלה היה לי אחד 1280*768, ואח"כ החלפתי לאחד אחר 1360*768).

הישיבה שלי הייתה כמעט 99.99% מהזמן במרחק של 60 ס"מ מהמסך.. אני מניח שזה חלק ממה שגורם לראייה שלי להמשיך להדרדר.

ממרחק של 2 מטר זה כבר הפך להיות לא מאוד נוח, אפשר להסתדר אם הראייה שלך חדה / המשקפיים שלך תמיד במספר הנכון.

העניין הבעייתי הוא הישיבה - אתה תצטרך שולחן + כיסא, ואז זה כבר מאבד את היתרון של מסך מחשב שתוכל לשבת רחוק ממנו.

לשבת על ספה עם שולחן של הסלון או כל פתרון דומה אחר זה ממש לא נוח. איך בדיוק 24" זה קטן לך? :x

אני עברתי מ32" ל24" וזה אומנם קטן יותר (גם הגודל הפיזי וגם פי 2 פיקסלים (מHDR לFHD) וזה מרגיש מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה MAGNIFIER לדעתי הוא לא לעניין.

יש כלכך הרבה יתרונות לשימוש בMAGNIFIAR הוא תמיד ליד העכבר ואני יכול להינס ולצאת מזום בקלות.

והאמת שבזום אני רואה את הטקסט מצויין... ... סרטונים.

במקור אולי זה יועד לזקנים שצריכים הגדלה :silly: אבל לי זה עובד מצויין ומהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ימצחיקים פשוט תשתמשו בהגדלת הגופן בדפדפן שצריך

הדיפולט הוא קטן מידי ואי אפשר לקרוא שיט ממרחק ישיבה רגיל בסלון

איך שאני צריך לגלוש אני מקפיץ את הגודל בדפדפן לאיזה 150 200 אחוז דרך כפתור במקלדת

אבל בכל מקרה תמיד מחובר הנייד למסך ככה שאם חייבים גוררים חלון לנייד שנמצא במרחק רגיל לפניי

אבל לפי מה שאני יודע בכלל לא מומלץ לעבוד עם מסכים סטטים על גבי הטלויזיה

למשל לעמוד הרבה זמן על בדסקטופ או לגלוש הרבה זמן כאשר חלקים מסוייימים במסך כמו הגבול העליון והתחתון ששם יש תפריטים של הדפדפן נשארים במצב תמונה קבוע ללא שינוי

אני תמיד מנסה לחשוב איזה אזור במסך הוא סטטי ללא ששינוי ולהיות ער לזה

ככה שגלישה אני מצמצם כמה שיותר ומשאיר את הטלויזיה רק לסרטים ומשחקים

וגם במשחקים יש אזורים סטטים כמו ה UI של הנשק והכמות חיים וכו ואם אתה משחק שעות יכול לצאת שהפיקסלים האלו יהיו סטטים כל הזמן

אז גם שם צריך להשגיח ולראות שלפעמים מעלים איזה תפרטי בתוך המשחק שירענן את האזורים האלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שניסיתי, זה פשוט לא נוח, במיוחד טקסטים, הגדלה לא משתלבת טוב בכל המחשב וכו',

לא סתם המסכי מחשב הרזולוציה לפעמים יותר מ FHD , אבל בחירה שלך, ליתר דיוק תקציב, כי מסך 30+ יקר פי 2 מ טלוייזיה באותו גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...