הת'ראד השנתי- האם אתה צם ביום כיפור? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הת'ראד השנתי- האם אתה צם ביום כיפור?

bezangeloo

האם אתה צם ביום כיפור?  

966 הצבעות

1. 1. האם אתה צם ביום כיפור?

Recommended Posts

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^ יש חבר'ה שפונים כמעט לכל דתי בכיוון של אשמה והכללה . חבל לך על "העצבים" לפני כיפור.

אגב אסור לטעון ביקורת על דארווין, הוא אמת מוחלטת -מה ההבדל בין גישה זו לאיסלם הקיצוני :P .הא שכחתי, מדובר אתאיסטאים קיצוניים שלקחו את המדע לידים שלהם. מה אמרת? דיברת רעה על דארווין? עוף מהאנוברסיטה..עוף מתפקידך כמדען ראשי... .

סיכום: קיצוניות זו סכנה -כרגע יותר של היאסלם כיוון שמרובה יותר -זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שבשביל חתונה. לבנתיים מהאופציות שידית שלוש אצבעות נתן אני בוחר בשנייה, ומניח שהסיבה להתגיירות כבר קיימת.

אחרת הוא לא היה טורח.

לב, התגובות שלך באמת לא מכבדת אף אחד. במיוחד כשאתה מגיב בצורה סלקטיבית רק על הדברים השליליים שנכתבו עליך.

מה היית אומר על יהודי בשלהי ימי הביניים, היה מסתיר את יהדותו בכדי להשתלב טוב יותר בחברה?

או מסווה את עצמו כנוצרי במהלך השואה בכדי להציל את חייו?

האם אסימילציה והליכה בטלם, הן אינן סיבות מוצדקות מספיק בשביל לתעתע בממסד הרבני?

אולי לא מבחינתך, כי זה קדוש לך. בנוסף, אתה גם חי בבועה כזאת שאף אחד לא משקר ever, כולם אומרים את האמת,

למרות שבפועל, אותו ממסד משקר לך הכי הרבה :).

מבחינתי זה כלי שמשרת את הצרכים שלי כאינדיבידואל, אולי אפילו מציל אותי מאפלייה או גילויי אלימות.

אין ספק שמדובר בצעד צבוע, אבל אין לי בעיה להיות צבוע למי שצבוע אליי. אין לי בעיה לשקר למישהו שמחשיב אותי לתת-אדם.

^ יש חבר'ה שפונים כמעט לכל דתי בכיוון של אשמה והכללה . חבל לך על "העצבים" לפני כיפור.

אגב אסור לטעון ביקורת על דארווין, הוא אמת מוחלטת -מה ההבדל בין גישה זו לאיסלם הקיצוני :P .

מישהו פעם התעצבן עליך כי טענת משהו כנגד דארווין עצמו?

מצידי תגיד שהוא קוקסינל אונס קטינות ותצייר אותו עם דילדו בתחת, זה ממש לא יפריע לי ולאף אחד לצורך העניין,

למעשה, זה שוב יפריע לדתיים כי זה גס מדי בשבילהם :P.

הבעיה היא שהטיעונים שלך כנגד האבולוציה בדיון ההוא היו ריקים מתוכן ולא מבוססים על כלום.

יש לך בורות מעמיקה אפילו בביולוגיה של כיתה ט', שלא נדבר על רזי תורת האבולוציה והאביוגיזנה.

וגם למרות כל זה, אף אחד לא אמר לך "אל תטען אותם".

אז גם לא בדיוק טענתי לגיחוך כל עניין ה"צום כדי שאלוהים יסלח לי" באופן ישיר, אל התבדחתי על זה.

מה ישר הגיבו לי? "גוי". :) ממש בוגר ונקודתי. חבל להיות בור נבער ולחשוב שאתה יותר טוב ממישהו רק בגלל שאתה יהודי.

זוהי לא חשיבה פרודקטיבית, לא תקדם אותך לשום מקום לא אישית וגם לא את החברה שבה אתה חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסבירו לי איך הוא הגיע לכל זה- באם לא כתבתי וכוונתי לכך. דברי עומדים: ציטוט" יש חבר'ה שפונים כמעט לכל דתי בכיוון של אשמה והכללה"

קודם כל צריך צילום לראות שאכן קיבלת תואר יהודי ברבנות. דבר שני האמת היא שאינך יהודי, כיוון ששיקרת לרבנות -לכן אין לזה תוקף. אבל נכון לא איכפת לך.. העיקר ההשתלבות טובה יותר בין היהודים כולל חתונה .יהודים רבים עשו זאת כיוון שהיה גזרות של שמד עליהם ומתחתלזה שמרו על יהודתם- הסיפור שלך שונה לגמרי -רמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להבהיר את עצמי- לא האשמתי את הקהל הדתי, או הקהל השמלאני, או כל קבוצה מסויימת אחרת. פשוט נתתי את דעתי על הצביעות של האנשים מכל האמונות המינים והגזעים.

יאיר זה לא משהו אישי נגדך, פשוט זה משהו שהתלבש על חומצה צהובה ואתה נתת לו תמיכה מלאה אז.... הוכללת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסבירו לי איך הוא הגיע לכל זה- באם לא כתבתי וכוונתי לכך. דברי עומדים: ציטוט" יש חבר'ה שפונים כמעט לכל דתי בכיוון של אשמה והכללה"

קודם כל צריך צילום לראות שאכן קיבלת תואר יהודי ברבנות. דבר שני האמת היא שאינך יהודי, כיוון ששיקרת לרבנות -לכן אין לזה תוקף. אבל נכון לא איכפת לך.. העיקר ההשתלבות טובה יותר בין היהודים כולל חתונה .יהודים רבים עשו זאת כיוון שהיה גזרות של שמד עליהם ומתחתלזה שמרו על יהודתם- הסיפור שלך שונה לגמרי -רמאות.

אז לטענתך בהיותי גוי לא נשקפת לי סכנת חיים בישראל רק על סמך זה? טעית:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/237944

http://tinyurl.com/cs68bpb

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4229407,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1154948,00.html

אז המצב לא כזה שונה כפי שאתה מתאר אותו :).

אגב, תזכיר לי מי אתה שאני אמור להראות לך מסמכים אישיים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום כיפור זה יום רווי בצביעות שפשוט לא רואים כל יום.

כל ההתנצלויות המטופשות האלה, ובפייסבוק - בכלל, הן פשוט תת רמה. אם אתה מתנצל בפני בגלל שאתה מפחד שאיזשהי ישות עוצמתית (שסביר להניח שלא קיימת) תיקח את הנשמה שלך לגהנום ותתעלל בך בעולם הבא - מי בכלל צריך את הסליחה שלך. אנשים מרשים לעצמם להתנהג כמו חיות במשך כל השנה וזורקים הכל על יום כיפור. אנסתי? שטויות, נצום. גנבתי? שטויות, נצום. אני מתנהג כמו פרזיט ביום יום ובטוח שאני עליון על כולם כי יש לי כיפה? שטויות, נצום.

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ +1

אגב אסור לטעון ביקורת על דארווין, הוא אמת מוחלטת -מה ההבדל בין גישה זו לאיסלם הקיצוני :P .הא שכחתי, מדובר אתאיסטאים קיצוניים שלקחו את המדע לידים שלהם. מה אמרת? דיברת רעה על דארווין? עוף מהאנוברסיטה..עוף מתפקידך כמדען ראשי... .

סיכום: קיצוניות זו סכנה -כרגע יותר של היאסלם כיוון שמרובה יותר -זה הכל.

ביקורת מותר, והיא תמיד מתקבלת בברכה.

טענות המועלות מתוך בורות וטיפשות - פחות.

לטעון למשל שלא הייתה אבולוציה, שווה ערך לטענה ש"העולם" הוא שטוח, או שהשמש סובבת סביב כדור הארץ. מחזיק בדעות כאלו, אכן צריך לעוף מאוניברסיטה או מתפקיד של מדען ראשי.

ההשוואה לאיסלאם היא כמובן מגוחכת - הטענה שהאדם נברא ע"י ישות כל יכולה, כי כך נכתב בספר אגדות ישן, היא הפאנטית, הקיצונית והמסוכנת, במידה ויתרבו אנשים המחזיקים בדעותיך החשוכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר זה לא משהו אישי נגדך, פשוט זה משהו שהתלבש על חומצה צהובה ואתה נתת לו תמיכה מלאה אז.... הוכללת.

יפה מאוד. עכשיו תגיד לי בבקשה איך הסקת שאני נתתי לו תמיכה מלאה.

יום כיפור זה יום רווי בצביעות שפשוט לא רואים כל יום.

כל ההתנצלויות המטופשות האלה, ובפייסבוק - בכלל, הן פשוט תת רמה. אם אתה מתנצל בפני בגלל שאתה מפחד שאיזשהי ישות עוצמתית (שסביר להניח שלא קיימת) תיקח את הנשמה שלך לגהנום ותתעלל בך בעולם הבא - מי בכלל צריך את הסליחה שלך. אנשים מרשים לעצמם להתנהג כמו חיות במשך כל השנה וזורקים הכל על יום כיפור. אנסתי? שטויות, נצום. גנבתי? שטויות, נצום. אני מתנהג כמו פרזיט ביום יום ובטוח שאני עליון על כולם כי יש לי כיפה? שטויות, נצום.

:kopfpatsch:

מתוך המשנה במסכת יומא פרק ח משנה ט:

"האומר, אחטא ואשוב, אחטא ואשוב, אין מספיקין בידו לעשות תשובה.

אחטא ויום הכפורים מכפר, אין יום הכפורים מכפר.

עברות שבין אדם למקום, יום הכפורים מכפר.

עברות שבין אדם לחברו , אין יום הכפורים מכפר, עד שירצה את חברו."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לטענתך בהיותי גוי לא נשקפת לי סכנת חיים בישראל רק על סמך זה? טעית:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/237944

http://tinyurl.com/cs68bpb

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4229407,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1154948,00.html

אז המצב לא כזה שונה כפי שאתה מתאר אותו smiley.gif.

אגב, תזכיר לי מי אתה שאני אמור להראות לך מסמכים אישיים שלי?

מי אני? סתם אדם שקשה לא לאמין לך,קצת מוזר לי שבדיוק שילשום עברת גיור. בבקשה צילום,גם אם שמך מכוסה.כמובן אינך חייב,לכן זה ישאר ספק אצלי. נכון לא איכפת לך. אבל אולי יהיה איכפת לך "שבדיונים " הבאים לא שוב יכניסו כל פעם שאינך יהודי. לפחות על הנייר.

מרבית הטענות של הגוים על יהודים זה לקחת חצאי דברים וכן התעלמות ממה שקורה בשטח.

תחילה:99 אחוז מהרופאים בישראל יהודים לא דתים כך שממלא אין לך בעיה -הטענה שלך נפלה. וגם אם דתים אז 2 יטפלו בך,מה רע? יותר טוב מאחד.

עכשיו למקרה הלינקים.

עובדה בשטח כל ארגוני ההצלה החרדים/דתים בארץ מצילים גויים בשבת בלי שאלות. יש הלכות נוספות הקשורות בהצלת גוי בשבת. אחת מן ההלכות הללו קובעת שבמקרה סכנה לא עושים חשבונות לבדוק מי יהודי ומי לא - אלא קודם כל מצילים, והלכה נוספת קובעת שעל היהודים להציל גויים משום דרכי שלום. כי היהדות נועדה להביא שלום בעולם ולא שנאה. ולכן בפועל חרדים בכל הארץ מצילים גויים בשבת, כי חרדים כידוע עוסקים רבות בהצלה וחסד בישראל.

כל החילוק בין יהודי ללא יהודי -נובעת מהסיבה הפשוטה שאינך מבין את החומרה של חילול שבת לפי היהדות. יהודי שמדליק אש בשבת או עושה מלאכה כלשהי בשבת (בפרהסיה ..) - עונשו גדול מאוד. אך גוי שמדליק חשמל בשבת - לא עובר על שום דבר. וזה יוצר הגיון מאוד פשוט: מי שיכול למות בגלל השבת - מצילים אותו ממוות בשבת. זה למדים מהפסוקים המדברים על כך.אבל שלומדים את כל התורה למדים גם להציל כל אדם.

הרב עובדיה מציע מלצאת הכי נקי כשיודעים שמדובר בלא יהודי אז לטפל בו במצב של שתי יהודים. אם אין בכלל. אז בוודאי לטפל לבד.

..את היהודים רצו להשמיד ועל כך יש כאלו שכאילו 'התנצרו' ועדיין שמרו את יהדותם בסתר..

תחפש עוד הצדקות .

;)

מה התורה כותבת על גר (גם תושב בארץ שלא התגייר).

היחס לגויים ולזרים בארץ:

1) ויקרא (פרק יט): "כי יגור איתך גר בארצכם - לא תונו אותו. כאזרח מכם יהיה לכם הגר אתכם ואהבת לו כמוך כי גרים הייתם בארץ מצרים".

2) שמות (פרק כב): "וגר לא תונה ולא תלחצנו, כי גרים הייתם בארץ מצרים".

3) שמות (פרק כג): "וגר לא תילחץ, ואתם ידעתם את נפש הגר - כי גרים הייתם בארץ מצרים".

4) דברים (פרק כג): לא תתעב אדומי כי אחיך הוא, לא תתעב מצרי כי גר היית בארצו".

והפסוקים על כך חוזרים שוב ושוב.

כיודע יהודים רבים לא שמורים על מה שכתוב בה.

אז נכון לבני-האדם קשה להתמודד אם מי "ששונה" מהם -בצבע,בדת וכדו'... עשית את המהלך רק בשביל הנוחות שאתה כמו הרוב כאן תהיה יהודי.

לכן לא צריך לחפש "הצדקות " .

qwerty1987אממ לא הבאתי הוכחות לקיום בורא מצד הכתוב בספר (יש חיזוקים כמו נבואת וכאלה.. אך ישירות לא מספר),כך שאנא להקפיד על דיוק.

כל אדם יכול להגיד מה שבא לו ..על כל תאוריה, אם הביקורת מופנת באופן של כללי המדע. או שלדעתו יש תאורה אחרת. לבורא אין קשר ישיר לאבולוציה .. לכן באמת זה לא צריך להפריע לדתי . מה שמפריע זה אכן הערבוב. אבל באמת כבר נמאס להסביר דברים פשוטים "לאנשי המדע "כאן באתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספינת אם אני לא מסתיר את זה, אני יהודי וכל הפשעים נגד האנושות בשם היהדות יכולים לחזור על עצמם.

כל הפשעים!

כל הפשעים...

כל.. הפשעים...?

רגע, איזה פשעים נגד האנושות נעשו ע"י היהדות שאתה מבלבל תשכל?

מסעות צלב? טרור איסלמי או שואה?

אה סליחה, לא שמתי לב שבגלל שהבחנת בזה התחלת לדבר על יהדות ובאמצע המשכת לסתם אמונות ודעות שלא קשורות ליהדות... :lol: :lol:

לכן אני נאלץ להסכים עם הטענות שלך, כי עינינו רואות שדעות ואמונות שונות יצרו פשעים נגד האנושות, ושהיהדות לא. אז הנוצרים והמוסלמים לא בסדר.

(למיקרה שלא הבנת אני ארשום בשפה פשוטה יותר: היהדות לא מעודדת מסעות צלב או טרור או שואה, לכן החששות שלך לא מבוססות וההיסטוריה מוכיחה את זה)

ואני לא מסתיר שום דבר, איפה אמרתי כאן שמגיעות לי יותר זכויות מלב בגלל שאני יהודי והוא לא?

אולי עצם זה שאני חי במדינה יהודית דמוקרטית ולא מדינה דמוקרטית רגילה זאת סיבה שיהיו פריבילגיות ליהודים, אבל לא אני החלטתי על מדינה יהודית, בן גוריון והאום החליטו. תאשים אותם :lol: :lol:

לב מה זה אכפת לך, אז אם תיהיה בסכנת נפשות בבני ברק ביום שבת יטפלו בך 2 רופאים במקום אחד. אוי אוי אוייייייי. אם אתה כ"כ מפחד מזה אל תיסע לבני ברק בשבת... פשוט כל שבוע מדווח בעיתון על גוי שמת כי טיפלו בו 2 רופאים במקום אחד ביום שבת... האימה :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדיי לעשות חשבון נפש צריך לחשוב על מה בדיוק עשינו לא נכון, באיזה הקשר ובאיזה נסיבות, מי נפגע ומה היה יכול לקרות יותר חמור, איך אנחנו רוצים לתקן את מה שקרה, האם לא נפגע בעוד משהוא תוך כדי ניסיונות התיקון, וכן הלאה

מחשבה עמוקה, אמיתית, עצמאית

ביהדות מחלקים את החטאים האפשריים ל 2 סוגים : "חטאים בין אדם לאדם" ו "חטאים בין אדם לאלוהים/למקום". אני לא מאמין שאלוהים קיים לכן בתור התחלה אני אשנה קצת את ההגדרות : "חטאים בין בני אדם, שבהם ניתן לבקש סליחה מהצד השני או לפעול לתיקון בצורה אישית ישירה", ו "חטאים שבהם אין ממי לבקש סליחה"

ביהדות הקבוצה השניה מכילה חטאים "דתיים" כמו אי שמירת שבת. אני אתאיסט ולכן אני לא אתן בכלל התייחסות לחטאים "דתיים" פשוט כי אני לא רואה בהם חטאים. לפי ההגדרה שלי די מובן מה נכנס לקבוצה הראשונה. לקבוצה השניה אני אשייך חטאים כמו : תאונת "פגע וברח" נגד , הרס וזיהום כדור הארץ, וכדומה

אני מביא בחשבון עוד משהוא - שהיהדות לא הביאה בחשבון : אין גבול חד בין הקבוצות. תארו לכם מישהוא שעושה פעולות נגד קבוצה - למשל חבר במפלגה נאצית שתומכת בהדרת בני גזע כזה או אחר. לאותו אדם (ונניח שהוא לא קצין SS בשטח) אין שמות של אנשים שהוא פגע בהם ספציפית, והוא לא רואה את האנשים שהוא פוגע בהם או שהפעולות שלו פוגעות בהם. יכול להיות שהוא אפילו לא יודע איזה קבוצה בדיוק נפגעת - למשל, שהוא מכניס למדינה נשק ויש מלחמת אחים בין בני הגזע הארי לבין עצמם (סוג של כמו שיש בין עדות מוסלמיות שונות היום), הוא אפילו לא יודע במי הנשק שלו פגע ואת מי הציל. אותו חבר נאצי יכול פתאום להתחרט ולרצות להתנצל. בפני מי להתנצל ? (יכול להיות מצב שבו התנצלות בפני קבוצה אחת תגרור אלימות מפני הקבוצה האחרת והוא לא יוכל - או לא ירצה - להתנצל בפניה וכדומה)

דברים יותר מסובכים ממה שנראה על פניו

בדברים שקורים בין בני אדם יש לתקן אישית ברגע המתאים לכך יכול להיות רגע שבו ניסיון לתקן יגרום להרבה יותר רע בגלל שאחד מהצדדים לא מוכן אמוציונאלית. ואני לא מתכוון רק לאפשרות שבקשת סליחה תגרום למכות, אלא גם לאפשרות שהסליחה תינתן בצורה ריקה מתוכן בלי שבכלל תעורר מחשבה כלשהיא, בזמן הנכון בקשת הסליחה תצליח - לא בהכרח שהיא תצליח בכלל, אבל אם יש רגע שבו נדמה לך שהוא הרגע המתאים ביותר לכך אז זה הרגע, וזה הכי טוב שניתן לנסות, אם מנסים מאוחר מידיי, יש סתם מטענים שגורמים לנזק בטווח הארוך, גם אם נראה שהכול נשכח

חיבוק ודמעות הרבה פעמים יודעים להעביר את מה שאף יום בשנה לא יכול

ואם מישהוא חושב אחרת אז לפי מה שידוע לי, גם לפי היהדות עצמה יום כיפור לא מתקן חטאים בין אדם לחברו - יש לבקש סליחה ב 10 הימים שבין ראש השנה ליום כיפור. מה שאני לא מסכים איתו, זה שצריך לחכות ל 10 הימים האלה - שיכול לצאת כל תקופה שהיא עד שנה שלמה (כמעט) מרגע ביצוע החטא ועד לבקשת הסליחה. אני חושב שצריך לבחוקר את הזמן הנכון לבד ולא לפי מה שכתוב בספר / לוח שנה

אותם דברים גם בסוג השני - שבין אדם לכל דבר אחר חוץ מחברו. כשאתה חטא אתה קולט, אוליי באותו רגע ואוליי מאוחר יותר, שיש כאן חטא. כשקלטת את זה, זה אומר שאתה חושב על זה - בדיוק על מה שקרה, מה ההיה יכול לקרות וכו. זה הזמן להמשיך לחשוב - מה ניתן לעשות כדיי לתקן וכדומה. לא צריך בית כנסת בשביל חשבון כזה. את החשבון הזה ניתן לעשות באמצע כל דבר, החל משינה, התעוררות באמצע הלילה משינה, אנימה, עבודה במשרד, נסיעה וכל רגע אחר. הרגע שבו חושבים על זה הוא הרגע שבו רואים הכי ברור את כל החטא, הנסיבות וכדומה ואלה התנאים המתאימים לעשות את החשבון האישי. וגם לחשוב איך לתקן

גם כאן, מחשבה כזאת של הרגע היא זאת שתעשה אותנו לעולם טוב יותר - מחשבה כזאת היא מה שיגרום למישהו לנהוג בזהירות גבוהה יותר, למישהוא אחר לנסות לשמור יותר על איכות הסביבה, למישהוא אחר לשקול מחדש השקפה פוליטית שהוא החזיק בה "סתם" בלי להשקיע בזה הרבה מחשבה וכדומה

אף יום בשנה לא יעשה את הדברים האלה. וגם כאן - לחכות שנה עד ליום כיפור כדיי לבקש סליחה לא עושה טוב לאף אחד

יש כמה אנשים שחושבים שאם הם יעמדו 14 שעות בבית כנסת ויקראו מגילה סטנדרטית, יצומו, ויענו את עצמם בצורות אחרות הם יכולים לשים וי. זה לא עובד ככה. זה טקס שקר שמטרתו לנקות מהראש את הדברים האלה שלא היתה אליהם התייחסות אישית מלאה בזמן הנכון

מי שיושב בבית מול המחשב ורואה אנימה הכי בשאנטי שלו ומעשן ג'וינט, ופתאום עולה לו לראש משהוא שהוא עשה לא טוב והוא מתחיל לחשוב על זה, עשה את שלו הרבה יותר טוב ממי שחיכה ליום כיפור הקרוב והלך לפרמט את הדיסק בבית כנסת

ויש גם כאלה שבכלל הלכו רחוק, הם חושבים שניתן להעביר חטאים מאדם לתרנגולת ואז לרצוח אותה ביחד אם כל החטאים בפנים

אם נתייחס שניה לטקסט שיש בבית הכנסת, הוא פשוט מבקש סליחה על שורה ארוכה של חטאים שכתובים בטקסט שלא השתנה כבר אלפיי שנים. אני לא חושב שקיים מישהוא 1 שהספיק לעשות את _כל_ החטאים המפורטים במגילה תוך שנה. כך שחלק מהתפילה בכלל לא רלוונטי. חלק אחר.... אז הוא אומר שהוא רצח, אנס ושדד... אז מה ? זהו ? "רצחתי - סלח לנו ומחל לנו, אנסתי - סלח לנו ומחל לנו, שדדתי - סלח לנו ומחל לנו" הוא קרא את זה בבית כנסת, במהירות שבה הטקסט מוקרא, וזהו ? לי למשל דיי מובן שלא, כי במהירות שבה הטקסט מוקרא לא ניתן אפילו להתחיל לעשות את החשבון לכל חטא שנעשה

יום כיפור הוא יום מיותר. הוא יום שממלא מקום בשביל אנשים שלא עושים בינם לבין עצמם את החשבון האישי ברגע הנכון, אלא חושבים שעל ידיי ביצוע נוהל סטנדרטי ניתן לפתור את כל הבעיות בעולם - נוהל בקשת סליחה מאלוהים, נוהל מעצר חשוד, .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...