RAID לצד SSD ועוד שאלה.. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RAID לצד SSD ועוד שאלה..

Oranl

Recommended Posts

אני אומר שתמיד אפשר להשתמש בחלק משטח הSSD כBUFFER/CACHE להאצת פעולות קריאה וכתיבה בHDD.

כך אפשר לאחסן מידע של מאות GB על HDD ועדיין להינות במידה מסוימת ממהירות הSSD.

למשל אם פרויקט ממוצע שוקל 10-20GB ואתה עובד על כמה פרויקטים ביום, אתה יכול לשים 60-10GB כSSD CACHE, ואז כל פעם שתטען פרויקט שבעצם יושב על הHDD הוא יכנס לCACHE שנמצא על הSSD, ופעם הבאה שתקרא אותו הוא יעלה מהSSD ולא מהHDD.

הCACHE ישתנה באותן דינאמי להאיץ את המידע שאתה עובד איתו, על פי תדירות השימוש ו/או הפעולות האחרונות שנעשו.

גם בפעולות כתיבה הSSD יכול לשמש כCACHE ולמשל כשאתה שומר פרויקט במקום שהוא יחכה להרדיסק האיטי, הוא יכתוב באופן זמני לSSD המהיר, ואז באופן עצמאי יעביר את המידע לHDD בזמן שאתה חופשי להמשיך לעבוד.

אם יש לך הרבה גם בזה אפשר לעשות שימוש כLAYER נוסף של CACHING בכדי להאיץ אפילו עוד יותר את אותם פעולות אחרונות/תדירות.

בעיקרון מערכת ההפעלה עושה MEMORY CACHING אוטומטית, אבל אם יש לך הרבה , אתה יכול לתת חלק גדול ממנו לתוכנה עצמאית שתעשה CACHING מותאם עם פונקציות נוספות.

FancyCache-level2-cache.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהבנתי.. בתיאוריה. אהבתי את האיור, עשית בעצמך?

איך מיישמים את זה בפועל?

ואגב יש 16GB אז אפשר להשתמש בזה כשכבה נוספת.

אני משתמש בתוכנה FANCYCACHE.

התוכנה חינמית כרגע כי היא בפיתוח ארוך טווח.

יש לה שתי גרסאות:

DISK שבה אתה בוחר תוכנית CACHING לכונן פיזי שלם.

וVOLUME שבה אתה בוחר תוכנית לPARTITION.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אלמנט שחשוב לציין בנושא גיבוי - הכי טוב שיהיה Off-site. פורץ / אסון טבע / צינור שמתפוצץ / שריפה וכו' - יפגעו לך בכל ה HD שנמצאים באותו מקום.

אפשר להשתמש בכל מיני שירותים של גיבוי מרוחק ושמירה ב"ענן", ואפשר גם לזכור לגבות את מה שחשוב ב HD ו"לנייד" אותו הרחק מהבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אלמנט שחשוב לציין בנושא גיבוי - הכי טוב שיהיה Off-site. פורץ / אסון טבע / צינור שמתפוצץ / שריפה וכו' - יפגעו לך בכל ה HD שנמצאים באותו מקום.

אפשר להשתמש בכל מיני שירותים של גיבוי מרוחקו שמירה ב"ענן", ואפשר גם לזכור לגבות את מה שחשוב ב HD ו"לנייד" אותו הרחק מהמחשב.

אם הבית שלו ישרף נראה לי שאיבוד המידע על המחשב כולל הגיבוי תהיה הבעיה האחרונה שלו.

אולי עדיף לו להשקיע בדלת משורינת ומערכת ספרינקלרס. :lol:

הדברים שאתה אומר נכונים וטוב שאתה אומר אותם למען שלמות הדיון, אבל לרוב האנשים גיבוי OFF-SITE לא נחוץ ולא ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...