שאלה בקשר למהירות הרשת הביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למהירות הרשת הביתית

puNani

Recommended Posts

בדקתי ובשני המחשבים המחוברים אצלי ברשת יש כרטיסי התומכים ב10/100Mbps

אז להמ הרשת ביניהם היא 10Mbps? הם מחוברים בעזרת HUB... יכול להיות שהוא מגביל אותם ל10 בלבד? אם כן, כמה עולה HUB שתומך ב100Mbps?

תודה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שגרם לי להחליט שזה 10 זה שכתוב Speed: 10.0Mbps

וגם שלוקח לי יחסית הרבה זמן להעביר קובץ גדול ממחשב למחשב, ולכן כנראה מדובר במהירות מירבית של 250kb/s במקום 12.5Mb/s

אני לא בטוח בקשר להHUB לא כתוב עליו אם הוא 10/100 או לא... השאלה שלי היא מה משפיע על המהירות מעבר לכרטיסי שבטוח תומכים ב100MBPS... האם זה בטוח הHUB או שיש גורמים נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה כמו בעיה של HUB בהנחה שאתה יודע שהכרטיסי שלך הם 100 ולא שנית שום דבר מיוחד בהגדרות של הכרטיסי רשת

אתה יכול לבדוק במנהל ההתקנים אם הכרטיס הוא fast ethernet שזה 100 או סתם ethernet שזה 10.

הכבל של 100 ו-10 זהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח בקשר להHUB לא כתוב עליו אם הוא 10/100 או לא... השאלה שלי היא מה משפיע על המהירות מעבר לכרטיסי רשת שבטוח תומכים ב100MBPS... האם זה בטוח הHUB או שיש גורמים נוספים?

HUB יכול מאוד להשפיע על מהירות הרשת, שכן כל המידע עובר דרכו והוא חייב לתמוך במהירויות של 100Mbps בשביל שהרשת תעבוד כולה ב-100Mbps.

בד"כ על Switch/HUB רשום 10/100 במפורש אם הם תומכים גם ב-100, שכן זוהי מעלה ברכזת והחברה לא תפסח על פירסום שלה.

לכן אני סבור מאוד שאכן ה-HUB הוא זה שמאט לך את הרשת. לא בהכרח בעייה/תקלה בו, אלא אפשרי שהוא פשוט לא תומך במהירויות גבוהות.

אם אתה קונה רכזת חדשה, רצוי כבר לקנות Switch ולא HUB (על ההבדל אתה יכול לקרוא בכתבה הזו). Switch נורמלי של 8 פורטים שתומך ב-10/100 ועוד דברים אחרים ניתן להשיג בסביבות ה-200 ¤ כיום, ואפילו פחות. Switch של 4/5 פורטים אפשר להשיג בסביבות ה-150 ¤.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...