האם יש טעם לקנות SSD? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש טעם לקנות SSD?

bluenote

Recommended Posts

שלום,

אני שוקל לקנות עבור מערכת ההפעלה וכלל התוכנות הכבדות (תוכנות גרפיקה ותלת מימד) והשאלה אם בהתייחס למפרט המחשב שלי זה בכלל כדאי?

יש לי לוח GA-P35-DS3L שעד כמה שאני יודע אין לו SATA 6GB.

מעבד QuadCore (לא זוכר את הדגם והמהירות :nixweiss: ).

4GB זיכרון

דיסק פנימי נוסף של 2TB של .

אני רואה פה הרבה הודעות של משתמשים עם חומרה דומה לשלי שלא חווים שום שיפור בביצועים או בעלייה של המחשב.

האם באמת כדאי להשקיע ב- או פשוט לקנות HDD רגיל קטן בשביל מערכת ההפעלה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יתן גם שיפורי ביצועים בשימוש בתוכנות עצמן?

למשל תוכנה כמו פוטושופ שמשתמשת הרבה בדיסק הקשיח, או תוכנות שגם הן משתמשות הרבה ב-scratch disks עבור הקבצים הפתוחים?

אם השיפור היחידי הוא בזמני עליה של המחשב אז זה לא כזה משנה לי, אני מעדיף לחסוך את הכסף ולקנות HDD רגיל קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ממילא מתכוון לרכוש דיסק למערכת אז רקSSD.תאמין לי שווה את ה100-150 שקל תוספת.גם בSATA2 יש שיפור.במיוחד בתוכנות כבדות שעושות שימוש בדיסק.

OK, תודה! יש לכם המלצה על SSD של 120/128GB לא יקר?

M4 של קרוסיאל.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=792026

בפורום קניות קבוצתיות מתפתחת קנייה חוזרת לכונן זה.אך לך תדע מתי היא תצא לפועל (אם וכאשר) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור לשמות.אינטל 330 גם הוא כונן מעולה.פשוט הוא נמצא פחות זמן בשוק.גם לאינטל יש מוניטין טוב מאוד בשוק הSSD.גם הForce 3 הוא כונן לא רע (מותקן אצלי במחשב,עושה את העבודה כמו גדול) אם כי פחות טוב מה2 האחרים.מה ההבדל במחיר עבורך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-M4 ביצועים עדיפים על האינטל והקרוסאייר, מבחינת אמינות (לפי קריאה ברשת וניסיון אישי שלי) ל-M4 יש פחות תלונות על בעיות. לאומת האחרים שלהם לא חסר (למרות שגם האינטל מראה אמינות גבוה ויש לו הרבה פחות תלונות מאשר הקרוסאייר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, השתכנעתי בקרב :)

השאלה שנשארה מבחינתי היא פשוט האם כדאי להשקיע יותר כסף בדיסק יותר מהיר אבל קטן יחסית או להשקיע קצת פחות בדיסק רגיל אבל הרבה יותר גדול.

128GB נראה לי קצת דחוק ל-windows7 + תוכנות כבדות כמו Adobe Suite תוכנות ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...