היום הוא היום הגדול - אפל מכריזה על האייפון 5 - עמוד 6 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היום הוא היום הגדול - אפל מכריזה על האייפון 5

Nyromith

Recommended Posts

• תגובות 512
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים פה קצת חיים בסרט, אם זה אלו שקוראים למכשיר תקשורת בשמות גנאי ואם זה אלו שייגנו בגופם על מערכת הפעלה.

טוענים שאפל לא חידשו כלום, אבל תסתכלו על זה מנקודת המבט של אפל:

- כולם חשבו שאפל ימציאו משהו מדהים - יש הייפ.

- עשו את כל מה שצריך בשביל ליישר קו והאייפון ישבור שיא מכירות יותר מכל מכשיר אחר (תקראו לאנשים טיפשים או עיוורים אבל זו עובדה)

- בהכרזה של האייפון 6 (או 5S) כולם יחשבו "טוב, אפל לא עשו משהו מרהיב בהכרזות הקודמות אז עכשיו הם חייב להפתיע" - הייפ גם להכרזה הבאה.

אז איפה אפל מפסידים פה?

אפל די עשו את שלהם בזה שהמציאו את האייפון ושינו את השוק, אתם יכולים לומר שהיו מסכי מגע לפני והיו מכשירים דומים אבל ללא האייפון יכול להיות שהיום עדיין כולם היו תקועים עם מכשירי נוקיה למיניהם.

זה לא כל כך קל להמציא את הגלגל מחדש כל כמה שנים - אתם טוענים שהשוק תקוע, אך מאיזה בחינה?

גם שוק המחשבים הניידים תקוע הרי אין שום חידוש משמעותי כבר המון שנים, גם שוק הנייחים תקוע באותו מצב.

אני אישית מעדיף אנדרואיד אבל אין לי שום בעיה עם אפל, תחרות זה רק טוב לצרכן.

אנשים לא מתלהבים משתי סיבות.

הראשונה היא, כמו שאמרו פה קודם, שמסך הברזל של אפל נשבר. פעם לא היה סיכוי לעשירית הדלפה לפני ההשקה ואם היה משהו כזה, אפל היו הופכים חצי עולם כדי למצוא את המדליף ולחסל אותו בערך. הפעם כל החידושים +- היו ידועים לפני ההשקה.

השניה והמשמעותית יותר היא ההייפ. אפל בנו פה הרבה ציפיות, ויש מיליון פיצ'רים שאני יכול לחשוב עליהם שלא הוכנסו למערכת. NFC, למשל. קורא טביעות אצבעות, למשל. יש עוד הרבה דברים שאין להם.

הבעיה העיקרית זה שהם מציגים דברים כחידושים כשבפועל הם לא באמת. בקו התחתון האייפון 5 זה אייפון 4S עם רכיבים שצורכים פחות חשמל ומסך גדול יותר. זה שדרוג הכרחי ומבורך - אבל הציפייה הייתה ליותר ולכן אנשים התאכזבו. בפעמים הקודמות שהייתה השקה של דור חדש אפל הציגה דברים מהפכניים, ע"ע אייפון 3, אייפון 4, ובין לבין הציגה ישורי קו - 3GS, 4S. בפועל האייפון 5 הוא אייפון 4S-S ולא באמת דור חדש מבחינת חדשנות. וזה נכון גם לגבי iOS6, היא לא מציגה יותר מידי דברים מהפכניים. OK, סירי יודעת לומר לי תוצאות של משחקים.. גם גוגל יודעים לעשות את זה ויותר מזה, now גם לומד איזה קבוצות אני אוהד ומציג לי תוצאות שלהן על בסיס קבוע. אחלה, יש לי תוכנת מפות של ... לגוגל, המתחרים הישירים שלהם, יש תוכנה לכל הפחות שוות ערך וכנראה שיותר טובה.

אתה מבין? הציגה דור חדש שלא חידש כלום, שום דבר קטן. בפעמים הקודמות שהם הציגו דור חדש היו הרבה חידושים אמיתיים, כאלה שגרמו לך לומר וואוו, איזה מכשיר, אני רוצה אחד כזה. הפעם הם גרמו לי לומר "אחלה, מכשיר סבבה אבל לא כזה שאני אוציא עליו 650 דולר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חומרה, היה לאן להתקדם הלאה, אבל ככל הנראה הם בחרו שפשוט ליישר קו לרמה של "85%" מהכי טוב בשוק- אני מתערב שמדובר במעבד A15 כפול ליבה בתדר של 1.2GHZ.

כמובן שזה לא מרשים כלל וכלל, יש כבר A15 כפולי ליבה ב 1.5GHZ חודשים על גבי חודשים, ו A15 מרובעים כבר זמינים, אף אחד פשוט לא השיק עדיין מכשיר איתם.

בעניין חידושים, לא, לא נשאר כ"כ הרבה איפה לחדש, אבל זה לא אומר שצריך למחזר הכל. בהשקה של ה 4S באמת לא הבנתי על מה אנשים מתלוננים, הכל שודרג, חודש, שונה, באמת היה הבדל.

במקרה הזה- השקה פושרת מאוד, כמעט אפס פיצ'רים חדשים בתוכנה, ובטח שלא דברים שנותנים קצת אפקט "וואו" (ע"ע הוידאו הצף באנדרואיד)

המסך.... לא מרשים במיוחד, עם רזולוציה מוזרה מאוד וגודל שמשאיר הרגשה של פספוס קל, היו יכולים להסתדר על 4.1-4.2" ב 1280X720 נורמלי.

לא שזה משנה, כי התמיכה של מוצרי אפל בוידאו תמיד הייתה זוועתית, וכנראה תישאר כזו.

אין אפילו DLNA, שזה מוזר, זה מסוג הפיצ'רים שהייתי מצפה שאפל יעוטו עליהם, אין NFC ושאר צעצועים נחמדים

העיצוב משעמם, לא שונה בכלום מהאייפון 4 ו 4S מקדימה, הגב סוף סוף מאלומיניום ולא זכוכית, אולי המכשיר יהיה קצת פחות שביר.

ב , LG ואפילו סאמסונג טרחו לוודא שכל קו של המכשירים שלהם מזכיר במעט את השני, אבל לא דומה לו ואי אפשר לבלבל ביניהם, חבל שזה לא המקרה פה (חוץ מהגב.)

בקצרה, החומרה לא מלהיבה, היא מיישרת קו וגם זה לא לחלוטין- היא מיישרת קו עם מכשירים רמה אחת מתחת לטופ של הטופ שבשוק היום (מעבד בלבד. אני מחכה לראות איזה מאיץ גרפי תקעו שם, למרות שאני מתערב שזה עדיין SGX543MP2, עם העלאה בתדר. לא שזה רע, מדובר במפלצת)

התוכנה עוד פחות, בלי שום חידושים מהותיים, והעיצוב הוא אותו דבר בדיוק.

זה למה אנשים מתלוננים. לא צריך שיהפכו עולמות, אבל לפחות שיחדשו באחד התחומים. בעיקר תוכנה, הם כל כך מתגאים בזה, שיעשו את קצת פחות בנאלית.

נ.ב- המעבר לסוללות ליתיום פולימר במכשיר שלא ניתן להחליף בו הוא טעות מרה.

זמן הסוללה יהיה טוב יותר בגלל שהסוללות האלו מציעות דחיסות אנרגיה טובה, אבל אורך החיים שלהן קצר, עוד פעם נחזור לימי האייפוד מיני שאחרי 16-18 חודשים הסוללה פשוט שובקת חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ההייפ הגדול שהם יוצרים, גורם לאכזבה גדולה שאני מאמין שיתבטא בנתוני המכירות.

הבשורה הכי גדולה במכשיר זה המסך הגדול יותר - 4 אינטש כשמזמן אנשים התרגלו וחיים מצויין עם מסכים גדולים יותר.

אפליקציות ישנות יעבדו עם שוליים שחורים? הם עושים צחוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4 אינטש כשמזמן אנשים התרגלו וחיים מצויין עם מסכים גדולים יותר.

זה דווקא לא נכון.

זה לא עניין של התרגלות, פיזית על מסך גדול מ-4" נורא קשה לשלוט באופן מלא ביד אחת.

בהתחלה אולי זה נשמע כמו הסבר/תירוץ מצוץ מהאצבע - אבל תנסה בעצמך ותראה שזה נכון.

כשהמסך גדול מ-4" אתה לא יכול להחזיק אותו ביד אחת ולהגיע עם האגודל לפינה הרחוקה. זה פוגם בחווית השימוש.

אם אתה מוכן להתפשר אז זה בסדר ולגיטימי. אבל אם רוצים לשמור על חווית שימוש מלאה מהבחינה הזאת - אין מנוס אלא לשמור על המסך בגבול הגודל הסביר.

חוץ מזה, זה גם שומר על מכשיר שהוא פיזית קטן יותר - וזה תמיד טוב מבחינתי.

חבל לי מאוד שמכשירי הדגל באנדרואיד מגיעים רק בגדלים מפלצתיים, ושאם רוצים מסך בגודל נורמלי אז צריך לרדת רק לדגמים הנמוכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חומרה, היה לאן להתקדם הלאה, אבל ככל הנראה הם בחרו שפשוט ליישר קו לרמה של "85%" מהכי טוב בשוק- אני מתערב שמדובר במעבד A15 כפול ליבה בתדר של 1.2GHZ.

כמובן שזה לא מרשים כלל וכלל, יש כבר A15 כפולי ליבה ב 1.5GHZ חודשים על גבי חודשים, ו A15 מרובעים כבר זמינים, אף אחד פשוט לא השיק עדיין מכשיר איתם.

בעניין חידושים, לא, לא נשאר כ"כ הרבה איפה לחדש, אבל זה לא אומר שצריך למחזר הכל. בהשקה של ה 4S באמת לא הבנתי על מה אנשים מתלוננים, הכל שודרג, חודש, שונה, באמת היה הבדל.

במקרה הזה- השקה פושרת מאוד, כמעט אפס פיצ'רים חדשים בתוכנה, ובטח שלא דברים שנותנים קצת אפקט "וואו" (ע"ע הוידאו הצף באנדרואיד)

המסך.... לא מרשים במיוחד, עם רזולוציה מוזרה מאוד וגודל שמשאיר הרגשה של פספוס קל, היו יכולים להסתדר על 4.1-4.2" ב 1280X720 נורמלי.

לא שזה משנה, כי התמיכה של מוצרי אפל בוידאו תמיד הייתה זוועתית, וכנראה תישאר כזו.

אין אפילו DLNA, שזה מוזר, זה מסוג הפיצ'רים שהייתי מצפה שאפל יעוטו עליהם, אין NFC ושאר צעצועים נחמדים

העיצוב משעמם, לא שונה בכלום מהאייפון 4 ו 4S מקדימה, הגב סוף סוף מאלומיניום ולא זכוכית, אולי המכשיר יהיה קצת פחות שביר.

ב , LG ואפילו סאמסונג טרחו לוודא שכל קו של המכשירים שלהם מזכיר במעט את השני, אבל לא דומה לו ואי אפשר לבלבל ביניהם, חבל שזה לא המקרה פה (חוץ מהגב.)

בקצרה, החומרה לא מלהיבה, היא מיישרת קו וגם זה לא לחלוטין- היא מיישרת קו עם מכשירים רמה אחת מתחת לטופ של הטופ שבשוק היום (מעבד בלבד. אני מחכה לראות איזה מאיץ גרפי תקעו שם, למרות שאני מתערב שזה עדיין SGX543MP2, עם העלאה בתדר. לא שזה רע, מדובר במפלצת)

התוכנה עוד פחות, בלי שום חידושים מהותיים, והעיצוב הוא אותו דבר בדיוק.

זה למה אנשים מתלוננים. לא צריך שיהפכו עולמות, אבל לפחות שיחדשו באחד התחומים. בעיקר תוכנה, הם כל כך מתגאים בזה, שיעשו את קצת פחות בנאלית.

נ.ב- המעבר לסוללות ליתיום פולימר במכשיר שלא ניתן להחליף בו סוללות הוא טעות מרה.

זמן הסוללה יהיה טוב יותר בגלל שהסוללות האלו מציעות דחיסות אנרגיה טובה, אבל אורך החיים שלהן קצר, עוד פעם נחזור לימי האייפוד מיני שאחרי 16-18 חודשים הסוללה פשוט שובקת חיים.

האכזבה גם באה על רקע זה שציפו שיהיה "דור" חדש של .

כמו שהמעבר מ3GS ל4 היה מהפכה של ממש והמעבר מ4 ל4S היה מאכזב וכולם אמרו בעצם שזאת התוכנית עבודה שלהם והם יעשו מהפכה של ממש כאשר יעברו לאייפון 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרדף אחר הMHZ קיים רק באנדרואיד כי היא המערכת היחידה שבאמת זקוקה לזה

IPHONE 4S גם עם מעבד "נחות" יחסית לאנדרואידים חדשים פשוט טס

PROJECT BUTTER של הוא נחמד, הוא עדין לא מגיע לרמה הזאת.

ומה שאפל לא משקיעה בMHZ, היא משקיעה בGPU

האייפון 4S הוא עם GPU חזק יותר ממכשירי ההיי אנד שיש כרגע בשוק

וסביר להניח שה5 ישמור על הפער

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נטבוקים? אולטראבוקים? השינוי התפיסתי של הלפטופ- מחפיץ יקר, בלוק מסורבל לאנשי עסקים עשירים, למחשב האישי הראשי של אנשים רבים- אפילו מחזיקים יותר ממחשב אישי אחד (אנשים רבים מחזיקים באמתחתם נטבוק לגלישה קלה באינטרנט ומחשב לעבודה, כשבבית יש להם נייח לגיימינג וכיו"ב). וכל זה במחירים בלתי נתפסים בזמן ההוא.

לא שכל שאר הדברים שכתבת לא היו נכונים, אבל הכללה בוטה זו חורה לי...

אולטרבוקים ונטבוקים? ממ.. לקחו מוצר קיים (לפטופ) ועשו אותו דק/הקטינו אותו (וסירסו אותו על הדרך) , מאיפה זה מוכר לי...?

והיום להמון אנשים יש high end ובעוד כמה שנים למרבית האנשים יהיה . (לא יודע מה הנתונים כיום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולטרבוקים ונטבוקים? ממ.. לקחו מוצר קיים (לפטופ) ועשו אותו דק/הקטינו אותו (וסירסו אותו על הדרך) , מאיפה זה מוכר לי...?

והיום להמון אנשים יש סמארטפונים high end ובעוד כמה שנים למרבית האנשים יהיה סמארטפונים. (לא יודע מה הנתונים כיום).

זה שהשינוי נראה לך קטן זה לא אומר שהוא לא גדול. נכון, זה כולה הקטנה, אבל זה שינוי תפיסתי. זה שינוי שאומר שלא כל מחשב צריך לעשות כל דבר, אלא שאדם "צריך" להחזיק מספר מחשבים שלכל אחד את המטרה שלו.

יש טלפון בשביל היום יום, בשביל לקרוא אימיילים ולגלוש בנוחות, אולטראבוק בשביל להתנייד בקלות כשלא צריך כוח עיבוד ומחשב רגיל/נייד חזק בשביל עבודה (או בשביל עבודה ורגיל בשביל משחקים וכו').

למרות זאת יש היום מגמה לטאבלטים גדולים (10-12") שמגיעים עם מקלדות שאפשר לפרק, כך שהם מייתרים את האולטראבוק (שלרוב משמשים בשביל אינטרנט/וורד או דברים כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לעובדה שכ50% מהשוק מורכב מנשים כן?

ולפני שנתיים וחצי אייפוניסטים דיברו על כמה מסך 4 אינץ' של הגלקסי S הראשון, הוא גדול מדי...

שנתיים וחצי קדימה, 6S או 7 ייצא עם 4.85 אינץ'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...