עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD שהותקן לא גורם לשינוי משמעותי...

deluxe

Recommended Posts

לא חייבים לפרמט!

תבדוק בביוס מה הגדרת כ AHCI. .יש מדריך איך להפוך מIDE ע"י שינוי ברגיסטרי (מבלי לפרמט).

.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=313676

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/how-do-i-change-from-ide-to-ahci-for-my-hard/09a0eac7-a775-416f-b30b-219fcaab2ac9

נ.ב. הלינק נערך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי ה-tweaks, מה מזיק ומה מועיל? אני אשמח לנסות ולהעלות את התוצאות החדשות של ה-SSD.

הtweaks המדוברים לא ישפיעו על תוצאות בAS SSD, אבל כן יכולים לגרום למערכת שלך להרגיש איטית יותר ממה שהיא יכולה להיות.

דוגמאות בקיצור:

א. ביטול איחוי: המדריך התעלם מהעובדה שwin7 מזהה SSD ולא מאחה אותם, ולא רק זה, אלא הוא גם מדריך שם לבטל לגמרי את האיחוי, כך שאם יש לך כונן אחסון מכני, הוא לא יאוחה.

ב. ביטול אינדקס: אין שמץ של אמת בטענה שאינדקס גורם לאיטיות בSSD. גם לדעת מי שטוען שיש סיבה לבטל אותו, זה לא בגלל איטיות אלא כדי לשמור על אורך חיי הכונן.

ג. ביטול write cache: אין שום סיבה. הטענה המקורית היא שלא צריך אותו כי הSSD מספיק מהיר, אבל מה שלא יהיה, זיכרון תמיד יהיה מהיר יותר ולכן לא תרוויח ביצועים מהביטול, רק תפסיד. (והטענה שזה "משום שאין לדיסק אססדי cache" היא חסרת כל קשר).

ה/ו. העברת תיקיות קבצים זמניים: גם כאן המטרה המקורית היתה לשמור על חיי הכונן. בפועל, כל הכתיבות התכופות לקבצים זמניים נכתבות לדיסק מכאני איטי, וכך אתה מפסיד את הסיבה העיקרית לשימוש בSSD מלכתחילה.

ח. ביטול prefetch: שוב ההנחה היא ש"SSD מהיר מספיק". אבל זיכרון תמיד יהיה מהיר יותר, מביטול prefetch רק תפסיד ביצועים ולא תרוויח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ביטול איחוי: המדריך התעלם מהעובדה שwin7 מזהה ולא מאחה אותם, ולא רק זה, אלא הוא גם מדריך שם לבטל לגמרי את האיחוי, כך שאם יש לך כונן מכני, הוא לא יאוחה.

אתה בטוח בזה?

אמנם קראתי את זה בפורום מספר פעמים, אבל כשהתקנתי וינדוס 7 במחשבים שלי ראיתי שבאפשרויות איחוי דיסק בלוח הבקרה עדיין מוגדר לבצע איחוי אחת לכמה זמן (נדמה לי שפעם בשבוע), והייתי צריך לבטל את זה ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעלתי לפי הלינק הנ"ל, והרי התוצאה לפניכם:

54050404.png

זה תקין (ל-SATA II)?

יש דרך לשפר עוד את ביצועי הכונן ומהירותו?

תודה רבה!

התוצאה די טובה בשביל הכונן הזה על SATA II.

אם עכשיו תגיד לי שאתה לא מרגיש הבדל אני לא יאמין לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרגיש, בעיקר בכיבוי/הפעלה של וינדווס.

יש דרך כלשהי לגרום לכונן לשפר מהירות גלישה ויישומים כלליים?

מה לגבי השינויים שביצעתי במערכת הפעלה לפי המלצות ה-tweaks..?

כדאי לחזור על עקבותי ולבטלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדפדפן טס ומגיב מיד.

אם לוקח לדף זמן לטעון זה בגלל האינטרנט ולא המחשב.

נמאס לי כבר להגיב על TWEAKS.

אני לא מסכים עם הרבה ממה שמציעים במדריכי "אופטימיזציה" לSSD.

רובם המוחלט מיותרים, חלקם הגדול דווקא פוגע בביצועים כדי לחסוך זיכרון(חסר?) או להאריך את חיי הכונן(מעבר למה שבאמת צריך).

אם אומרים לך לכבות פונקציה של הוינדוס חוץ מDEFRAG, או להעביר קבצים לHDD, זה רעיון גרוע נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה דרייבר של מיקרוסופט? מה זה בעצם ה-msahci הזה?

אני אנסה להוריד את כל חבילת העדכונים והדרייברים שיש למוצר הזה באתר של ....

אגב, ראיתי שיש שם עדכון קושחה. איך אני מתקין אותו בלי לפגוע בתוכן שעל הכונן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח בזה?

אמנם קראתי את זה בפורום מספר פעמים, אבל כשהתקנתי וינדוס 7 במחשבים שלי ראיתי שבאפשרויות איחוי דיסק בלוח הבקרה עדיין מוגדר לבצע איחוי אחת לכמה זמן (נדמה לי שפעם בשבוע), והייתי צריך לבטל את זה ידנית.

ברור שמוגדר, אם יש לך גם HDD מכני במחשב הוא עדיין צריך איחוי. ועדיין, אם תיכנס לרשימת הדיסקים שמוגדרים לאיחוי, הSSD לא אמור להופיע שם. כמובן שזה רעיון טוב לבדוק בכל אופן ולבטל איחוי (רק) לכונן הSSD, אבל לבטל לגמרי את האיחוי לכל הכוננים כפי שהמדריך ההוא הציע זה כבר לא בהכרח רעיון כל כך טוב.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיחוי הזה מתבצע ברקע?

אף פעם לא שמתי לב שהדיסקים בוינדווס 7 מתאחים באופן קבוע כל פרק זמן מסויים....

לגבי עדכון קושחה של ה-, זה יאלץ אותי לפרמט?

התקנתי את תוכנת toolbox של ואין לי מושג מה אמורים לעשות איתה...

אשמח אם מישהו יוכל להדריך אותי....

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם שוחרר FIRMWARE חדש בשבועיים האחרונים, התוכנית לא תעדכן לך כלום.

לך ללשונית Firmware Update. ובדוק אם למטה מופיע שהכונן שלך מעודכן כך:

The selected SSD contains current firmware as of this Toolbox release. Click Check For Updates to look for a newer version of the Toolbox, which may include newer firmware.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...