לוח מקצר אחריי היתוך - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח מקצר אחריי היתוך

Ash Binary

Recommended Posts

מצאתי לוח K9N NEO שנזרק ממעבדת מחשבים. החלפתי כמה קבלים מנופחים (של 6.3V 1000uF ברחבי הלוח - כנראה מסילת 5V), חיברתי אותו, הוא עבד

אחריי כמה ימים הוא לא עבד - נדלק ולא קורה כלום, ואז כן חזר לעבוד וכו

בסוף מצאתי את הבעיה - אם אני לוחץ על ה south bridge, הלוח עובד. אם אני לא, הלוח לא עובד. מסקנה - הלחמה שבורה מתחת ל south bridge

עשיתי ל south bridge היתוך אם בלאוור - מה שמסדר הרבה בעיות מגעים של ציפים בלפטופים, ואמור לעבוד גם כאן....

עכשו הלוח מקצר באחת מהמסילות ה "ראשיות" :

הלוח מקבל 5VS תקין

אם אני לוחץ על המפסק הפעלה לא קורה כלום בכלל

אם אני מקצר ירוק אם שחור בספק (תוך כדיי שהספק מחובר ללוח), הספק נדלק ומתכבה במהירות (כלומר - נדלק, רואה קצר, מתכבה) והמאווררים מספיקים לזוז קצת ולעצור

איך אני מוצא מה התקצר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוציא ולשים מחדש את הצ'יפ יקח זמן וכלים מיוחדים. תצטרך Solder Paste, Stencil, כדורים בקוטר המתאים ורצוי מאוד גם תחנת Reballing.

הייתי מנסה לעשות Reflow שוב ובצורה נכונה, עליית טמפ' הדרגתית עד משהו כמו 260 מעלות לכ 10 שניות. לא לגעת בצ'יפ כמובן אלא לתת לו "להתקבע" במקום לבד.

יש לך Blower שהוא Temperature controlled?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא - סתם blower פושט אם כיוון טמפ' "+" ו "-"

בשביל דברים כאלו כדאי מאוד להשתמש בתחנת Reflow אמיתית. יש כאלו באיביי, ואפילו זולות יחסית.

http://www.ebay.com/itm/New-ATTEN-AT-858D-858D-SMD-Hot-Air-Gun-Rework-Station-Solder-220V-/120922092979?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c2784b5b3

גם אני השתמשתי ב Blower בהתחלה, אבל אם אתה לא זהיר, לא מעלה את הטמפ' בהדרגה, משתמש בטמפ' גבוהה מידי, מחמם את האזור ליותר מידי זמן או שממקם את הפיה קרוב / רחוק מידי - אתה בקלות יכול להרוס את השבב ואת הרכיבים שמסביב.

אם אתה מאמין שזה באמת הציפסט תנסה להשיג גישה לאיזה מיקרוסקופ/סטריאוסקופ

זה לא יעזור לו, כי ב BGA ההלחמות הן מתחת לשבב ובלתי נראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאתי את הציפ לגמרי, לא רואה שם משהאו מקוצר.... ניסיתי לחבר את הלוח בלי הציפ, עדיין מקצר :nixweiss:

אין לי אפשרות לעשות reballing וכנראה שגם לא ממש יעזור בכל מקרה. אחפש לוח AM2 חדש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...