החזרת מקלדת+עכבר שנרכשו לפני יומיים - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החזרת מקלדת+עכבר שנרכשו לפני יומיים

dagandlerx

Recommended Posts

שלום,

רציתי להתייעץ בנוגע למקלדת+עכבר שקניתי (microsoft natural ergonomic desktop 7000), די בפזיזות יש לומר.

בכל מקרה, הזמנתי את המוצר הנ"ל, קיבלתי אותו לפני יומיים, פתחתי את האריזה, השתמשתי בו כשעה והחלטתי שזה לא ממש מה שרציתי בעצם (פזיזות, אמרתי כבר), והחזרתי את המוצר לאריזה.

השאלה שלי היא, האם מבחינת החוק מותר לי להחזיר את המוצר ולדרוש החזר כספי? או שהפזיזות עלתה לי ביוקר הפעם? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה (בגלל שזה נוח לך בתור בעל חנות?)

במקרה של מכר מרחוק אפשר להחזיר מוצר שהיה בשימוש

המוכר חייב להחזיר לך את הכסף בניכוי 5%/100 ש"ח כנמוך

אבל שמורה לו הזכות לתבוע (בבית משפט) במידה ויש הרעה משמעותית במצב המוצר.

ראה לדוגמה תקנון ששומר על החוק:

ביטול הזמנה ומדיניות החזרת מוצרים

ניתן להחזיר מוצר שנרכש, כאשר העסקה איננה עסקת מכר מרחוק (אנא ראה תנאים למטה ), באריזתו המקורית ובלבד שלא נעשה בו שימוש תוך שבוע ימים - הזיכוי שינתן תמורת המוצר הוא זיכוי לקניות בחנות או החזר כספי בניכוי דמי משלוח ליבואן בחזרה ודמי ביטול.

מוצר אשר הוזמן במיוחד עבור הלקוח או הורכב עבורו לא ניתן להחזרה.

מחשבים מורכבים או לא ניתן להחזיר.

במידה והלקוח אסף את המוצר בחנות כמובן שדמי משלוח לא ינוכו.

מדיניות החזרת מוצרים עבור "עסקת מכר מרחוק" בהתאם לחוק הגנת הצרכן תוך 14 יום.

הלקוח רשאי להחזיר את המוצר בניכוי דמי ביטול שהם 100 ש"ח או 5% מערך המוצר הנמוך מביניהם.

על הלקוח מוטלת החובה לבדוק את המוצר בעת קבלתו ולדווח לחברה מייד על כל פגם או אי התאמה במוצר.

במקרים בהם יתגלה במוצר פגם או אי התאמה נסתרים, על הלקוח לדווח לחברה מייד עם גילויים.

ניתן להחזיר מוצר אשר נקנה בעסקת מכר מרחוק תוך 14 ימים מקבלת המוצר או מסמך הגילוי לפי המאוחר מבינהם.

לא ניתן לבטל מוצרים שיוצרו והורכבו במיוחד עבור הלקוח.

דמי ביטול יגבו רק בעת ביטול עסקה שלא עקב פגם או אי התאמה בין המוצר למסמך הגילוי.

אגב, אני ניצלתי את החוק הזה במספר מקרים.

במקרה האחרון - החזרתי לאורנג' ולקחתי אחר בפלאפון כי הם נתנו הצעה נגדית טובה יותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיריל חסכת לי את הטלפון! :)

האמת שאין לי מושג ואני לא מתכוון ללכת ראש בראש, אבל אם החוק מחייב את זה, ולא ראיתי הסתייגות

בחוק לגבי זה, אז אני מצפה לקבל את המגיע לי.

בכל מקרה חשוב לי לציין שהיחס עד כה הוא חיובי והכל נעשה ברוח טובה.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את החוק - ולא ניתן להחזיר מוצר/מוצר חשמלי שהיה בשימוש.

מדיניות החזרת מוצרים עבור "עסקת מכר מרחוק" בהתאם לחוק הגנת הצרכן תוך 14 יום. - לא מדבר על אפשרויות שהיה שימוש במוצר.

במקרה כזה - אני לא יכול להחזיר את המוצר ליבאון ולא למכור אותו למישהו אחר. הסבר פשוט אחרת כל עסק לא היה מתנהל. כל אחד היה קונה מוצר (תקנה גם GTX690) תחזיר אותו אחרי 10 ימים ותקבל זיכוי מלא...:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מצטער אתה לא מכיר את החוק.

הייתי ממליץ לך לברר את הסוגיה הזאת עם עו"ד שלך

יום אחד אתה עלול להיתקל בדבר כזה

http://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&ved=0CE0QFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.emun.org%2Fptrust%2Fpdf%2FTvia_mecher_merachok.pdf&ei=1DNFUILnOOis0QXjlIDwDg&usg=AFQjCNEox8pvHM9LFSuPI7EUKuuA4jFvgw&sig2=wWN3ANq3cDVo3y8i7BjcEA

את הצרכן לא מעניין מה אתה יכול/לא יכול לעשות עם המוצר (ה100 ש"ח אמורים לכסות בעקרון עלויות אריזה מחדש)

מכיוון שהחוק לא מגביל שימוש במוצר (להבדיל מתקנות ביטול עיסקה למשל) אז אין הגבלה כזאת.

וכן, גם אם זה GTX 690

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...