מחשב בן 5 שנים עם מעבד כפול ליבה של AMD לא סוחב, מה אפשר לשדרג? (או שלא) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בן 5 שנים עם מעבד כפול ליבה של AMD לא סוחב, מה אפשר לשדרג? (או שלא)

lesForce

Recommended Posts

היי

המחשב בעיקרון מרבית הזמן אינו "סוחב" ומתקשה באופן כללי. ברוב הפעמים, פתיחת טאבים ומעבר אליהם לוקחת זמן, פתיחת תוכנה אופיס רגילה לוקח זמן, ואפילו כפתור ימני על שולחן העבודה קשה לו. בקיצור הכל לא עובד חלק - ואי אפשר ככה.

המפרט:

CPU Type DualCore Athlon 64 X2 3800+

nVIDIA GeForce 6100, Hammer

1GB בשני סולטים של 500MB, ואין עוד סולטים פנויים.

עכשיו, לא צריך להיות גאון על מנת להבין ששידרוג של הראם יהווה שידרוג כלשהו, השאלה אם במצב כזה, נניח אני קונה סטיק של 2GB, הצוואר בקבוק ייפתח, או שגם ככה, אפילו אם יהיה מספיק מרווח של ראם, חלק אחר במפרט יהווה גורם לאיטיות בעבודה רגילה כפי שתיארתי למעלה.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג יעזור מעט אבל אמליץ גם אולי לפרמט את המחשב ולתת לו "החייאה" קטנה.

תוודא שלא עולים עם המחשב כל מיני שטויות ב-msconfig

אני עם מחשב פחות טוב משלך ואין לי בעיה עם טאבים פתוחים.

AMD 3000+ עם 2GB ששידרגתי לפני כמה חודשים... וזה גם מעבד חד-.

בין השאר, תזכור שיש בלאי טבעי של הדיסק קשיח עם הזמן שנהיה "איטי" יותר עם הזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעלי, תוסיף סטיק של 2GB בימקום אחד מה-512MB (יהיה לך 2.5).

אתה יכול לקנות למערכת ההפעלה (אם יש לך SATA בלוח האם).

פרמוט יעזור.

מתיי ניקית את המחשב לאחרונה? יש לך אנטי וירוס (עדכני)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורמט/ קשיח חדש יעזרו מאוד למהירות.

בנוסף איחוי דיסק בזמן BOOT גם יכול לסייע.

זיכרון לא כזה קריטי 1 או 2 ג'יגה(תלוי בשימושים כמובן, איפה הימים שהסתדרנו עם 256 מגה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי ששידרוג זיכרון יכול לעזור. רואים שהוא מתקשה בתמונה לפי הcommit (אני מנחש שזה כמות הזיכרון שהמחשב דורש) . עדיין הtask manager הזה נראה קצת שונה ממה שאני רגיל .

אם המחשב דורש 1.8GB ויש לו רק 1GB מה שיקרה הוא שהוא ישתמש ב800MB על הדיסק הקשיח בשביל זיכרון. מה שקורה הוא כשאתה מחליף תוכנה יש page faults שגורמים למחשב לקחת חלק מהזיכרון ולשים אותו בדיסק הקשיח ואז לטעון את העמודים שצריך מהדיסק הקשיח. בגלל שדיסק קשיח הוא איטי הוא בקושי עושה 100 פעולות IO לשניה הוא פשוט יחנוק את המחשב אם יש הרבה page faults .

עדיין 1.8 זה לא חריג למחשב עם 1GB זיכרון. צריך גם לקחת בחשבון שיש כמה תוכנות שהן זללניות זיכרון. אחת מהידועות זה firefox אבל צריך בשביל זה לפתוח כמות גדולה tabs (אצלי 50+ tabs זה דבר שבשגרה כי אני משתמש בtreelike tabs ) .

2GB זה בסביבות 200 שקל . אם אין שום תוכנית להחליף מחשב אז אולי זה כדאי. לא מזמן הוספתי 1GB למחשב דומה . לפי דעתי זה היה ביזבוז כסף אבל אבא של אשתי לא רוצה לשדרג.

בקשר למעבד הוא די בסדר אפשר להגיד אפילו netbook יכול לסחוב אתרי אינטרנט אבל רוב הסבל מגיע מדבר אחד ויחיד - Adobe flash . בגלל זה אני ממליץ לכולם להתקין flash blocker (יש ל FF וchrome ) הוא גורם לדפדפן לא לטעון flash אלא אם כן אתה לוחץ על כפתור על האוביקט. אפשר להגדיר לו רשימה לבנה ולהוסיף את youtube למשל. עדיין פרסומות flash הם דברים שחונקים טוב טוב את המחשב. קל מאוד לעבוד עם flash blocker בניגוד לnoscript שהוא ממש למתקדמים. יש גם את ABP שאולי יעזור אבל אני התחלתי עם flashblock והוא עובד.

אגב flash כלכך כבד שלרוב בטלפונים ניידים של בהגדרות של הדפדפן אפשר להגדיר שהוא יטען plugins on demand וזה עובד בערך כמו flash block רק שזה הכל או כלום ובflash block זה סלקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, המחשב עבר פירמוט לפני לא יותר משלושה שבועות. תוכנות? בקושי שהתקנתי. אנטי-וירוס נוד32, ודפדפן של קרום.

אני עובד עם עוד כמה מחשבים ישנים בני כמה שנים אצלנו בבית ובעבודה, אבל אצלהם המצב לא עד כדי כך גרוע כמו פה.

SSD? אפילו לא בצחוק. מי ישקיע עליו כ"כ הרבה כסף? כנ"ל לגבי קשיח חדש.

אני עדיין בעניין של להוסיף ראם, לדעתי זה הגורם העיקרי שחונק לי אותו, אבל אני לא בטוח בכך. אולי זה באמת הקשיח, או אפילו המעבד בכלל? למרות שזה לא אמור...

לגבי -

flash blocker, נחמד תודה, לא הכרתי. אבל בטח שדרוש טיפול יותר יסודי למחשב כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...