איך יודעים אם ראש דיו התייבש / לא תקין? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך יודעים אם ראש דיו התייבש / לא תקין?

Belgid

Recommended Posts

יש לי מדפסת משולבת עם ראש דיו שחור 21 (זה מספר הדגם).

מכיוון שהראש הישן לא עבד דיברתי עם החברה והם שלחו לי ראש חדש במקומו, אבל מה, גם החדש לא עובד והמדפסת לא מוציאה דיו שחור בהדפסות.

השתמשתי בפונקציית ה"העתקת מסמך" ככה שלא היה צורך בדרייברים או תוכנות כאלה ואחרות ככה ששללתי את האופציה הזאת.

הראש עצמו חדש לחלוטין אבל כשאני מוציא אותו מהמדפסת הוא לא מוציא צבע, כלומר אם אני נוגע בו עם חתיכת נייר הוא יבש לחלוטין.

הראש הצבעוני לעומתו כן מוציא צבע אם נוגעים בו עם נייר.

אז איך בעצם אני יודע אם הבעייה במדפסת או בראש? האם הבדיקה שעשיתי (לגעת בראש עם נייר) מספיק טובה כדי לדעת בוודאות שזה הראש דפוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם קיבלת מחסנית דיו שנראת כמו מקורית, ייתכן שנפלת קורבן למחסנית דיו מזוייפת (מחסנית שנראית כמו המקורית ואף עולה כמו המקורית, אך מדובר למעשה חיקוי של הדגם המקורי או במחסנית שמולאה מחדש, וזה לרוב יתבטא באריזה פתוחה מלתכילה ולכלוך, ויש עוד סימנים).

אם קיבלת מחסנית דיו חלופית, ייתכן שלמדפסת המשולבת שלך יש אמצעים לדחיית מחסניות לא מקוריות (HP ידועה בשליטה על הרגלי השימוש של המשתמשים במדפסות שלהן. ידוע לי שיש למחסניות שלהן שמנטרל או משבש את פעולתן לאחר שנה בערך מתאריך הייצור שלהן, מתוך תירוץ שתאריך התפוגה של הדיו (זה שרשום על האריזה שלהן) פג, הוא עלול להרוס את המדפסת לאחר מכן, כאשר לדיו לא אמור להיות תאריך תפוגה, ומדובר פה בביום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיש בעיה במגעים בראש הדפסה / בכבל. תנקה אותם אם אלכוהול ותבדוק אם הכבל של הראש מחובר טוב ללוח בתוך המדפסת

כמו כן תנסה לשים קצת אלכוהול על הפתח של ראש ההדפסה ולנגב את הקצת דיו שיוצא משם, ותשים בחזרה למדפסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו ראש חלופי, מחברה שכבר קניתי ממנה המון בעבר.

התאריך עדיין לא עבר, וכבר הדפסתי עם ראשים חלופיים.

בכל מקרה אני רוצה לוודא שהבנתי - אם הראש לא מוציא קצת דיו כשנוגעים בו הוא כנראה יבש ויש משהו לא בסדר איתו נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייתכן שהראש דפוק. מחסניות דיו וראשי הדפסה חלופיים מגיעים דפוקים לעיתים קרובות יותר מאשר מחסניות דיו וראשי הדפסה מקוריים.

חוץ מזה, אם קיבלת אותו ממישהוא, והוא היה משומש, 100% סיכוי שהדיו התייבש, מכיוון שאין אפשרות להחזיר את האטימות המקוריות של הראש לאחר פתיחתו, ואסור להשאיר מחסנית דיו פתוחה מחוץ למדפסת זמן רב.

תמיד תקנה את הראש חדש ואל תקבל אותו משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...