מחשב "חדש" שקיבלתי בעל מעבד AMD X2 איטי מאוד אפילו לעבודה משרדית - איפה הבעיה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב "חדש" שקיבלתי בעל מעבד AMD X2 איטי מאוד אפילו לעבודה משרדית - איפה הבעיה?

lesForce

Recommended Posts

אהלן!

קיבלתי לפני כשבוע מחשב "חדש" בערך משנת 2006 אני חושב. המפרט:

DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+

NVIDIA GeForce 6100, AMD Hammer

1GB RAM

בעיקרון, חשבתי להשתמש בו כמחשב הראשי שלי, לאינטרנט ועבודה משרדית, לא יותר...

הבעיה, שהשימוש בו לא חלק, בלשון המעטה. הוא ממש מרגיש חנוק, אפילו כרגע שאני רק כותב כאן בפורום ולא יותר מזה - הכל איטי.

פתיחת חלון של לוקחת מספר שניות ומתבצעת כאילו בשני שלבים של פתיחה עד שהוא עולה. טאב חדש - לוקח זמן, מעבר בינהים לוקח זמן. פתיחת שיר - לוקח זמן.

על פי מה שאני יודע, זה לא אמור להיות עד כדי כך גרוע במפרט הנ"ל. סה"כ מעבד כפול ליבה, ושימושים בסיסיים לגמרי.

אפילו ניסיתי להתקין אבונטו , והמצב לא רק שלא השתפר, אלא נהיה יותר גרוע. כך שחזרתי כרגע לוינדוס 7 שנית. כמובן שכל הדרייברים מותקנים כולל כל העידכונים.

אני חושד קצת בכרטיס מסך, מדובר בכרטיס מובנה על הלוח, שעל פי הנתונים ב-GPU-Z נראה כי יש לו רק 32MB -הגיוני? אולי כאן טמון הצוואר בקבוק שגורם לאיטיות ברמת הממשק, יכול להיות? צירפתי גם תמונה שקורה לפעמים שלדעתי מחזקת את הטענה שאולי הכרטיס כאן בעייתי. מה דעתכם? אם כך, אין לי בעיה לקנות כרטיס יעודי בהשקעה של 100-200 שקל ולפתור את העניין. השאלה אם זה זה, או אם מדובר במערכת שלמה שלא יכולה לעמוד בדרישות וכדאי לרדת מהעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת בדקתי כרגע בביוס, והקצאת הזיכרון הייתה מוגדרת על 32MB בלבד, בעוד שבתפריט הייתה לי אפשרות להעלות ל-128MB. כרגע המצב נראה לי הרבה יותר טוב, תודה :xyxthumbs: מעניין... חשבתי שהביוס מגדיר בברירת מחדל שלו על המקסימום שאפשר, טוב, תמיד למודים דברים חדשים.

לגבי הקישקושים, לא היו בלינוקס - אבל שם היה תקיעות לגמרי של המחשב. כרגע אחרי ההקצאת אני צריך לבדוק אם הם עדיין מופעים, ואעדכן.

שוב , תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נדמה שהקישקושים כבר אינם מופעים והבעיה נפתרה, המצב כרגע הרבה יותר טוב. גם ביטלתי את מרבית האפשרויות והאפקטים של הממשק - מה שעוד יותר עוזר.

יש עוד משהו שכדאי לבדוק בביוס? אגב, ה-128MB זה המקסימום שהכרטיס תומך או שייתכן שאפילו יותר? באוורסט רשום:

Memory Size 128 MB (TurboCache: 320 MB)

מה זה הטורבו קאש הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה דפדפן אתה משתמש שאתה אומר שהוא איטי מאוד?

עם זכרון של 1GB (ששמינית ממנו כבר שלחת לכרטיס מסך) לא ממש יכול להספיק למערכת ההפעלה ולכל השאר.

המעבד אכן מדור ישן אז לפי דעתי אתה יכול לבדוק בCPUZ איזה סוג RAM יש למחשב הזה

אם זה DDR לא שווה להשקיע

אם זה DDR2 תנסה לחפש סטיק של 1 או 2 גיגה נוספים

לא יודע מה המחירים בארץ אבל שווה לברר

תבדוק בכלל אם יש לך סלוט פנוי.

לגבי המעבד

אם אני לא טועה דגם ה 3800 היה מבין הדגמים הנמוכים של בסדרה הזאת לא?

בכל מקרה בשביל ווינדוס 7 (בלי יותר מדי אפקטים ושטויות) פלוס רגיל (לא 2010 ובלי אווטלוק) זה אמור להספיק.

לגבי ההארד דיסק.

זה דבר קצת בעייתי לבדוק בגלל שאתה אומר שהוא קצת ישן אבל אם אתה יכול להרשות לעצמך הייתי עושה לו פירמוט מסוג LOW LEVEL בעזרת כלי היצרן.

מצד שני יכול להיות שהוא פשוט קטן מדי ונגמר לו המקום מהר מדי ובגלל זה הוא נהיה איטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...