התייעצות לפני קניה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני קניה

Adun

Recommended Posts

שלום,

אחרי שקראתי חוות דעת וביקורות לגבי כוננים קשיחים חיצוניים ועד כמה הם לא אמינים גיליתי שאפשר לקנות פנימי, שהוא נחשב לעמיד ואמין הרבה יותר, לקנות לו קייס מישלו ולהפוך אותו לכונן קשיח פנימי-חיצוני עמיד, אמין ולא פחות חשוב- מהיר.

ולפני שאני מבצע קניה, הייתי רוצה לשתף אותכם במה אני הולך לקנות ולקבל חוות דעת מאנשים עם נסיון (ד"א ככה נמנעתי מלקנות חיצוני מלכתחילה)

יש לי חיבור USB3 במחשב וזה חשוב לי שה יהיה קיים בקייס של הכונן קשיח ושהכונן קשיח עצמו יהיה מהיר ולכן החלטתי לקנות:

כונן קשיח: Caviar Black 2TB

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=6013

קייס לכונן: Thermaltake MAX Active Cooling

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=8003

אני רק רוצה לדעת שהגודל של הכונן הקשיח מתאים לקייס, שהם מתאימים בחיבורים, לדעת אם 2TB זה גדול מידי, פעם שמעתי שכונן בנפח שכזה נוטה להתקלקל מ 1TB.. וכו'..

אשמח לקבל חוות דעת... תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, דבר ראשון תודה רבה לך על הפירוט.

דבר שני, מה ההבדל בין הבלאק לגרין קוויאר? חייב להיות שוני מסויים בין שני הדגמים, הרי הבלאק אמור לתת ביצועים גבוהים יותר. זה לא יכול להתבטות גם כאן כשזה מגיע לאיחסון חיצוני?

איך אפשר לדעת שלא יהיה צוואק בקבוק עם שימוש בגרין?

הסיבה שבחרתי את המארז הזה, בנוסף לתמיכה שלו ב USB3 וגם זה מותג מוכר ואיכותי יחסית, זה כמובן המאורר, למרות העניין של האבק שציינת, שאכן יש לו משמעות מסויימת, קירור הכונן בזמן עבודה חשוב לא פחות. ברוב המיקרים אני רק מגבה מידע ומאכסן את הכונן ולא עובד איתו לאורך זמן, לכן במקרה שלי אני מאמין שדווקא עדיף קייס עם מאוורר. וחוץ מיזה, הכונן לא אמור להיות אטום לגמרי?

אני זוכר שהיה כאן דיון לגבי כוננים פנימיים של , שהיו אכזבה גדולה וגרמו עוגמת נפש להרבה אנשים שאיבדו את המידע שלהם, אם אני לא טועה אני חושב שהיה דיון גם בנושא הכוננים הפנימיים שמיועדים לעבודה ממושכת ומאומצת (הרי זאת תכלית חייהם) ולכן הם יתפקדו מצויין ככוננים חיצוניים.. אני לא מדבר מבחינת כמות החבטות שכנון יכול לספוג אלא באיכות שלו ומה הסיכוי שיום אחד, למרות השמירה עליו, הוא יפסיק לעבוד וכל המידע שלך הלך קאפוט. זה החשש שלי (ושל כולנו אני מניח)

תאמת, גם שמעתי פעם שכונני הגרין קוויאר פחות אמינים מהבלאק...

מהסיבות האלה של בורות בכל מה שקשור לכוננים קשיחים אני מתייעץ איתך ועם אנשים כמוך.

המחיר של שני המוצרים הנ"ל יקרים בצורה משמעותית שלא שווה לקנות אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני מבין, זה למעשה לא משנה אם אני אשתמש בקוויאר הירוק או השחור, כי בכל מיקרה החיבור USB3 הוא צוואר בקבוק ששתיהם מספקים את אותה כמות תעבורה של מידע?

הירוק עובד על 5400 סיבובים לדקה לעומת 7200 של השחור. למרות ההבדל בעוצמה, זה עדיין לא משנה בגלל חיבור ה USB3 שבכל מיקרה מעביר את אותה כמות מידע? גם אם זה ירוק או שחור?

אני טועה או צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תאמת הלכתי לחנות ולא היה להם בכלל את הירוק. "אולי שבוע הבא" אמרו לי.

אמרו לי שהשחור הוא אמין יותר וקריר יותר..

בכל מיקרה הייתי חם יותר על השחור אז קניתי אותו, 2 טרה ואת הכיסוי שלו כמו שיש בלינקים שנתתי..

חיברתי הכל, בהתחלה לא עבד ואז הלכתי לכלי ניהול והקצאתי אות, ועשיתי פרמוט מהיר......... השאלה היא אם עדיף פירמוט מלא? או שזה לא משנה?

כרגע זה מחובר ועובד יפה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרמוט מלא כותב אפסים על כל הכונן.

בגלל איך שמערכת הקבצים עובדת, פרמוט מהיר בסה"כ מאפס את הטבלה שמכילה את כל המידע. ברגע שזה מאופס, מבחינתו הכונן ריק.

בגלל זה לפעמים הכונן נראה תקול ולא נגיש (בעייה במחיצה הזאת של הטבלה) אבל החומר קיים שם בפועל. במעבדות יודעים לשחזר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזאת אומרת "כן אבל לא קשור לפרמוט"?

אם איתחול מלא מאפס את הכונון לגמרי, ואיתחול מהיר מאפס את הטבלאות עם המידע, ולפני דבריך עד כמה שהבנתי זה יכול ליגרום לבעיות נגישות עם המידע בעתיד, איך זה לא קשור לאיתחול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הפרמוט גורם לבעיות נגישות.

מה שיכול לגרום לבעיות נגישות למידע הוא פגיעה בטבלה. פגיעה שהיא לא רצונית וקורית בשל תקלה.

אם עשית פרמוט מהיר אתה יוצר את הבעייה הזאת אבל זה מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידעתי מההתחלה שהייתי צריך לעשות מלא ולא להתעצל... הבעיה שיש לי מידע על הדיסק הקשיח.

בהתחלה העברתי את המידע לדיסק, עכשיו אני מעביר אותו מהדיסק בחזרה למחשב, ואחרי איתחול מלא אני אחזיר אותו לדיסק.

אז שאלתי היא:

1. איתחול מלא שלוקח כמה שעות, ימנע את הבעיה שתיארת לי? ויכול לימנוע בעיות של מידע ונגישות למידע בעתיד?

2. העברת מידע המחשב לכונן ובחזרה, כמו שתיארתי, יכולה לפגוע באיכות שלו? כלומר באיכות של תמונה בקבצי , , וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...