התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים) - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים)

yossi21

Recommended Posts

היום תואר שווה כקליפת השום, אני מכיר הרבה אנשים טובים עם תואר מעבירים אצבע בלשכה...

מה שקובע היום בשוק העבודה הרצחני הזה:

א. שיווק עצמי (איך אתה מוכר את עצמך בראיון עבודה)

ב. הצלחה במבחני מיון (כמובן ללא קורס אין סיכוי בכלל)

ג. ניסיון וידע מקצועי.

ד. לימודים

תשאל את עצמך אם אתה בכלל אוהב את התחום...? שלא תמצא את עצמך בגיל 30+ עושה הסבה מקצועית לחינוך.

לאחר כל ההשקעה הכספית והמנטלית.

אני בא מעולם העיצוב ותכנות צד לקוח ב-WEB כפרילנס, ברוך השם יש פרנסה.

אבל... מניסיון שלי יש דרישה בשוק למפתחי WEB צד שרת במיוחד! מקומות עבודה טובים ושכר של 12K ברוטו לפחות.

אל תחשוב על תארים ותעודות, תחשוב קודם מה מושך אותך באמת ואז תשקיע את כל המשאבים.

המלצה שלי על לימודים דרך האינטרנט (גילוי נאות אני אישית למדתי משם).

בהצלחה... :xyxthumbs:

http://www.lynda.com/Developer-training-tutorials/50-0.html

אני ינסה, מקסימום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נראה לי שזו גם אופציה:

http://www.openu.ac.il/afik/

תראה איך אתה מסתדר שם.

אתה לא "מבזבז" זמן בשיפור בגרויות או פסיכומטרי. אתה מתחיל ללמוד ישר. אם אתה עומד בתנאים אתה יכול לעבור לאוניברסיטה ולקבל את התעודה משם.

הכל תלוי בכמה אתה רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שלא מעט הנדסאים שאני מכיר מתחרטים שהם בכלל למדו את זה והם עובדים בנושאים שלא קשורים ללימודים.

ומי שכן עובד במקצוע מקבל משכורת שלא שווה את זה.

כמובן שיש יוצאי דופן.

ולעומת זאת , אני מכיר אנשים שלמדו לבד ועובדים בחברות הייטק בלי תואר או שהם עצמאים ובונים אתרים ב asp.net ואחרים.

יש בהייטק גם כאלה שבודקים תוכנה והרבה דברים יותר פשוטים.

זה מאד תלוי בכמה אתה מוכן להשקיע ולהתאמץ.

ובחברות הייטק בדרך כלל לוקחים מהנדסים אפילו לתפקידים שהיו יכולים להעסיק הנדסאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקנתי את הטעות שלי. התכוונתי לשאול עד כמה זה יהיה נורא להתחיל אוניברסיטה בגיל 30? כרגע אני בן 26, אז אני חושב לעשות עכשיו הנדסאי ובגיל 30 להשלים לתואר. הבנתי שאם אני עושה את זה, אז באוניברסיטה אני אזכה לפטורים מסוימים מקורסים. אני צודק?

הבעיה לא בגיל. הבעיה שלא תהיה לך אפשרות ללמוד באוניברסיטה אם תמצא עבודה במקצוע במשרה מלאה. תוכל ללמוד לימודי ערב במכללה פרטית או באוניברסיטה הפתוחה. מכללה פרטית יקרה להחריד ואני בספק אם יהיה לך כוח להקשיב בשיעורים אחרי 9 שעות בעבודה. באוניברסיטה הפתוחה שכר לימוד אוניברסיטאי ומקבלים תואר אוניברסיטאי לכל דבר, אבל הלימודים ברמה מאוד גבוהה. טוענים שיותר קשים מאוניברסיטה רגילה. בקיצור קשה מאוד, אבל אפשרי.

רק שתדע שלא מעט הנדסאים שאני מכיר מתחרטים שהם בכלל למדו את זה והם עובדים בנושאים שלא קשורים ללימודים.

ומי שכן עובד במקצוע מקבל משכורת שלא שווה את זה.

כמובן שיש יוצאי דופן.

זה נכון בהרבה תחומים. "הסוד" הוא להשיג דריסת רגל במקצוע בכל מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה אחרי שאני קורא את כל התגובות שלכם הביטחון שלי לעשות משהו מתערער, גם את הדברים אשר המלצתם לי לעשות. תמיד יבוא מישהו ויטען למה לא כדאי לי לעשות את זה וכן כדאי לי לעשות משהו אחר ואז יבוא מישהו אחר ויחלוק עליו. זה מרגיש לי מבוי סתום. אתם יכולים להציע לי מה הכי כדאי לי לעשות בתור מסקנה של הת'ראד הזה, אבל שוב יעלה בי חשש כלשהו/יבוא בחור מהפורום ויטען משהו אחר/משפחה או חברים יציעו לי משהו אחר. אומרים שהכי טוב שבנאדם יעשה מה שהוא הכי מרגיש לנכון, אבל אולי גם בזה הוא טועה..

בכול מקרה אני יתחיל את לימודי ההנדסאי בנתיים על מנת לא לבזבז זמן ולא לעשות כלום, תמיד אני אוכל לעזוב באמצע אם אני יתחרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. לימודי הנדסאי זה בזבוז זמן, ויש אנשים עם תואר ביד שלא מוצאים עבודה בתחום שלהם, וקורסי הסמכות של ג'ון ברייס וחבריו לא עוזרים בשיט לפי מה שאמרו כאן מס' אנשים בפורום ובשבילי ללמוד לבד בבית זה בלתי אפשרי. מה אתה מציע, להישאר בבית ולבהות בקירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. לימודי הנדסאי זה בזבוז זמן, ויש אנשים עם תואר ביד שלא מוצאים עבודה בתחום שלהם, וקורסי הסמכות של ג'ון ברייס וחבריו לא עוזרים בשיט לפי מה שאמרו כאן מס' אנשים בפורום ובשבילי ללמוד לבד בבית זה בלתי אפשרי. מה אתה מציע, להישאר בבית ולבהות בקירות?

אנשים (בעיקר חסרי ניסיון או מקובעים) רואים רק שחור ולבן בחיים. בחיים יש מאות גוונים של אפור. יש הנדסאים שעובדים ומרוויחים ויש מהנדסים שיושבים בבית מגרדים את הביצים. יש אנשים בלי 12 שנות לימוד שמרוויחים הון תועפות ויש אנשים עם תואר שני שמרוויחים 5,000 בחודש. הכלל הוא שמי שמנסה, מי שמחפש, מי שבועט ונלחם מצליח לצוף.

אני נשרתי מאוניברסיטה בגיל 24. למדתי תואר בביולוגיה. אחרי שנה הבנתי שהתואר לא בשבילי ונשרתי. מצאתי את עצמי בלי מקצוע ובלי השכלה עובד באבטחה. החלטתי ללמוד מקצוע. לא היה אכפת לי מה יחשבו עלי. במהלך הקורס מצאתי עבודה במקצוע. זה היה תפקיד זוטר, אבל לקחתי אותו במטרה להשיג דריסת רגל בתחום ולצבור ניסיון. כעבור שנה התקדמתי לחברה אחרת לתפקיד הרבה יותר טוב. היום אני מרוויח כמו שהרבה בעלי תארים (בעיקר בכל מיני תארים שלא מכשירים למקצוע) לא מרוויחים.

למה לא למדתי ראיית חשבון? נמאס לי לעבוד במשרות סטודנטים. נמאס לי להרוויח גרושים. לא רציתי לעבוד עוד 4 שנים תמורת 3,000 בחודש עד שאסיים את התואר. החלטתי ללמוד מקצוע ולהתחיל לעבוד. בעתיד אשלים תואר אם יהיה בכך צורך.

בתור הנדסאי לא תרעב ללחם. חפש עבודה כבר בזמן הלימודים ותשיג דריסת רגל במקצוע. אם תראה שאתה מתחבר למקצוע בעתיד תשלים למהנדס. בינתיים יהיה לך מקצוע ביד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, פנית פה לפורום. כל אחד המליץ לך על מה שהוא חושב שנכון. למה אתה בא בתלונות חוץ ממה שחשבת עליו מראש?

רצית ליטוף לאגו שההחלטה שלך טובה? כל אחד חושב אחרת ועם ניסיון חיים אחר, לכן המגוון הרחב של הצעות. אני עדיין חושב שההמלצה שלי טובה אבל אתה תחליט לבד מה מתאים לך. בכל מקרה יש לי שאלה אחת. אם אתה מתחיל ללמוד מתי זה יקרה?

במידה ובעוד חצי שנה אני יכול להמליץ לך על משהו באינטרנט שקשור לתואר. במידה וכן תצליח אז אולי לא כדאי לך לפסול תואר כל כך מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...