התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים)

yossi21

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תיקנתי את הטעות שלי. התכוונתי לשאול עד כמה זה יהיה נורא להתחיל אוניברסיטה בגיל 30? כרגע אני בן 26, אז אני חושב לעשות עכשיו הנדסאי ובגיל 30 להשלים לתואר. הבנתי שאם אני עושה את זה, אז באוניברסיטה אני אזכה לפטורים מסוימים מקורסים. אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנדסאי למנהדס יקח לך כמעט כמו משום דבר למנהדס אני חושב(אני אישית רק בן 17 אבל היו פה הרבה אשכולות לאחרונה על הנדסאי/מהנדס/תואר וכאלה ולמיטב הבנתי זה לא יתן לך יותר מידי יתרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני לא עברתי את זה אבל בטכניון למדו איתי מספר אנשים שהחליטו להשלים למהנדס מהנדסאי.

מה שזה נתן להם זה סמסטרים ראשונים קצת קלים יותר. כי הם קיבלו פטורים ספורדיים פה ושם.

אני זוכר בפירוש שהם התעצבנו על זה שהבטיחו להם כשהם למדו להנדסאי אמרו להם שזה פטור של שנתיים בתואר אבל בפועל זה אפילו לא פטור של חמש דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני הנדסאי חשמל , ובזמנו הציעו לנו במכללת אריאל לעשות השלמה שתארך שנתיים ונקבל מהנדס .

כמובן שמאז עברו הרבה מים בנחל הירקון , באוניברסיטאות מציעים אולי אולי פטור מקורסים בודדים וזה גם בתנאים מאוד מחמירים וכו..

לסיכום : לא ממש שווה , אתה עדיין תלמד ארבע שנים .. (שש עם ההנדסאי )

תסגר על מה שאתה רוצה ללמוד ולמה , חבל שתבזבז זמן לחינם על לימוד הנדסאי , לצורך המשך לתואר ראשון -> זה לא שווה .

עדיף כבר לקחת בשנתיים האלה כמה קורסים בפתוחה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה במקומות אחרים, אבל במכללת אורט אלה המקצועות התמחות במגמת תוכנה:

• יישומי מחשב
  • מערכות הפעלה
  • תקשורת ורשתות
  • מבני נתונים
  • טכנולוגיות - Flash, PHP, ASP
  • מסדי נתונים ושפת SQL
  • NET.
  • תקשורת Cisco
  • תקשורת Microsoft
  • ++C
  • JAVA

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבראודה, לא יודע איך זה עובד בהשלמה מהנדסאי תוכנה למהנדס, אבל בחשמל הם מקבלים כמה פטורים זוטרים (קורסי בחירה כללים, ספורט) וע"פ רוב עוד כמה נקודות זכות בקורסים קלילים של שתי נקודות זכות (פחות או יותר) שאמורים להוציא בהם 90-100, בסה"כ לא יותר מ20 נ"ז שזה בערך סמסטר אחד ובגיליון ציונים זה נותן להם רק ציון "עובר" (ולא 100 או 90+ או כל מספר שיכול להעלות ממוצע) ככה שהרבה מההנדסאים פשוט מעדיפים לוותר על הפטורים במקצועות ה"אמיתיים" של התואר לעשות אותם שוב ולקוות לקבל 90+.

כמו כן לא ראיתי שהחבר'ה עם הדיפלומה של ההנדסאי לא הפגינו שום ידע עודף על אנשים שלא למדו לפני זה הנדסאי, לא בדיוק יודע מה עושים בלימודי הנדסאי אבל זה ממש לא דומה בשום אופן ובצורה לרמה לעומק ולאינטנסיביות בהנדסה.

סביר להניח שכל מקום שיציע לך להשלים מהנדסאי למהנדס לא יגיד לך את כל האמת (וזה אנדרסטייטמנט רצחני), כדאי מאוד שתדבר עם אנשים שעשו את המסלול (ולא כאלה שמוסד האדקמי הפנה אותך לדבר איתם במידה ותבקש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זמן ייקח לי השלמה מהנדסאי לתואר?

פשוט לא שווה את זה, תלך ללמוד מכינה שנה ואז תכנס ללמוד תואר ראשון.

מה שמחזיר אותי לשאול שוב, עד כמה זה אמין?: http://www.themarker.com/career/1.1699168#.T6KIbAPbUCQ.faceboo

כי אם זה אמין, 10,000 שקל בחודש יספיקו לי. מה גם שתמיד אני יוכל להשלים לתואר ראשון בעתיד. מה דעתך לגבי תחום אלקטרוניקה? שווה ללמוד את זה? יש לזה ביקוש?

בולשיט! בתור הנדסאי אלק' מתחיל שסיים לחפש עבודה בשבועיים האחרונים אני יכול הלגיד לך שאין דרישה כזאת מטורפת להנדסאים בשוק, לפחות לא באלק', ובטח בטח שלא במשכורות האלה, המשכורות של רוב ההנדסאי אלק' שסיימו את לימודיהם, נעה בין מינימום ל7K, ההנדסאי אלק'/תוכנה שבאמת מרווחים יפה זה כאלה שמצליחים להשתחל לתחום הlayout ובחודשים האחרונים ראיתי מעט מאוד מודעות כאלה, וגם כשיש לרוב דורשים ניסיון.

החברה היחידה שראיתי שמכשירה הנדסאים בכמויות להתעסק בlayout זאת , וגם שם הסינון הוא דיי קשה.

כל הבולשיט הזה שלאינטל חסר אלפי הנדסאים זה שטויות במיץ עגבניות, היא סתם רוצה מבחר הנדסאים לבחור בינהם, לכל משרה ניגשים עשרות הנדסאים.

לסיכום הנדסאי אלק' והסמכה של מייקרוסופט או CCNA עולה אותו הדבר, 20K, אלא אם כן אתה חייל משוחרר ואז אתה מקבל מימיון של 90% ממשרד הבטחון, ולדעתי האישית ההסמכות שוות יותר, ויש סיכוי טוב לקבל משכורות טובות יותר עם הניסיון שתצבור.

אני מבראודה, לא יודע איך זה עובד בהשלמה מהנדסאי תוכנה למהנדס, אבל בחשמל הם מקבלים כמה פטורים זוטרים (קורסי בחירה כללים, ספורט) וע"פ רוב עוד כמה נקודות זכות בקורסים קלילים של שתי נקודות זכות (פחות או יותר) שאמורים להוציא בהם 90-100, בסה"כ לא יותר מ20 נ"ז שזה בערך סמסטר אחד ובגיליון ציונים זה נותן להם רק ציון "עובר" (ולא 100 או 90+ או כל מספר שיכול להעלות ממוצע) ככה שהרבה מההנדסאים פשוט מעדיפים לוותר על הפטורים במקצועות ה"אמיתיים" של התואר לעשות אותם שוב ולקוות לקבל 90+.

כמו כן לא ראיתי שהחבר'ה עם הדיפלומה של ההנדסאי לא הפגינו שום ידע עודף על אנשים שלא למדו לפני זה הנדסאי, לא בדיוק יודע מה עושים בלימודי הנדסאי אבל זה ממש לא דומה בשום אופן ובצורה לרמה לעומק ולאינטנסיביות בהנדסה.

סביר להניח שכל מקום שיציע לך להשלים מהנדסאי למהנדס לא יגיד לך את כל האמת (וזה אנדרסטייטמנט רצחני), כדאי מאוד שתדבר עם אנשים שעשו את המסלול (ולא כאלה שמוסד האדקמי הפנה אותך לדבר איתם במידה ותבקש)

ההבדל בין הנדסאי למהנדס זה שהנדסאי מתעסק בפרקטיקה ומהנדס הרבה בתאוריה, החומר לימוד הוא מאוד שונה, אני יכול להגיד לך שיש חומרים חופפים וכן עזרתי טיפה לחבר שהתקשה בנושא פרקטי יותר מאשר תאורטי כאשר למד הנדסה.

ואין ויכוח, מהנדס שווה הרבה הרבה הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי סבבה, תודה. אבל נראה לי שאני יירשם בסוף ללימודי הנדסאי, אין לי את הכסף לעשות קורס הסמכה כלשהו ואין לי את הזמן להתחיל תואר באוניברסיטה. אני ישתדל להשקיע ולהתאמץ כמה שיותר.

כמו שאומר הפתגם: "עם קצת רצון וקצת יכולת, גם פיל יכול ל**** תרנגולת.."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אוקיי, אז החלטתי בנתיים עד שהלימודים יתחילו לנסות וללמוד קצת שפת C, השאלתי ספר מחבר. והשאלה שלי היא, מהי התוכנה הטובה ביותר שמתאימה לזה? הבנתי שצריך איזה קומפיילר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז החלטתי בנתיים עד שהלימודים יתחילו לנסות וללמוד קצת שפת C, השאלתי ספר מחבר. והשאלה שלי היא, מהי התוכנה הטובה ביותר שמתאימה לזה? הבנתי שצריך איזה קומפיילר.

תודה.

היום תואר שווה כקליפת השום, אני מכיר הרבה אנשים טובים עם תואר מעבירים אצבע בלשכה...

מה שקובע היום בשוק העבודה הרצחני הזה:

א. שיווק עצמי (איך אתה מוכר את עצמך בראיון עבודה)

ב. הצלחה במבחני מיון (כמובן ללא קורס אין סיכוי בכלל)

ג. ניסיון וידע מקצועי.

ד. לימודים

תשאל את עצמך אם אתה בכלל אוהב את התחום...? שלא תמצא את עצמך בגיל 30+ עושה הסבה מקצועית לחינוך.

לאחר כל ההשקעה הכספית והמנטלית.

אני בא מעולם העיצוב ותכנות צד לקוח ב-WEB כפרילנס, ברוך השם יש פרנסה.

אבל... מניסיון שלי יש דרישה בשוק למפתחי WEB צד שרת במיוחד! מקומות עבודה טובים ושכר של 12K ברוטו לפחות.

אל תחשוב על תארים ותעודות, תחשוב קודם מה מושך אותך באמת ואז תשקיע את כל המשאבים.

המלצה שלי על לימודים דרך האינטרנט (גילוי נאות אני אישית למדתי משם).

בהצלחה... :xyxthumbs:

http://www.lynda.com/Developer-training-tutorials/50-0.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...