התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים)

yossi21

Recommended Posts

טוב, נראה לי שזה הולך להיות ארוך..

כשהשתחררתי ב-2007 מהצבא חשבתי מה אני הולך לעשות.. חבר הציע לי ללמוד קורס של טכנאי מחשבים. סיימתי בהצלחה קורס טכנאי מחשבים מוסמך מטעם מכללת אורט רחובות. תיקנתי פה ושם מחשבים לחברים ומשפחה ועם הזמן חברים של חברים שמעו עליי וקראו לי לעתים לפי הצורך. אהבתי את העבודה וניסיתי להיכנס לאייבורי, אבל הם לא חזרו אליי. פניתי לעוד חנות מחשבים ואכן הוא קיבל אותי לעבוד אצלו, אך כעבור שבועיים הוא טען שאין לי מספיק ניסיון והוא לא יכול להחזיק אותי יותר. ניסיתי שוב לעבוד כעצמאי, תליתי מודעות אבל עדיין לא קיבלתי מספיק פניות. מכיוון והיה לי חשוב לעשות כסף החלטתי לחפש עבודה קבועה מבלי להתפשר, מצאתי עבודה בסופר יוחננוף ועבדתי שם כאורז בקופות. עם הזמן עברתי למאפייה של המקום ולאחר מכן עברתי להיות גם סדרן סחורה בחנות. לאחר 10 חודשים שהייתי שם שוב רציתי לחזור לעולם המחשבים, עוד אנשים שמעו עליי, קיבלתי עוד פניות של תיקוני מחשבים אבל עדיין זה לא היה מספיק. ושוב מצאתי את עצמי עובד בעבודות כלליות מזדמנות. אנשים אמרו לי שאם למדתי טכנאי מחשבים אז כדאי לי להמשיך ללימודי ניהול רשתות כי זה בדר"כ הולך ביחד. ביררתי במקומות כמו האקר יו, ג'ון ברייס, מכללת הייטק וכדו' והמחירים שלהם יקרים ברמה מפחידה. עיינתי בהודעות קודמות של אנשים בפורום ששאלו לגבי הלימודים האלה ורוב התשובות שללו לימודים מסוג זה. ניגשתי שוב למכללת אורט רחובות לברר לגבי לימודים ושני סוגי לימוד עניינו אותי: הנדסאי תוכנה והנדסאי אלקטרוניקה. מכיוון ואין לי שום תעודת בגרות נרשמתי למכינה של המכללה ולמדתי שם, אנגלית, מתמטיקה ועברית. סיימתי לפני כחודש את המכינה וכעת אני מתלבט בין לימודי הנדסאי למהנדס. מצד אחד אני שומע אנשים שאומרים לי עדיף לך לעשות תואר ראשון כי זה יותר מכובד ויותר מבוקש ומצד שני יש את זה: http://www.themarker.com/career/1.1699168#.T6KIbAPbUCQ.faceboo

אבל לא יודע עד כמה זה אמין. לעשות עכשיו תואר ראשון ידרוש ממני הרבה השקעה ולהתרכז אך ורק בלימודים, דבר שאני לא ממש יכול להרשות לעצמי מכיוון ויש לי תוכנית להשכיר דירה, מה שאומר שאני לא אוכל לעבוד. הנדסאי אלקטרוניקה קצת פחות מעניין אותי מתוכנה ולאחר שקראתי קצת חומר על שפת C די נבהלתי כי זה לא הכי מדבר אליי. מה שאומר שאני נשאר שוב עם המקצוע , חשבתי אולי לפתח את התחום הזה אך אני לא יודע כיצד. אני ממש מבולבל ולא יודע איך להמשיך. אשמח אם תוכלו לכוון אותי על סמך הידע והניסיון חיים שלכם. תודה.

נ.ב.

אני עדיין נקרא חייל משוחרר עד לדצמבר השנה, ובמכללת אורט אמרו לי שאני זכאי להנחת חייל משוחרר של 90% משכר הלימוד לכול המקצועות. וזה די מוסיף להתלבטות שלי.

שוב תודה ויום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אין לך זיקה לתכנות אל תלמד הנדסאי תוכנה/מדעי מחשב/הנדסת תוכנה.

לא כל מי שנבהל משפת C זה אומר שאין לו זיקה לתכנות. שפת C בהחלט יכולה להבהיל מתחילים, אפשר ולגיטימי להתחיל עם שפה יותר גבוהה ו'בטוחה' כמו C#, שפות סקריפט או web וכדומה. אחרי שמתרגלים לעולם התכנות אפשר לבדוק שוב אם שפת C עדיין מפחידה אותך, וגם אם כן, זה לא מונע ממך להיות מתכנת טוב בשפות שאתה כן יודע.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל מי שנבהל משפת C זה אומר שאין לו זיקה לתכנות. שפת C בהחלט יכולה להבהיל מתחילים, אפשר ולגיטימי להתחיל עם שפה יותר גבוהה ו'בטוחה' כמו C#, שפות סקריפט או web וכדומה. אחרי שמתרגלים לעולם התכנות אפשר לבדוק שוב אם שפת C עדיין מפחידה אותך, וגם אם כן, זה לא מונע ממך להיות מתכנת טוב בשפות שאתה כן יודע.

למדתי בעבר HTML מתוך ספר וזה די עניין אותי. אני יודע שיש כמה תחומים בעולם המחשבים שמעניינים אותי, בין השאר: טכנאות מחשבים ורשתות, בניית אתרים, גרפיקה וגרפיקה תלת מימדית. השאלה שלי היא, באילו דרכים ניתן ללמוד את אחד מהתחומים האלה על מנת שאני באמת אוכל לעסוק בהם מייד לאחר הלימודים מבלי לבזבז זמן מיותר. האם מעסיקים יקבלו אותי על סמך לימודי תעודה או ישלחו אותי לעזעזאל? האם במידה ואני משקיע לימודי הנדסאי 3 שנים אני מבטיח לי עבודה או שמא מדובר בבזבוז זמן? חשוב לי להיכנס כבר לתעסוקה בעולם המחשוב ולא לגמור את החיים שלי על עבודות זמניות. תודה על היענותכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לימודי תעודה זה נחמד וחביב אבל תגיע לנק' כלשהי שבה אף אחד לא יקדם אותך מעבר לאותה נק' אלא אם יהיה לך תואר.

לימודי תעודות אמורים לבוא אחרי שיש לך תואר כלשוה.

הנדסאי לוקח שנתיים ומבטיח לך הרבה יותר אפשרויות תעסוקה. מה גם שהיום חסרים הנדסאים..ראה למשל את שמחפשת בנרות הנדסאים ונותנת להם אחלה של תנאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יוסי ,

גילוי נאות : נופר עובדת ג'ון ברייס מכללת הי-טק.

במידה ואתה עדיין מעוניין בלימודי תעודה בתחום הניהול הרשתות,

אשמח להציע לך את מסלול MCSA 2012 החדש של מייקרוסופט, מבטיחה לך הטבות ייחודיות.

אתה מוזמן לשלוח לי את פרטייך למייל

nofaro@jbh.co.il

בהצלחה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היקף הלימודים מצומצם משמעותית מבתואר וגם הנושאים החופפים נלמדים פחות לעומק.

הנדסאי זו תעודה שמכירים בה רק בארץ, בעוד שמהנדס זה תואר שמוכר בכל מקום בערך בעולם (אם המוסד שאתה לומד בו מכובד מספיק, ובישראל האוניברסיטאות נחשבות טובות).

עדיף כבר לעשות תואר במכללה מאשר הנדסאי.

אחת הסיבות היחידות שיש להוציא את התעודה היא לפני גיוס, ע"מ שיציבו אותך בתפקיד שקשור למה שאתה רוצה לעסוק בו ולפתוח דלתות בצבא,

סיבה נוספת היא נ"ז לתואר מהנדס תוכנה - שעד כמה שאני יודע רק מכללות (ואולי הפתוחה, אבל לגביה אני בכלל לא בטוח) נותנים אותן.

בקיצור, אם אתה אחרי , המינימום שכדאי לך לעשות זה תואר במכללה, הדבר האידיאלי זה תואר באוניברסיטה עם שם טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היקף הלימודים מצומצם משמעותית מבתואר וגם הנושאים החופפים נלמדים פחות לעומק.

הנדסאי זו תעודה שמכירים בה רק בארץ, בעוד שמהנדס זה תואר שמוכר בכל מקום בערך בעולם (אם המוסד שאתה לומד בו מכובד מספיק, ובישראל האוניברסיטאות נחשבות טובות).

עדיף כבר לעשות תואר במכללה מאשר הנדסאי.

אחת הסיבות היחידות שיש להוציא את התעודה היא לפני גיוס, ע"מ שיציבו אותך בתפקיד שקשור למה שאתה רוצה לעסוק בו ולפתוח דלתות בצבא,

סיבה נוספת היא נ"ז לתואר מהנדס תוכנה - שעד כמה שאני יודע רק מכללות (ואולי הפתוחה, אבל לגביה אני בכלל לא בטוח) נותנים אותן.

בקיצור, אם אתה אחרי , המינימום שכדאי לך לעשות זה תואר במכללה, הדבר האידיאלי זה תואר באוניברסיטה עם שם טוב.

מה זה נ"ז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההתמדה והרצינות, לדעתי במידה ואפשר תלמד ישר למהנדס בטווח הארוך רוב הסיכויים שזה ישתלם לך.

אני לא אומר שהנדסיים וטכנאים זה לא חשוב או שאין עבודה אבל בהרבה מקרים יותר דלתות נפתחות למהנדסים אם שכר יותר גבוהה

*זה נכון יותר לשכירים, עצמאי אם הוא למד מקצוע והקים עסק בתחום זה שהוא מהנדס במידה והידע שלא מספיק לא יעזור לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...