בעיות עם התקנת רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות עם התקנת רשת ביתית

TUCG

Recommended Posts

עד לא מזמן היו לי שני מחשבים בבית והם עבדו ברשת של גישה לקבצים ולמדפסת. נקרא להם מחשבים 1 ו-2. על מחשב 1 מותקן 98SE ועל מחשב 2 מותקן 2000 Pro. עד לא מזמן, המודם לאינטרנט היה נמצא במחשב 1 ורק בו היה אינטרנט - לא עשיתי שיתוף בגלל שאבי אסר עלי (פרנויה).

כעת יש לי מחשב חדש, נקרא לו מחשב 3. יש לו Home Edition. העברתי את מודם האינטרנט (ADSL) ממחשב 1 למחשב 3 כעת.

עכשיו יש לי הרבה עבודה לעשות. ליצור מחדש רשת בין 3 המחשבים ולבצע שיתוף בין מחשב 1 למחשב 3. (מחשב 2 לא מקבל שיתוף אינטרנט)

אבל הנה מתחילות הבעיות. כבר מיד בנסיונותיי הראשונים, יצירת רשת בין מחשב 2 למחשב 3 הייתה פשוטה, כמה לחיצות כפתור. יצירת רשת בין מחשב 1 למחשב 3 נפלה לכישלון מוחלט ועדיין לא הצלחתי בזה. כן הצלחתי ליצור את שיתוף האינטרנט בין מחשב 1 למחשב 3 והוא פעל לזמן מה ומאוחר יותר כבר לא פעל. אני לא יודע מדוע הוא הפסיק לפעול.

מצבי הנוכחי: מחשבים 2 ו-3 מחוברים זה לזה. בשניהם יש גישה לקבצים ולמדפסת. אין שיתוף .

מחשב 1 מנותק לחלוטין מהרשת. אין שיתוף למרות שיש רצון (מאוד חזק) לכך.

הרשת פועלת כך - כל המחשבים מחוברים ל-HUB, אין לי ראוטר.

ישבתי היום שעות עם ההגדרות, עם ה-Troubleshooters, עם הכול ולא הצלחתי ליצור בין מחשב 1 לשאר המחשבים. לכאורה, הרשת אמורה לפעול. כל הפרוטוקלים הדרושים מותקנים, כל הדרייברים מותקנים, הם נמצאים באותו Workgroup ואין שמות מחשב מתנגשים. אין קונפליקטים בין חומרה באף אחד מהמחשבים ואחרי בדיקות מפרכות, כל הכבלים, כרטיסי הרשת וה-HUB הם תקינים לחלוטין.

מה זה יכול להיות ? אני לא יכול להאמין שזה בלתי אפשרי להכניס מחשב עם Win98SE לרשת שמחשביה האחרים מריצים WinXPHome ו-Win2000Pro.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה יכול להיות ? אני לא יכול להאמין שזה בלתי אפשרי להכניס מחשב עם Win98SE לרשת שמחשביה האחרים מריצים WinXPHome ו-Win2000Pro.

אפשרי בהחלט.

תתחיל בכך שתבדוק אם יש פינגים בין המחשבים (אם אין תבדוק Subnet mask)

תנסה גם להחליף את הכבל שמחובר למחשב שלא מתחבר עם כבל ממחשב שכן מתחבר (גם את החיבור ל Hub תנסה לשנות)

תודיע לנו מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. פעלתי לפי המדריך והכול הלך בסדר עד שהגעתי לקטע שבו צריך להיכנס ל-Properties של ה-TCP/IP. אין לי את כפתור ה-Properties - זאת אומרת, יש לי, אבל הוא אפור (לא ניתן לשימוש). רק כפתור ה-Install ניתן לשימוש.

ניסיתי ללחוץ Install ואז לבחור ב-Protocol ואז הוא נתן לי את הודעת השגיאה הבאה:

Could not add the requested component. The error is: The system could not find the file specified.

What the fuck ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. הלכתי ל-Add/Remove Components ומצאתי תחת Networking Services את ה-Simple TCP/IP Services לא מסומן. הכנסתי את דיסק ההתקנה ולחצתי נקסט, קיבלתי את הודעת השגיאה הבאה באמצע ההתקנה:

Could not install the Simple TCP/IP Services component because a file or registery entry is missing.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שכל הבעיות הם במחשב 1

הוספת הרכיב שהזכרתה לא תעזור. רכיב זה לא כולל את הפרותוקול עצמו

מה שאתה כן יכול לעשות זה להוריד את הכרטיס רשת ומודם רגיל עם יש מהמחשב

חשוב: תשמש באשף הוספה/הסרה של חומרה מלוח הבקרה

אחרי שתסים לא אמור להיות לך שום שריד לרשת שהיתה לך ומן הסתם גם הפרוטוקולים יוסרו

אם הם לא

נסה להוריד אותם לבד

תעשה uninstall ל tcp/ip

עכשיו תחזיר את כרטיס הרשת ותיראה אם עובד

אם לא תכניס את הדיסק של ובמשימות נוספות יש הקמת רשת ביתית... ;D

תיכנס לאשף הזה אבל שם לב לשנות את ה workgroup מ mshome ל workgroup או משאתה משתמש בבית

אם גם זה לא עוזר(אני מקווה שעשיתה ריסטרט אחרי הכול... :-X)

אני ממליץ בחום לשדרג ל או לפחות ל 2000 8)

אם אתה לא רוצה

פרמט ותתקין מחדש 98SE :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Could not install the Simple TCP/IP Services component because a file or registery entry is missing

ההודעה הזו מעידה על בעיה במערכת ההפעלה. גם אני מצטרף להמלצה לפרמט.

לעניין עצמו באופן כללי: מומלץ בחום שעל המחשב החזק ביותר יהיה החיבור לאינטרנט ועליו יהיה שיתוף האינטרנט. הסיבה לכך היא ששיתוף האינטרנט מפעיל שירות של ניתוב בין הרשתות (הרשת הביתית והחיבור לאינטרנט) והדבר מכביד מאד על המחשב. בנוסף - רצוי שעל המחשב הזה תהיה יציבה (2000 או XP). החיבור עצמו - 3 המחשבים מחוברים לHUB, אבל אם הרשת תשמש להעברת מידע רב בין המחשבים עצמם ולא רק לחיבור לאינטרנט - מומלץ Switch.

אם מותקן firewall כלשהו, יש לבטל אותו, או לפתוח את הפורטים/כתובות מתאימות כדי לאפשר לרשת לעבוד. מומלץ שיהיה firewall על המחשב שמחובר ישירות לאינטרנט.

כדי לבדוק את תקינות הרשת, יש לבצע ping מכל מחשב לשני האחרים.

מקווה שהעסק יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...