נייד עם SSD או אופציה ל-2 כוננים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד עם SSD או אופציה ל-2 כוננים

NuXeR

Recommended Posts

היי,

אני מחפש נייד לעבודה (IT) צריך משהו סביר מהיר אבל לא קיצוני. (לא מחפש דגם ספציפי)

המחיר יהיה עד 4000 אני מעריך.. אבל זה גמיש.

הדרישה העיקרית שלי, ואולי אפשר להתייחס לזה גם בתור שאלה ולא להמליץ על דגם ספציפי...

זה שאני רוצה שיהיה במחשב כונן , או שמגיע איתו.. או שאני ארכוש עצמאית ואחליף אותו...

מצד שני, חשבתי שיהיה נחמד לשלב גם כונן 500 וגם 120 שהוא .

האם זה אפשרי? מישהו מכיר דגם שיודע לעבוד עם 2 כוננים פיסיים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר נניח לקחת Vostro 3460/3560 עם I5 וכונן סטנדרטי של 500 שמגיע איתו ולהוסיף כונן בחיבור mSATA.

Vostro 3460

Vostro 3560

+

Crucial 2.5 M4 128GB mSATA3 SSD

חריגה של 200 ש"ח אך קיים דבר כזה.

אם תרצה לפרט אז ננסה להתאים יותר לצרכים שתרשום וזו רק הצעה ראשונית שתקבל מושג כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר למצוא את הכונן הזה במחירים טובים יותר:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT128M4SSD3&cart=134446043397694800〈=heb

או עוד כונן שהייתי לוקחת כאפשרות הרחבה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=ASX300S3-128GM-HG&cart=134446043397694800〈=heb

האופציה השניה היא שימוש במגירה והחלפת הכונן האופטי (צורב) שמגיע כמעט עם כל נייד.

היתרון של שימוש ב-mSata, שהוא מתאים גם לניידים בגודל 12-13 אינצ' לכן בד"כ אין כונן אופטי

וכדי לחסוך שאלות - הביצועים זהים לביצועים של כונן SSD סטנדרטי (כתלות בחיבור ה-sata כמובן)

http://www.anandtech.com/show/5735/micron-c400-msata-128gb-ssd-review/1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכרתי את ה-mSATA, אחרי קריאה בגוגל אני מבין שזה אותו הדבר רק לניידים - חוסך מקום בגדול. (ועם ביצועים זהים כפי שציינת)

האם בכל לפטופ יש חיבור כזה?

רק כדי לוודא - אין מניעה להפוך את הכונן בחיבור זה לכונן BOOT?

האם הוספה של כונן בחיבור כזה, מפרה את האחריות?

ה-Vostro 3560 אגב המלצה מצויינת מבלי לדעת את הדרישות שלי - קלעת בול ;-)

עם כונן הוא אמור להיות מחשב מעולה!

אגב, מישהו מכיר חנות בארץ שמאפשרת לעשות קסטומיזציה למחשב לפני הקניה? (למשל להחליף את הסוללה ל-9 תאים, מבלי לרכוש אחת נפרדת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה התקן חדש שהוצג והוא "בלי קופסא", קטן יותר.

לא בכל לפטופ יש את זה - הנה רשימה שמצאתי, אבל עדיין כדאי לוודא מול אתר היצרן והדגם שאכן זה נתמך בתור חיבור נוסף.

http://www.mydigitaldiscount.com/msata-ssd-compatability-list.html

לגבי ה-BOOT, הרי בשביל זה קונים ;D

אחריות - זה לא מפר אחריות, זה כמו להתקין פנימי במחשב.

לגבי התאמה אישית של המחשב - לא ואם הם כן היו עושים את זה אז זה היה במחיר מופקע. לדעתי כדאי לך לקנות נוספת לבד, במחיר זול יותר ובין השאר להרוויח את העובדה שיש לך ביד 2 סוללות ולא אחת. כי לא מספיק שחנות תחליף לך לדוגמא ל-9 תאים אלא היא תשאיר אצלה את ה-6 תאים. סתם מעצבן והרי ממילא שילמת על ה-6 תאים "בקניית המחשב".

כאמור, אם אתה רוצה שנבדוק לך עוד דגמים תענה על השאלון ועל השימושים שתבצע עם המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מטרות המחשב? עבודות משרדיות (אינטרנט ואופיס)

* גודל המסך? 15.6

* משקל רצוי? כמה שיותר קל

* האם נדרש זמן ארוך? לא במיוחד, מקווה לקבל שעתיים-שלוש בתור מינימום

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? mSATA לטובת , גם חיבור 3 יהיה נחמד

* בלוטות? לא קריטי

* גודל מינימלי של HD ? לא קריטי

* כונן CD/DVD? צורב? רצוי אבל לא קריטי

* כונן Bluray? לא נדרש

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? רצוי כן

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? אם מגיע - מעולה, אם לא אבקש לינק לרכישה של 7 64 ביט הכי זול שאתם מכירים

:)

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? המועדפות עלי הן ו-HP

תוספת:

מדובר במחשב שאמור לשמש אותי לעבודה משרדית יום יום, המליצו לי להתרחק מהסדרות הרגילות וללכת על משהו איכותי מבחינת פלסטיקה ועמידות.

עם זאת אני לא מחפש טנק.. האם למשל יש מקום לשקול מחשב מסדרת STUDIO או סדרת אחרת לעומת ה-VOSTRO שהוזכר כאן?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבי 15.6" לא ממש קלים, 2.6-2.4 ק"ג לרוב + מטען של איזה 300 גרם.

מבחינת מחיר (מחשב+SSD+ מע' הפעלה) הווסטרו יתאים למה שציינת, וכמובן בחריגה מ-4,000 ש"ח.

עם מע' הפעלה זה יוצא 3,800

http://wellcom.co.il/catalog/product_info.php/mhshb-iid-dell-vostro-3560-156-720p-silver-p-13707

+

דיסק קשיח SSD

600~ ש"ח

=

4,400 ש"ח.

אם צריך קומבינציה זולה יותר אז אולי לרדת ל-I3 ולבדוק גם את ה- E520 שגם תומך ב-mSATA (ללא 3.0)

אני בכל זאת ממליץ לקפוץ נניח לחנות notebookclub ולו רק בשביל התצוגה ולראות את המחשב בפועל ותחליט אתה אם המשקל והמחשב עצמו מתאימים לך.

ה-STUDIO לרוב יגיע גם עם מסך מבריק שלדעתי פחות טוב בסביבה משרדית בגלל השתקפויות של מנורות או מה שלא יהיה.

בין השאר ב-Vostro יש לך גמישות מבחינת החיבורים ותוספות אחרות, בנוסף לאיכות הבניה המעט יותר טוב מהממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתכם על ה-Dell latitude E5430 ?

http://www.dell.com/il/business/p/latitude-e5430/pd

המפרט שלו נראה לי אחלה, אני אוכל להרחיב עוד 4GB של זכרון.. ולהחליף / להוסיף את ה- כמו שאני רוצה.

חבר אמר לי שמבחינת איכות הבנייה זה הדגם הכי רציני, עסקי נטו, שיש להם להציע.

הוא גם יקר בערך ב-1000 ש"ח לפי מה שאני רואה.

אשמח לקבל חוות דעת, האם יש צורך, כמה ההבדל משמעותי.. והאם לדעתכם שווה את תוספת הכסף.

נ.ב.

האם מישהו יודע איך אפשר לברר על חיבור MSATA בדגם הזה? שלחתי מייל לדל אבל אני בספק אם הם יענו בקרוב וזה דיי דחוף.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבירור באינטרנט - לא קיים mSATA.

תיתכן חלופה אחרת של החלפת כונן הדיסקים במחשב בכונן סטנדרטי. יהיה צורך לרכוש Caddy בשביל זה. אך כאמור לא יהיה לך אז כונן דיסקים במחשב.

היתרון יהיה באיכות בנייה, מסך איכותי יותר ברזולוציה גבוה יותר, משקל מעט נמוך יותר והכנה לתחנת עגינה.

לך תראה את הדגמים בעיניים בתצוגה ותחליט אם הווסטרו מספיק איכותי בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיקר העבודה שלי תתבצע על המחשב - 128 גיגה מספיקים לזה.

במידה ואני ארצה לשמור כל מיני חומרים/קבצי התקנות/דברים כבדים אחרים אני אקח כונן חיצוני... לא ביג דיל.

אלו בדיוק 2 הדגמים שאני רוצה לבדוק.

אני עובד בפ"ת בימים אלו - אצלצל אליהם בראשון לבדוק האם הדגמים הנ"ל (או לחילופין ה-vostro) קיימים בתצוגה.

תודה רבה על כל העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

לגבי איפה לקנות אחרי שתבדוק את הדגמים בפועל - יש מקומות אחרים זולים יותר מהחנות בפ"ת (לא שיש לי משהו נגדה), כך שתחזור לפה אח"כ.

שים לב לרזולוציית המסך, שווה לדעתי להשקיע בשביל להנות מזה.

ד"א, אתה יכול בקלות לאחר קניית המחשב לקחת את הדיסק קשיח שמגיע איתו (500GB) ולקנות לו קייס USB וככה יהיה לך כונן חיצוני חדש.

הרי אתה מתכוון להחליף את הכונן ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...