מחפש כונן קשיח פנימי לפעילות 24\7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש כונן קשיח פנימי לפעילות 24\7

krispelj

Recommended Posts

היי חברה,

אני מחפש לשימוש בHTPC עם יכולות 24\7 טובות.

גודל בסביבות ה2TB+ ושתהיה אחריות טובה.

שמעתי שסדרת הRED של WD היא לא רעה, אבל שמעתי זה לא ממישהו ספציפי.

כמובן כמה שיותר זול יהיה יותר טוב, אבל אני מבין שעל חומרה איכותית צריך לשלם.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליצים תמיד על אותו דיסק בלי שום קשר למטרה שאליו התכוון השואל.

האמת שאין יותר מדי אופציות.

ולשואל- אכן, הסדרה האדומה של WD מוכרזת לעבודה 24/7, ומיועדת למערכות NAS. הוא עם RPM משתנה, ולכן יכול להיות שמתאים יותר למערכות . אבל הדיסק מהיר יותר. (בעל rpm קבוע של 7200)

אם היא באמת אמינה יותר מהדיסקים הפשוטים של WD, מי יודע. מדובר בסדרה חדשה. (שאגב, יקרה ביותר מ 50%) יכול להיות שאין שום שינוי בחומרה יחסית לסדרה השחורה, והיא רק ממותגת אחרת, יחד עם שירות ותמיכה 24/7. (בארה"ב)

גם סדרה RE הוותיקה שלהם מיועדת ל 24/7, אך יקרה עוד יותר. (בעלת rpm קבוע של 7200)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה בעיקר עניין של מזל.. אתה יכול ליפול על דיסק שמאריך חיים בצורה מדהימה ומצד שני לרוץ לחנות לממש אחריות אחרי חודש (ואפילו פחות).

זה גם תלוי באספקת חשמל יציבה (אל פסק טוב וגם ביתית טובה מה שלא תמיד קיים בכל האיזורים בארץ) ובקירור סביר לדיסק.

דוקא לאחסון לא הייתי הולך על דיסק 7200.. 5400 מספיק בהחלט (זוכרים את הסמסונג שנמכרו במחיר מצחיק בימים הטובים ההם ? קניתי שניים ב-500 שקל וזה אחלה דיסק לאחסון).

מי שמחפש אמינות ללא פשרות, בצער רב צריך ללכת על SAS והמחיר בהתאם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרת הRED של WD איטית וחסכונית בחשמל.

מיועדת ומותאמת לעבודה במערכי RAID.

אחריות מורחבת ותמיכה מקצועית 24/7.

בתיאוריה אמור להיות לה יתרון באמינות, לפחות בסביבות שרתים במערכי RAID.

למערכת לא בטוח שזאת השקעה טובה.

לדעתי השאלה כאן היא פסיכולוגית.

מה יפריע לך יותר אחרי הקניה, הרעיון שזרקת כסף ללא סיבה על כונן שלא ברור אם יש לו יתרון בשבילך? או החשש המוגבר שהנתונים בסכנה עם כונן זול יותר?

קח את מה שיתן לך הרגשה טובה יותר אחר כך.

לשם השוואה המחשב שלי פועל כמעט 24/7 ללא הפסקה עם מספר רב של כוננים(ללא RAID) ממגוון רחב של חברות ודגמים.

לא זוכר שהתקלקל לי הרדיסק ב10 שנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן בזול יותר:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=8826

קשיחים נוטים להתקלקל - אין מה לעשות. מדובר ברכיב מכני עם חלקים נעים (במהירות).

בכל מקרה החומר החשוב שלך חייב להיות מגובה. לכן עדיף לבחור בקשיח עם אחריות ארוכה ככל הניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש תקציב לדיסק 24/7 אז תלך עליו.אחרת הסייגייט שהומלץ יהיה מצויין.אל תתיחס להשמצות תמוהות על חברות.כיום בתחום ההארד דיסק המכני (3.5 אינץ) נותרנו עם 2 חברות בלבד.אם תפסול אחד מהן סתם אז תגיע רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש תקציב לדיסק 24/7 אז תלך עליו.אחרת הסייגייט שהומלץ יהיה מצויין.אל תתיחס להשמצות תמוהות על חברות.כיום בתחום ההארד דיסק המכני (3.5 אינץ) נותרנו עם 2 חברות בלבד.אם תפסול אחד מהן סתם אז תגיע רחוק.

אין שום קשר להשמצות.. יש קשר לנסיון מוכח בשטח של מישהו שעבד 10 שנים בחנויות מחשבים וראה קצת מה קורה, והתנסה בעצמו במוצרים של הרבה יצרנים וכן , לסיגייט היו המון תקלות, כולל הפאשלה הגדולה שעדיין זכורה בכאב להרבה משתמשי מחשב עם סדרה (לא זוכר את ה PN שלה) שהייתה זקוקה לעדכון FW ולהמון משתמשים אבד כל החומר שהספיקו לשמור על הדיסק.

ושוב, בלי להשמיץ ובלי לחוות דעה אישית, זה עניין של מזל + הנתונים שציינתי בהודעה הקודמת.. אם אתה משאיר מחשב פועל, תוודא שיש לו הגנה מפני נחשולי מתח והפסקות חשמל וכבר מצבך יהיה טוב יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן פישלו עם כמה סדרות בדור 11.

וכל אחד שעבד בחנות מחשבים זוכר את זה.

מה הקשר בין זה לבין דור 13?

אם כבר סביר להניח שהם עשו מאמצים גדולים שהפאשלה לא תחזור על עצמה.

יצרנית הרדיסק גדולה לא יכולה להרשות לאמינות שלה להתרסק כליל.

אם נחפש בעבר בעיות סדרתיות בדגמים גם WD לא כליל השלמות.

ואם תבטל כלאחר יד כל חברה שהיתה לה סדרה בעייתית, לא ישאר לך ממי לקנות.

נשארו רק 2, WD ו .

אבל איך אמרתי קודם... הכל פסיכולוגיה.

אתה מרגיש יותר בטוח עם WD? קנה WD.

בחירה מקצועית? הערכה מדעית? או סתם תגובה רגשית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שהקשיח שלך יחזיק יותר שנים, פשוט שים עליו מאוורר. וכמובן, תהיה מוכן שתוך 5 שנים או קצת יותר הוא יתקלקל.

לזה שאמר שסיגייט מתקלקלים לו - לי היו שישה קשיחים של WD שנדפקו בבית, נייחים וניידים. זה לא ימנע ממני לקנות קשיחים של WD בעתיד, במידה ויהיו טובים יותר מאלו של . פשוט מתוך ידיעה שקשיחים זה החלק הכי פחות אמין במערכת המחשב, ונוטים להתקלקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שהקשיח שלך יחזיק יותר שנים, פשוט שים עליו מאוורר. וכמובן, תהיה מוכן שתוך 5 שנים או קצת יותר הוא יתקלקל.

לזה שאמר שסיגייט מתקלקלים לו - לי היו שישה קשיחים של WD שנדפקו בבית, נייחים וניידים. זה לא ימנע ממני לקנות קשיחים של WD בעתיד, במידה ויהיו טובים יותר מאלו של . פשוט מתוך ידיעה שקשיחים זה החלק הכי פחות אמין במערכת המחשב, ונוטים להתקלקל.

יפה.. ואיך אתה קובע אם הקשיחים של WD בעתיד יהיו טובים יותר מאלה של ? מהם הפרמטרים ? בדיקות מהירות נטו ? חוות דעת באתרים בעולם (שלך תדע מה האינטרס שעומד מאחוריהם ?) ?

בקיצור, זה עניין של ניסוי וטעיה.. מי שנכווה בזמנו מהפאדיחה של , לא ימהר לרכוש דיסק שלהם ומי שקרסו לו כמה דיסקים של WD לא ימהר לקנות דיסקים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...