קניית כונן SSD לשימוש ביחד עם HDD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית כונן SSD לשימוש ביחד עם HDD

aviel120

Recommended Posts

קניתי מחשב חדש ודי חזק I5 3450, 8GB השימושים שלי הם בעיקר משחקים וחילוץ קבצי RAR, אינטרנט מוזיקה וכו'..

עכשיו אני לא מרגיש הבדל גדול מהמחשב הישן שלי (E8400) והבנתי שההארד דיסק יוצר צוואר בקבוק, יש לי 500GB..

חשבתי לקנות כונן שיהיה כונן מערכת וככה אני אוכל לשפר את הביצועים... האם זה מומלץ עבורי? ואם כן אז איזה נפח ואיזה דגם?

תודה רבה לכולם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא מספיק לך המהירות ואתה מתעקש, אז מומלץ m4 בנפח 60/128 GB.

128 הכי משתלם מבחינת מחיר/נפח/מהירות אבל מבחינתך גם 60 יספיק "רק" למערכת (שבדרך כלל תופסת 20 GB מקסימום. או שתוכל לרכוש בקנייה הקבוצתית SSD של שיוצא גם זול יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשחקים אתה צריך כרטיס מסך חזק. כונן ישפר זמני טעינה, מה שלא משפיע על ה-FPS.

ממתי חילוץ קבצי ראר זה שימוש עיקרי? בכל מקרה לעבודה רבה עם קבצים בהחלט יתן שיפור מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדגיש חילוץ קבצי RAR בגלל שאני עושה את זה לעיתים תכופות וזה לוקח הרבה... זמן.

אני לא מרגיש איטיות מיוחדת בשימוש נורמלי במערכת אבל, גם במחשב הקודם שלי הרגשתי בדיוק באותה מהירות עבודה.. וזה לא ניראה לי אמור להיות ככה במחשב חדש שיותר חזק בכמה רמות.

עוד שאלה - אם הקבצי RAR יורדים לכונן D שיהיה בעצם הHDD אז החילוץ וההעברה משם יהיה בדיוק באותו קצב כמו עכשיו? כי בכל זאת הHDD מעורב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזו מהירות אתה מדבר? בעבודה שוטפת רגילה כמובן שלא תרגיש בהבדל - ה-E8400 ואפילו מעבדים חלשים יותר מספיקים בהחלט עבוש יישומים

משרדיים. כל כח עיבוד נוסף יהיה מיותר. כדי להנות מביצועי ה- אתה צריך מן הסתם להקבצים ישבו עליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ברגע שהמערכת הפעלה והתוכנות יושבות על הSSD, המערכת תפעל חלק לא משנה מה תעשה.

אם תוריד ותחלץ קבצי RAR אל ההרדיסק המהירות תהיה כמו קודם, רק עקבית יותר, ולא תפריע לשום דבר אחר שתעשה.

אם תוריד להרדיסק ותחלץ אל הSSD המהירות תהיה כפולה.

או תתקין מההרדיסק או מהSSD אל הSSD המהירות תהיה גבוהה יותר.

בקיצור בכל מקרה תהנה משיפור כזה או אחר בביצועים.

ישירות או בעקיפין.

ותמיד תוכל לשפר את הביצועים אם תשתמש במה שיש לך בחוכמה.

לדעתי במחירים כיום משתלם לקנות כונן אם יש לך מחשב HIGH END אז 128GB+, או MEDIUM עם 64GB+.

בהתאם לתקציב והשימושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הההתיחסות.

לפי מה שאתם אומרים אני ארגיש שיפור כזה או אחר בשימוש השאלה היא אם זה באמת מצדיק קנייה (במחיר הלא שפוי יחסית לנפח) של הSSD?

אני פשוט לא רוצה לקנות ו"להתאכזב" מזה שאני עדיין צריך להיות תלוי בHDD בשביל לעבוד כי גם 128GB זה מעט בשביל להסתמך עליו בלבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מרוצה מהSSD שלי.

אבל אני ידעתי בדיוק מה אני הולך לקבל ממנו ומה לא.

יש מצב שאנשים יתאכזבו מהSSD רק כי הציפיות שלהם היו גבוהות יותר.

בעיקרון לא מאיץ את המערכת, הוא רק מקטין את זמני ההמתנה הגבוהים, ומעלים עיכובים ותקיעות במולטיטסקינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...