מציאת טרנזיסטור BC547A - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מציאת טרנזיסטור BC547A

SHAKED286

Recommended Posts

שלום לכולם

אני רוצה לבנות מעגל שמתחבר לארדואינו התרשים של המעגל נמצא בקישור הזה :

http://amblone.com/guide

בפסקה השנייה בשל 1 (Step 1: Soldering and wiring) כתוב שם שהטרנזיסטור צריך להיות של 200mA ולא משנה איפה חיפשתי עם זה באיביי או באריהב או בכל חנות אלקטרוניקה בחול לא מצאתי את הטרנזיסטור הזה בגירסא של 200mA.

אבקש אם מישה יוכל להסביר לי למה ביקשו 200mA ומה אפשר לשים במקום.

תודה רבה שבוע טוב

שקד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה ללפחות 200mA, שזה כמובן תלוי בכמות הלדים.

אתה יכול להחליף אותו בכמעט כל טרנזיסטור (לא דרלינגטון) שיכול להתמודד בזרם (שוב, תלוי בכמות הלדים).

הפופולרים שתמצא בכל מקום הם: 2n2222 ו BC337

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אני אניח שיש לך 4 ערוצים שזה 75 לדים לכל ערוץ.

אני מניח שהלדים מחוברים בקבוצות מקבילות של 3 לדים בטור שזה יוצא 25 קבוצות, כמו כן אני מניח שהזרם שזורם בכל קבוצה הוא 20mA ולכן הזרם דרך הערוץ לצבע בודד הוא 0.5A .

לפי כך אתה צריך טרנזיסטור שמסוגל לדחוף לפחות 0.5A, עדיך כמובן לקחת מרווח ביטחון של לפחות 30%-50%.

קח בחשבון שבזרמים כאלה גבוהים על הטרנזיסטור (VCE) יפול מתח של כ0.7v וההגבר שלו קטן. כדאי לשקול להקטין את הנגד בבסיס הטרנזיסטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

אני רוצה לבנות מעגל שמתחבר לארדואינו התרשים של המעגל נמצא בקישור הזה :

http://amblone.com/guide

בפסקה השנייה בשל 1 (Step 1: Soldering and wiring) כתוב שם שהטרנזיסטור צריך להיות של 200mA ולא משנה איפה חיפשתי עם זה באיביי או באריהב או בכל חנות אלקטרוניקה בחול לא מצאתי את הטרנזיסטור הזה בגירסא של 200mA.

אבקש אם מישה יוכל להסביר לי למה ביקשו 200mA ומה אפשר לשים במקום.

תודה רבה שבוע טוב

שקד

במקום BC547 אתה יכול להלחים טרנזיסטור BC337.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שמרק אמר, הBC337 יתאים.

(בהנחה שכמות הלדים מתחלקת בצורה הנחתי בפוסט הקודם שלי, תקן אותי אם אני טועה)

במקום נגדים של 2.2k, שים נגד בגודל 240-330 אום, לא אמורה להיות בעיית הספק איתו כך שגם נגד של 1/8w יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכנון שלי הוא לעשות את החילוק של הלדים שיהיה 2 קבוצות של 99 ועוד שני קבוצות של 51 לדים (הקצרים לצדדים והארוכים ללמעלה ולמטה).

אתה לא חושב שנגד 240 אום יהיה קטן מידי ?

תודה רבה

שקד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור הקבוצה של ה99:

מורכבת מ33 קבוצות של לדים בטור, כל קבוצה צורכת עד 20mA - סה"כ זרם דרך הטרנזיסטור יהיה 660mA.

עבור זרם כזה ההגבר זרם(HFE) של הטרנזיסטור יהיה כ40, ולכן תצטרך זרם קטן פי 40 מהזרם למעלה בבסיס הטרנזיסטור.

בזרמים גבוהים כאלה Vbe יכול להגיע ל1.3v, כך שכדי שיזרום זרם של 16.5mA (660/40) צריך נגד בגודל 3.7/16 שזה יוצא בערך 231 אום.

עדיף להקטין קצת את הנגד כדי להבטיח שהטרנזיסטור יכנס לרוויה לכן נגיד 200 אום.

ההספק שיתפתח על הנגד יהיה כ61mW, לכן גם נגד בהספק של 1/8w (125mW) יתאים.

לקבוצת הלדים הקטנה יותר ניתן לחבר נגד גדול יותר שגודלו יחושב באותה שיטה.

שים לב שעל הטרנזיסטור יפול בערך 0.7v, כך שמקור המתח שהלדים "יראו" יהיה קטן ב0.7v מהמקור בפועל, דבר זה יכול לגרום להם להאיר חלש יותר.

במקרה כזה כדאי לשקול לפצל את כמות הלדים לכמה טרנזיסטורים או להשתמש במוספט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת שלא ממש הבנתי איך הגעתה למספרים האלו ואני מאוד השמח אם תוכל לפרט קצת על דרך החישוב.

הטרנזיסטור שאמרתה לי להחליף אליו הBC337 הוא עד 500mA ואני רואה שהזרם פה הוא 660mA אז איזה טרנזיסטור לקחת ?

תודה רבה על העזרה

שקד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...