חרדים עובדים בשחור - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

מבין לגמרי.

אבל אם יבוא ילד ויחווה דעתו על בעיה מסובכת, מעבר להבנתו (לא בגלל שהוא טיפש, אלא כי לא למד את הנושא) ויגיד לך:

זו דעתי, אתה מבין את הבעיה?

תיקח אותו ברצינות?

אתה מבין את הבעיה?

אני אפרש את זה כהתחמקות ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מוישה דוברניק שלומד בישיבה זה חשוב מאוד, באמת! אבל הוא לא מוסד תרבות...

הקמת בתי כנסת זה חשוב, ואני תומך בכך יחד עם הקמת תיאטראות ומוזיאונים.

תורתו אמונתו לא קשור בכלל, ולכן ההשואה פשוט מופרכת.

סבבה, אז משהו אחר.

הסיבסוד הענק שממשלת נותנת להשכלה גבוהה. אז אתה תגיד ובצדק להשקפתך, שזה מאוד חשוב. (גם להשקפתי)

והחרדי ההוא יגיד ובצדק להשקפתו, שגם מימון ישיבות זה חשוב. (לא להשקפתי)

רוני, אני מבין מאיפה זה בא.

אבל כשאתה נכנס לכזה דבר שבאמת לא קשור לנושא, ומעצם העובדה שלא מסכימים עם ההסבר שלך שבכלל סוטה ממהות הדיון, אז עלולים לפסול את העמדה שלך מסיבה שגויה. (כי לא מסכימים איתך בנושא דת)

ובכל מקרה, מי שמשוכנע בצידקת דרכך לא יקבל את עמדתם לגבי הדת, ומי שלא משוכנע וחושב אחרת, לא יעזרו לך ההסברים.

(האם הצלחת אי פעם לשכנע מישהו כאן בנושאי דת ואמונה, אחד שלא היה כבר משוכנע?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין לגמרי.

אבל אם יבוא ילד ויחווה דעתו על בעיה מסובכת, מעבר להבנתו (לא בגלל שהוא טיפש, אלא כי לא למד את הנושא) ויגיד לך:

זו דעתי, אתה מבין את הבעיה?

תיקח אותו ברצינות?

אתה מבין את הבעיה?

לא אתה לא מבין.

אתה כמו ג'וק ילד, שלא מבין כלום בענייני דברי אלוהים חיים התורה הקדושה.

כשתלמד 50 שנה ותהיה רבי גדול בתורה, אז תוכל להביע דעה.

רק את הרבי החכם הגדול נזר החוכמה שליחו של אלוהים נציג האמת עלי אדמות מותר לקחת ברצינות.

ומי שמסכים איתו וודאי חכם גם הוא, לפחות מספיק כדי להבין שהרבי יודע הכי טוב.

וזו הרי מעלה גדולה מאין כמוה, ככתוב: ועשית כל מה שציווך והיית כסיל שמח.

העיקר, הנחת היום תפילין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף להשכלה גבוהה = השקעה של המדינה ב"מוצר" שיחזיר את הערך שלו פי כמה במיסים לאחר מספר שנים, מה שנקראה השקעה עם החזר

כסף למוסדות הדתיים = חור שחור שרק בולע כסף, עם 0% החזר, במדינה מתוקנת המנהג הזה היה נפסק מזמן, פה פשוט הפוליטיקאים מחיים אותו כל פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף להשכלה גבוהה = השקעה של המדינה ב"מוצר" שיחזיר את הערך שלו פי כמה במיסים לאחר מספר שנים, מה שנקראה השקעה עם החזר

כסף למוסדות הדתיים = חור שחור שרק בולע כסף, עם 0% החזר, במדינה מתוקנת המנהג הזה היה נפסק מזמן, פה פשוט הפוליטיקאים מחיים אותו כל פעם

ומה עם פקולטות "לא רווחיות"?

ומה עם מרצים ופרופסורים למדעי הרוח שמתוקצבים ע"י המדינה ולא עושים כלום מלבד להכפיש את ישראל ולהטיף להחרמתה בעולם?

ומה עם סטודנטים שלומדים תלמוד ותנ"כ במסגרת אקדמית (ואני מדבר על חילונים כמובן, הנה דוגמא - http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=3455)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר איתי ביחסים... מה היחס של הפקולטות הלא "רווחיות" לעומת ה"רווחיות"... גם אם תגיד לי 50/50

זה עדיין עדיף על ה100% הפסד במוסדות הדתיות?

סטודנט שלומד דת בתור בתור תואר אקדמי עושה את זה בשביל לרכוש תואר

תלמיד בישיבה לומד בישיבה בשביל.... ? מה יוצא לו בסופו של דבר מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשלה לא מתעסקת ברוחניות, אלא בחומר.

מבחינה חומרית (כספית), ישנו קשר הדוק בין רווח של המדינה ממיסים לבין כמות האקדמאים בה.

אבל אין כל קשר מוחשי שניתן להוכיח על הרווח הכספי של המדינה מהישיבות.

לכן ההשקעה באוניברסיטאות היא עניין כלכלי נטו (עם ערך מוסף בצידו, אך לא בעל חשיבות מכרעת).

חוץ מזה, ישנה איזו הגבלה של דת\גזע\מין בקבלה לאוניברסיטה? אתה אזרח ישראלי- בעיקרון אתה יכול ללמוד שם. גם אם אתה חרדי\ת.

אבל בישיבות ישנה הגבלה חמורה- זה שאתה אזרח ישראלי, ממש לא אומר שיש לך אופתיה ללמוד שם. זה בדיוק החלק הבעייתי בתמיכה של המדינה במקום כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטודנט שלומד דת בתור בתור תואר אקדמי עושה את זה בשביל לרכוש תואר

תלמיד בישיבה לומד בישיבה בשביל.... ? מה יוצא לו בסופו של דבר מזה?

שוב, תלמיד ישיבה לא מקבל שום קצבה מהמדינה עבור הלימוד שלו. להיפך, הוא בדרך כלל משלם לישיבה עבור לינה וכלכלה.

המדינה משלמת הבטחת הכנסה לאברכים, כלומר אנשים נשואים שלומדים בכולל, כאשר הוא לקבלת הקצבה הוא 3 ילדים לפחות וקריטריונים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר הוא מקבל כסף מהמדינה מכיוון שהוא לומד ולא עובד = תקרא לזה איך שאתה רוצה

אתה רוצה להגיד לי שהישיבות לא מקבלות מימון מהממשלה בעבור כל תלמיד? חלק מההונאה הגדולה של הישיבות שמנפחות את מס' התלמידים שלהם בשביל לסחוט עוד כסף מהמדינה?

סטודנט שלומד (במקרה אני) לא מקבל שקל מהמדינה ישירות ומשלם סכום 5 ספרתי נחמד בשנה בשביל ללמוד, על הדרך הוא גם עובד (כרגע בחופשה בין הסמסטרים יש לי בפועל 3 עבודות ואני עובד 7 ימים בשבוע בשביל תקופת הלימודים) כמובן שמכל עבודה לוקחים לי מיסים (צריך עוד לעשות תיאום)

האם המדינה מתקצבת את המוסדות להשכלה גבוהה ? כן... רק שבדרך אני זורק עוד כמה אלפים בשנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשבאה ליצנות זה כבר מראה שלא נשאר מים בכד. אופס הייתי בדף אחר .

אתה מעוות את המקורות.

לכן עלייך להראות תמקורות וטעותי .

רוני, לדעתי אתה טועה שאתה נכנס כאן לויכוח של דת ואמונה.

כי הם לא מסכימים איתך בחשיבות של מה שאתה מנסה להסביר, וגם אני לא למען האמת.

הנקודה שלא חייבים להסכים על הכל, רק להבין שהאחר חושב אחרת, ולא ניתן לכפות על מישהו בכוח משהו שמחינתו זה טאבו.

(במיוחד לא להחזיק . כמו שאף אחד לא רוצה להכריח ערבי עם אמונות אנטי ישראליות להחזיק .)

זה לא קשור דווקא לדת ואמונה. בכל אופן מדברים על חרדים ועבודה וזה אכן דברים קשורים. מדוע הם צריכים גם רק לומדים ולא גם (כפי ששאלו).

בוודאי שלכל אחד יש דעה. פשוט מדברים על מקורות שעל כך ציבור זה נוהג. לא מעניין דעתו של אחמד אחד ולא דעתו של טיבי -אחמד טיבי.

אז לכן זה לא משנה אם הוא אפילו לא מאמין בתורה..הוא לא צריך להיות בדעה שלי בשביל להכיר את המקורות.. ואם חושב שהמקורות סוברות דבר שונה הוא מוזמן .

עריכה. ראיתי את שאר דברייך דף קודם. אני לא בא לשכנע .דנים. אני מביא את העובדות גם מי שלא מסכים אינו אומר שלא נכון. אני כבר מאוד מקפיד לא להשיב לכל אחד בעיקר ברצינות לכאלה שלא באמת שואלים בשביל לפחות לדעת תחומר.

אגב.. אתה משווה את הזילזול והכל כך בורות שהיית כאן לפני כמה שנים לעכשיו? אני רואה שינוי גדול :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשבאה ליצנות זה כבר מראה שלא נשאר מים בכד. אופס הייתי בדף אחר .

אני מפרש גם את זה כהתחמקות ;)

בוודאי שלכל אחד יש דעה. פשוט מדברים על מקורות שעל כך ציבור זה נוהג. לא מעניין דעתו של אחמד אחד ולא דעתו של טיבי -אחמד טיבי.

שיעשו מה שהם רוצים. אני לא אממן את זה.

כבר הגענו למסקנה שרוב החרדים כן רוצים לעבוד, אז חבל בכלל להכנס לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kalenהנה דוגמא. ^

אם אשיב לליצנות הפשוטה שעשה בדך 10 (אתה מסכים?) זה באמת בזבוז זמן. אז שיחשוב שאני מתחמק תאמין לי בלב הוא לא ישקר לעצמו .

........

גם הם לא רוצים שהכסף שלהם ילך לדברים שבעיניים לא רצויים. ממש טענות של גנון. תאמין לי מהמיסים רק משלהם היו מקבלים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...