חרדים עובדים בשחור - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

חייבים לומדי תורה. אתה בתור דתי צריך להכיר בזה ..בערך לימוד התורה ובכוחה. אני מסכים שמי שלא לומד צריך להתגיס ולסייע להתמקצע.

אם אני ובני דודיי וחבריי ומכריי יכולנו גם ללמוד וגם לעבוד וגם לתת 3 שנים שירות, אז כולם יכולים.

מי שרוצה רק ללמוד, מכיסו הפרטי או נדבנים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

zam

אין לכם ערך גדול ללימוד התורה על פי התורה. אם היה לכם הייתם דורשים גם שיהיו תמיד לומדי תורה באופן קבוע. אני מכיר בערך התורה לכן לדעתי כן יש לתקצב אברכים אתה חושב שלא ואחד אחר כן ועוד אחד לא - לכן יש כנסת.

אחד דורש לא לתקצב מובטלים ושני כן .. אחד דורש שלא ילך לתאטרון מכיסו ואחר כן ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי לך הרוב אכן צריך לעבוד אין בכך בעיה. אין בעיה דתית לעבוד וגם ללמוד אך מי שיכול רק ללמוד זה קודש קודשים (רמב"ם) ומסתפק במועט הוא ומשפחתו וכן על דעת אישתו רשאי לנהוג כך.

לכן הדתיים לאומיים נראים כמו שנראים אין להם רבנים בגדול הרב אלישיב זצ"ל הרב עובדיה... שליטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני ובני דודיי וחבריי ומכריי יכולנו גם ללמוד וגם לעבוד וגם לתת 3 שנים שירות, אז כולם יכולים.

מי שרוצה רק ללמוד, מכיסו הפרטי או נדבנים בלבד.

גם לישיבות ההסדר באים בטענות, למה השירות הצבאי שלהם מקוצר.

כאילו שרק משך השירות הוא הפרמטר היחיד לערך שלו.

לא משנה שהסדרניקים רובם הגדול קרביים.

אם היית כלומניק שרק עשה בעיות, אם עשית את זה במשך שלוש שנים זה בסדר, "תרמת" למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מ-150 תגובות ושום תשובה לעניין, החרדים לא יתגייסו נקודה! למה? ככה! זה צודק? לא!

אחרי שגמרנו את הנושא הזה, מישהו יכול לחזור לשאלה המקורית ולהסביר לי למה לעזאזל לא לתת להם לעבוד ובכסף להשתמש כמשכורות לחיילים?

מאיפה הגישה המפגרת הזאת של שנינו נחיה בעוני, כי אתה לא מסכים להתגייס? אין פה אף אחד במדינה (שלא מאושפז במחלקה סגורה) שחושב שיש סיכוי ריאלי שהחרדים יתגייסו. (משאלות לב והסברים למה הם צריכים יש לכולם)

(אם היינו חיים באוטופיה החרדים היו מתגייסים (או לא קיימים בכלל) אבל אז גם לא היה צריך צבא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zam

אין לכם ערך גדול ללימוד התורה על פי התורה. אם היה לכם הייתם דורשים גם שיהיו תמיד לומדי תורה באופן קבוע. אני מכיר בערך התורה לכן לדעתי כן יש לתקצב אברכים אתה חושב שלא ואחד אחר כן ועוד אחד לא - לכן יש כנסת.

אחד דורש לא לתקצב מובטלים ושני כן .. אחד דורש שלא ילך לתאטרון מכיסו ואחר כן ...

שוב, כסף שהולך לאנשים פרטיים לא יכול להיות מושווה לכסף שהולך למקום ציבורי. גם אני וגם אתה יכולים ללכת לתיאטרון או מוזיאון או אפילו בית כנסת, אבל קיצבה פרטית לאדם פרטי זה לא תקין. ביחוד כשהתרומה שלו לאוצר המדינה אינה קיימת ולרוב אף שלילית.

להבדיל ממובטל שמקבל קיצבה לזמן חיפוש עבודה (פרק זמן מוגבל), ולאחר שעבד ושילם מיסים והכניס משהו לאוצר המדינה.

ross

על זה כבר הסכמנו, שהטימטום הזה חייב להפסק, אבל יש מי שמרוויח מהמצב. ואת זה קשה לשנות.

הרב מחזיק נתח מהקהילה בביצים, הפוליטיקאי מקבל מנדטים וגב להצבעות בכנסת, והאזרח הקטן אוכל חרא מכל כיוון.

אגב, בקשר לדיבורים פה על קניית דירות... כבר יותר מפעם אחת נחשפה הקומבינה שחרדים מסויימים קונים דירה מסובסדת (שמסובסדת רק לחרדים) ומוכרים אותה בפי 2 מהסכום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ross

פתחת את הדיון אבל כנראה לא עברת עליו בקריאה .

...

הדוד משה

לא משנה הסיבות אני רק בא להראות שאכן יש אנשים שלא רוצים לתקציב מובטלים וכדו'..

כמו שציינתי אני חושב שיש ערך ללימוד התורה כמו שאתה חושב לערך של (גם אני אך אתה לא ללימוד כלל).יש כנסת ושם נקבע על פי דמוקרטיה מה שאפשרי במצב שלנו ויותר טוב ממלך :D

עריכה

אין דירה מסובסדת לחרדים... יש דירות בפריפריה במחיר מוזל לכולם פשוט יש איזור שמותאם לדתים. כל תנאי הקבלה ניתנים בשווה.

הרי אם זה היה אמת אז למה לא להיות חכם? תתחפש לחרדי ותקבל דירה מוזלת. ועוד דתים שטופי מוח אה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני

בוודאי שזה משנה. דמי אבטלה הם השקעה רווחית (אם נתעלם לרגע מכל הרמאים שבקרבנו). המדינה מעודדת תעסוקה, שבתורה מניבה מיסים.

חוץ מזה, דמי אבטלה הם זכות סוציאלית שהמדינה מספקת לכל אזרח באשר הוא, באם פוטר מעבודתו.

איזו הצדקה מדינית (לא דתית) יש בלממן אברכים?

החלטנו שהם צריכים לעבוד, אבל לדעתי (וכנראה שלדעת רבים נוספים) הם גם יצטרכו לפחות לעשות שירות לאומי.

אני מציע תוכנית מהפכנית וחדישה, שקרוב לוודאי שכבר הוצעה לפני יותר מ-20 שנה ומוסמסה בגלל אינטרסים של השלטון.

כל אזרח, בהגיעו לגיל 18, יחויב לעשות אחד מהשניים- שירות לאומי או שירות צבאי.

מי שילך לשירות לאומי יקבל זכויות הסוציאליות (ביטוח לאומי, דמי אבטלה, וכו').

מי שיעשה שירות צבאי יזכה לזכויות נוספות, כגון סיבסוד מכובד של הלימודים האקדמאים ועוד. זכויות אלו יהיו תקפות עד לתקופת המילואים הבאה- אם תבריז, תאבד את הזכויות היחודיות (או שתרוץ מהר לבסיס).

מי שלא יעשה אחד מהשניים, לא יזכה לשום זכות סוציאלית- מי שלא תורם, לא יתרם.

לדעתי זה יתרום לשוויון במדינה. אבל שוב- יש מי שמרוויח מהמצב הנוכחי, והוא כולא אותנו בסיטואציה הזו, שלא יברח לו הכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SCORN

גם החילונים הם לא מדינה בפני עצמם, ולכן הכסף לא ילך למטרות חילוניות בלבד אלא גם לחרדיות. אז אין מה לצעוק גנבים ואין טעם להמשיך לדון בנושא אם אתה מבין שמדינה שהוקמה והוכרזה כמדינה יהודית תתקיים בשיתוף עם כל היהודים, שאף אחד הוא לא מדינה בפני עצמו וכולם נותנים מכספם למטרות שלא תמיד מאמינים בהם. כמו שכסף החרדים הולך למטרות שהוא צריך, מטרות שהוא לא צריך ומטרות שמיוחדת רק לו, ככה הכסף החילוני ילך למטרות שהוא צריך, לא צריך, ומיוחדות רק לו.

וד"א, מהפיסקה הראשונה שלך ניכר שלא הבנת כלל את ההשוואה שעשיתי בין דברים שציבור אחד לא רוצה לבין דברים שהציבור השני לא רוצה אבל לא נגעתי בדברים ששני הציבורים רוצים כמו ביטחון.

תנסה לעבור שוב ולהגיב לעיניין. מי דיבר על ביוב בכלל?

רואים שלא הבנת אותי גם בשאר ההודעה שלך. אני לא מתכוון לזה. או שאתה באמת לא מבין ואין לי כוח להסביר יותר, או שאני לא מבין מה זה קשור למה שרשמתי אז אם בא לך תסביר יותר טוב את הקשר. או שנעצור כאן וזהו.

סלח לי על הישירות- האם אתה דביל או קשה הבנה בצורה כלשהי?

הכסף לא הולך למטרות "חילוניות בלבד" כי אין דבר כזה "מטרות חילוניות" זה לא שהממשלה מקיימת כנסי אתאיזם או משהו. הכסף הולך למערכות שלטון, שירותי שלטון ופיתוח תשתיות. מערכת המשפט פתוחה לכולם- גם לחרדים. הביוב פועל אצל כולם- גם אצל החרדים. תאורת הרחוב זמינה לכולם- גם לחרדים. מערכת החינוך הממלכתית זמינה לכולם- כולל החרדים. אלו החרדים שרוצים לבדל את עצמם, זה לא שהפלו אותם ובודדו אותם מהחברה.

אין שום סיבה שבעולם שהכסף של רוב הציבור, הרוב המוחץ, יותר מ 90% כאמור, ילך לצרכים שמיוחדים אך ורק לקבוצה של פחות מ 8% מהאוכלוסיה, ועוד עולים כל כך הרבה. איך זה ששום ציבור אחר לא זוכה ליחס המדהים הזה?

אם אתה לא מסוגל להבין מאיפה באה הנקודה של לדבר על דברים בסיסיים כמו ביוב ותאורת רחוב, באמת שאין לנו טעם להמשיך את הדיון, צורת החשיבה שלך לא מסוגלת לקבל רעיון שלא עולה בקנה מידה אחד עם מה שמקובע לך במוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר מטרות "חרדיות בלבד" לממשלה אין כנסי חרדים או משהו...

אז תרשה לי להגיד לך שגם אתה מוזמן לבוא להרשם לישיבה וללמוד בה יום שלם ואני יכול להפנות אותך לכמה ישיבות שיקבלו אותך אם אתה אכן מעונין ללמוד שם, אפילו שאתה לא שומר מצוות.

אז גם הישבות והכוללים הם מוסד פתוח לכולם כמו מערכת המשפט והתאטרון.

בנוסף אתה ראשי להביא 10 ילדים ולהיות זכאי לקיצבאות ילדים גבוהות. גם זה דבר שפתוח לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוד משה היקר אני מבין אותך על פי השקפתך.עכשיו אציין את השקפת החרדים.לחרדים לא תיהיה שום פשרות בלהפריע ללמודים בלבד.אתה רוצה לגייס רמאים סבבה אתה רוצה לגייס חרדים סבבה.... אך מי שיושב ולומד לא תיהיה פשרה. ערך התורה אינו דתי אלא קיומי. אתה לא מקבל אבל זאת דרכה של תורה ושומרי המצוות .. היטלר לא הצליח כל טבחי הרצח בהיסטוריה לא הצליחו וממשלת גם לא תצליח. וכל שכן דוד לוי סליחה משה.

זאת המציאות... אתה רוצה להצטרף לויק על ידי גרזנים? תעשו כך סופכם כמו כל האימפריות שנאבדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העם היהודי ישרוד. אתם, כציבור, לא. או שהחילונים יקומו עליכם וישחטו אתכם כשיגיעו מים עד נפש, או שהחילונים יברחו מישראל והערבים ישחטו אתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

העם היהודי. נגיד 100 אחוז מהיהודים כמוך הרי הילדים שלכם כבר לא יכירו שום דבר יהודי. איזה מין יהודי זה. אני יהודי בלי שום הכרות וסממן :cool2:

תראו מה זה החילונים יברחו בגלל 65 אלף אברכים. :lol:

בגלל מליארד שקל הם יברחו :lol: השווה למטוס אחד שקונה F35 (משהו כזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...