מצעד הדירות הגרועות של תל-אביב: חלק ב' - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצעד הדירות הגרועות של תל-אביב: חלק ב'

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו באמת, אלו עוד הדירות הנורמליות בת"א. גם שאין שמה הרבה להמחיש את הזוועות :)

הינה בלוג טוב בנושא, עם דברים הרבה יותר מדהימים:

http://crazylandlord.wordpress.com/

כמה פנינות:

כשאני הייתי צעיר היינו מתים שתהיה לנו מקלחת במרפסת

את זאת צילמתי בשנה שעברה. המרפסת צופה לככר רבין, מה שמאפשר לשלב בין סטריפטיז ועשיה פוליטית. השירותים ממול

dira.jpg

קצת פחד עושה טוב לנפש האדם

כן, זה בדיוק מה שאנחנו צריכים! זה ייתן לנו מוטיבציה הן להפחית במשקל והן להפסיק לבזבז זמן ואנרגיות על סקס. במשך היום אנחנו פשוט נשב בשקט ונלמד כשמעל ראשנו התזכורת התמידית למוות המתקרב, ובלילה אנחנו נטפס לשם ונשכב… מאוד… בשקט… בלי… לנשום… יותר… מדי.

d791d795d792d7a8d7a9d795d791_d792d79cd7a8d799d7941.jpg?w=520&h=341

האסלה תלויה על הקיר ממול

כולנו עברנו את זה: יש מקום ריק על הקיר במטבח, חייבים לתלות בו איזו תמונה או פוסטר אבל לא מוצאים את הדבר המתאים בדיוק, ובסוף מתייאשים ותוקעים שם מיטה.

room.jpg?w=520

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, הייתה כתבה הזויה שכזו בחדשות 2 לפניי שבוע בערך, הם יצאו עם נסתרת בכדי לגלות את מחירי הדירות ולראות אם משהו השתנה משנה שעברה- "הפתעה", המחיר ירד ואחר"כ עלה ועבר את המחיר הישן.

היותר מעניין הוא שיש מישהו שם שהציע להשכיר את הדירת גג שלו להגדרתו 40 מ"ר ב-X סכום (משהו הזוי, לא זוכר) כשהארנונה היא 12 שקל. למה זה? כי מדובר ב"דירת גג"= איפה שדוחפים את הזבל של הבניין/אופניים ודברים לאיפסון. בקרוב מישהו ימצא בת"א פח צפרדע ויהפוך את זה לדירה. היצרתיות של האנשים שם הזויה ופסיכית לכל דבר. הרצון והכמיה לגור במדינת ת"א פשוט דפוקים.

אחת בכתבה שכעת גרה בנתניה ומשלמת פחות אמרה שם שהיום היא יכולה להרשות לעצמה לקנות מיטת קינג-סייז מבחינת מקום ולהישאר עוד עם קצת כסף בכיס לעומת דירה קטנה ומעופשת בת"א.

שאנשים יהיו בריאים! :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחותי גרה בדירה הזו: (דירה ממש מגוחכת)

40514200100388408258no.jpg

או בדירה דומה לה... לסטודנטים, גם קשה למצוא דירות והמחירים בכלל לא זולים. הם בכלל לא רחוקים מהמחירים של ת"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים לאיזה שפל אנשים מוכנים לרדת רק כדי לגור בתל אביב.

+1

יש לנו דירה מרווחת בנתניה, 4.5 חדרים 100 מ"ר -/+. השכירות עליה עכשיו היא בסביבות 3500-4000K תלוי בתקופה.

אני לא רוצה לדעת מה אפשר להשיג בת"א באותו מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אספו את כל המקרים הכי קיצוניים שיכלו למצוא (גם בבלוג). זה לא אומר שמצב כל הדירות בת"א הוא כזה.

למה לא מסתכלים על מקרים דומים מחוץ לת"א? זה סתם נוח לתת דוגמאות פרובקטיביות בשביל למשוך קוראים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תגור בדירה מעופשת וקטנה במרכז, ייקח לך הרבה זמן להגיע לכל מקום.

תראה, אם אתה לומד ,עובד ומבלה(כולל חיי חברה) בנתניה, אז אין בעיה. לך תגור בנתניה.

אבל אם החיים שלך מרוכזים בגוש דן(לימודים ועבודה) ואתה רוצה לגור בנתניה(שגם לא כזאת זולה דרך אגב),

אז אכלת אותה. כל דבר כרוך בנסיעות יחסית ארוכות, רוב הזמן בפקקים או בתחבורה הציבורית ה"מתפקדת" של מדינתינו.

נכון, מנתניה יש קו די תדיר שנוסע כל 15 ד' לתל-אביב, אבל בפקקים עדיין תעמוד.

ואם אתה לא עובד בול בת"א, אלא בפתח תקווה למשל, אז בכלל חבל על הזמן.

לסיכום, נכון, המחיר לגור בת"א וסביבתה גבוה בהרבה והתמורה למחיר נמוכה,

מצד שני זה פן באיכות החיים(בעיקר לצעירים שבינינו) שהוא לא פחות חשוב.

אז אספו את כל המקרים הכי קיצוניים שיכלו למצוא (גם בבלוג). זה לא אומר שמצב כל הדירות בת"א הוא כזה.

למה לא מסתכלים על מקרים דומים מחוץ לת"א? זה סתם נוח לתת דוגמאות פרובקטיביות בשביל למשוך קוראים.

מסכים. אכן מדובר במקרי קצה. מעבר לכך, שימו לב למחירים.

2000 ש"ח על דירה מפוצלת בלי מטבח? נשמע לי די סביר בהתחשב לעובדה שיש מקומות בת"א

שמשלמים שם 3600 ש"ח על דירת שותפים(שבה אף אחד לא חילק לך כלום).

אין מה לעשות מקומות מרכזיים בכל עיר מערבית בעולם הם יקרים בטירוף ואם מישהו רוצה לגור

במשהו שהוא יכול להרשות לעצמו, שייתפשר. רוצה לגור בדירה סבירה +-? שים 5000 ש"ח שכ"ד בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אתה לא עובד בול בת"א, אלא בפתח תקווה למשל, אז בכלל חבל על הזמן.

אתה רוצה לעשות לי סיוטי לילה?

הזכרת לי בזה הרגע את הנסיעה בקו 641. למי שלא מכיר, זה סיוט שלא נגמר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שתגור בחיפה..

אז כפי שאמרתי, אם כל החיים שלך מתרכזים סביב עיר בפריפריה, אז סבבה.

אבל מה לעשות, שלחלק לא מבוטל של האנשים, זה לא המצב.

ובעבודת היי-טק נורמאלית בכלל לא נראה לי שיש סיכוי למישהו להתקבל בחיפה,

אלא אם כן סיימת טכניון.

תדמיין לעצמך את המטריצה הבאה:

איפה אני לומד - איפה אני עובד - איפה אני מבלה - איפה אני גר

מצב 1: פריפריה - פריפריה - פריפריה - פריפריה, מה שאמרתי לא תקף.

מצב 2: מרכז - פריפריה - פריפריה - פריפריה, דבריי תקפים, כמו כן, מצב די נדיר.

מצב 3: מרכז - מרכז - פריפריה - פריפריה, דבריי תקפים.

מצב 4: מרכז - מרכז - מרכז - פריפריה, דבריי תקפים אחושרמוטה.

מצב 5: מרכז - מרכז - מרכז - מרכז, המצב האידאלי, אבל צריך לשלם על זה ביוקר.

כפי שאתה רואה, יש לך שני מצבים אופטימליים שהם 1 ו-5.

לגבי מצב 1 - בעיה אם אתה עוסק בהיי-טק, למי שלא בוגר טכניון, קשה למצוא עבודה במת"מ.

לגבי מצב 5 - זהו המצב שלי היום, אני משלם עליו ביוקר אבל להתפשר על מצבים 2-4 יהיה פשוט סיוט.

יכול להיות שאריה מסכים איתי על משהו סופסוף? :P

תראה, זה לא שאני מסתכל על מקרי הקיצון האלה ואומר "לא נורא".

התופעה הזאת די מגעילה, וביחד עם התופעה הזאת:

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/387/955.html#.UApRzhZM0Sc.facebook

בכלל מצייר תמונה די עגומה של שוק השכירויות בת"א. אבל אני מסכים שתחמנים יש בכל מקום.

למשל מקרה כמו שמתואר בכתבה שהדבקתי, קרה לי כשהלכתי לראות דירה ברמת השרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב האנשים עדיף להתרחק 20-30-40 דקות מתל אביב.

כדי לעבוד צריך לנסוע לתל אביב - מסכים. (למרות שגם בפריפריה ניתן למצוא עבודה, אבל נניח לצורך הדיון שכל המשרות בישראל נמצאות בתל אביב) אני מעדיף לקום ב-6:00 בבוקר בדירה נורמלית מאשר ב-7:00 בדירה כלא. תחבורה ציבורית טובה בארץ אין, אבל סבירה יש. רכבת מנתניה לתל אביב נוסעת ארבעים דקות. רכבת מאשדוד לתל אביב נוסעת ארבעים וחמש דקות. (זמן נסיעה יתקצר משמעותית כשיסיימו את המסילה החדשה) אני לא רואה בנסיעה ברכבת סבל. להפך. נסיעה ברכבת יכולה להפוך לזמן איכות. אפשר לקרוא ספר, לראות סרט, לשמוע .

כדי לבלות צריך לנסוע לתל אביב - מסכים. אבל כמה אתה כבר מבלה. אל תספר לי סיפורים שאתה יושב בפאב עם החברים כל ערב. מי שיוצא רק בסופי שבוע (בגדול 99% מהציבור העובד בישראל) יכול לנסוע לתל אביב. לא נורא.

אדם שמרוויח 14-15-16 נטו בחודש ורוצה להתפנק בדירה סבירה בתל אביב שיהיה לו לבריאות. אבל לטווח ארוך עדיף לו להתרחק מתל אביב ולחסוך 2-2.5 אלף בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...