כשקונים מחשב, יש דרך לדעת אם הרכיבים ששמו לי חדשים ולא משומשים\מחודשים? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כשקונים מחשב, יש דרך לדעת אם הרכיבים ששמו לי חדשים ולא משומשים\מחודשים?

Galit17

Recommended Posts

אני כבר לא מאמינה באף אחד במדינה הזו נראה שכולם פה נוכלים נבלים תעבי בצע שרוצים רק את הכסף ועדיף כמה שיותר להרוויח ממנו.

כולם כאלה, רק את לא. נכון?

לבוא מראש בגישה של "כולם נוכלים ובאים לעבוד עליי" - מתכון טוב להידפק.

לשאלתך - כשמרכיבים לך מחשב אין שום דרך לוודא ששמו לך חלקים חדשים ולא מחודשים / משומשים.

אפשר וצריך לבקש את האריזות. יש בהם לעיתים מידע ואבזרים שימושיים. אבל זה לא יוכיח דבר. כי אולי מדובר באריזה שלקוח קנה והחזיר אחרי שבוע? או שאולי הרכיב ששמו לך לא הוצא מהאריזה שצרפו (סתם נתנו לך אריזה של כרטיס שנתנו למישהו אחר)? הרי הם נוכלים שבאים לעבוד עלייך.

הדרך היחידה להיות בטוחה ב99% - לקנות את החלקים בנפרד, לקבל את כולם באריזות חתומות ולהרכיב בעצמך. אין לך את הידע? זבש"ך. מי שאין לו את הידע עלול להיעקץ. בדיוק כמו שמי שלא מבין במכוניות יכול להיעקץ ע"י מוסכניקים ומי שלא מבין בשרברבות יכול להיעקץ ע"י אינסטלטורים.

אופציה טובה - לקנות חלקים בנפרד (אחרי ייעוץ עם מישהו שמבין) ולבקש מחבר שיש לו הידע ושאת סומכת עליו להרכיב עבורך.

למה רק 99%? כי אם ממש בא להם לעבוד עלייך, בחלק מהמקרים יוכלו גם לאטום מחדש אריזה שנפתחה ולגרום לה להיראות כמו חדשה. הרי הם נוכלים.

רואה לאן אני חותר?

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אווו.. שפשוט אפשר להגיע למקום בזמן שהחנות מרכיבה את המחשב

כבר כמה זה זה לוקח לטכנאי מנוסה? 10-20 דקות ?

מה לעשות, לישראלי הממוצע לא תמיד קל לבטוח בעניים עצומות בכל עסק,חוסר המקצועיות השקיפות והאמינות בקרב עסקים בארץ הם לא דבר זר. ומה קבלתם ? לקוח שתמיד חושב ש"דופקים אותו"..

תוסיפו לזה את הדיכוי המתמשך של המדינה בעסקים הקטנים, ותראו שבמיוחד בתחום המחשבים שבו יש קצת תחרות, עסקים שלא מוכרים הרבה תמיד ינסה לקמבן כמה שיותר..

במקרה הזה באמת יש קצת הגזמה, אבל אותי זה לא מפתיע.

מספיק לראות פה בפורום ביקורות נלהבות על שירות מצויין ומדהים שהתקבל מחנויות, כאשר מתוארת חוויית קנייה נורמלית לגמרי. כל עוד לא נדפקם, אתם אסירי תודה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט מיקרים שזה עובר את השעה (אם הספק לא מודולרי ורוצים לסדר כבלים כמו שצריך, ללמוד את המארז, ללמוד את הלוח לחיבור נכון למארז מבחינת חיבור חוטים של הדלקה ריסוט וכו...), אפשר לומר ברובם זה עובר את השעה.

10 דקות לא לוקח לי גם שאני מנסה לעשות את זה בזמן שיא.

אף פעם לא הרכבת מחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ נכון אם אתה לומד את החיבורים וזה פעם ראשונה זה יקח שעתיים

אבל אם אתה טכנאי שעובד בחנות מחשבים וכל יום מרכיב לפחות 3-4 מחשבים.. אז אני מניח שתעבוד כבר כמו מכונה, ותדע לאן כבל הולך..

ודיברתי רק על ההרכבה הפיזית, לא על התקנת מע"ה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור סטוק של (אין משחה, מתחבר על קליפסים לא צריך להתעסק עם החיבור), אין סידור כבלים, הוא מכיר את החומרה בעל פה (כמו שזה נראה), ללא כרטיס מסך חוסך עוד התעסקות... אני יכול להמשיך כל היום. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סירטון של תחרות של הרכבה מהירה ::)

כשאתה מרכיב את אותה המערכת +/- 100 פעם במהלך השבוע, אתה תרכיב אותה בעיניים עצומות - ויחסית מהר.

רוב המחשבים שמסופקים לחברות/משרדים, באים לרוב בתצורה מאוד בסיסית של לוח מנימליסטי, מעבד+קירור בסיסי, , דיסק קשיח, כונן אופטי, מארז עם ספק פשוט, וזהו ::)

מחשבים בהזמנה אישית לרוב זה שונה לגמרי, יש מגוון קירורים, לוחות עם המון דגמים ופיצ'רים, , עם חיווט וצורת התקנה שונה - ועוד..

וגם לבדוק באופן בסיסי מערכת שמיועדת למשתמש למטרות גיימינג, לוקח הרבה יותר זמן מאשר לבדוק מערכת שמיועדת לשימוש משרדי בסיסי.

אני אישית ראיתי כמה מחשבים מורכבים מאחת החנויות המוזכרות פה, ודי התרשמתי לטובה שלא "רק חיברו את כל הרכיבים במארז", אלה הרכיבו הכל מדוייק עם סידור חוטים ראוי לציון.

לגבי הנושא הת'ראד, כשקונים בחנות שקראת עליה המלצות, ובודקים את כל מה שנכתב פה מקודם, אין שום סיבה ליפול על חלק שלא במצב חדש מהניילונים ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עבדתי בחנות שכונתית קטנה (זה לא כמו במפעל ;) ), אבל שהייתי צריך להרכיב אותה מערכת באותו המארז זה היה זריז מאוד (בכיוון ה-10 דקות, תלויי ברמת ההשקעה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עבדתי בחנות שכונתית קטנה (זה לא כמו במפעל ;) ), אבל שהייתי צריך להרכיב אותה מערכת באותו המארז זה היה זריז מאוד (בכיוון ה-10 דקות, תלויי ברמת ההשקעה).

כן,תלוי כמה אתה מנוסה ויעיל.. בכל מקרה זה לא הדיון ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...