המלצה למזגן - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למזגן

eitan10

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי מזגן ישן של אלקטרה 15 שנה . 2.5 כ"ס btu:23000

אני גר בבניין קומה שניה 110 מטר.

המזגן כבר לא מקרר כמו שצריך.

מבקש המלצה למזגן עילי אבל לא מיני מרכזי, חסכוני בחשמל.

יש לי רק חד פאזה בארון חשמל.

ראיתי את המזגן הזה מה דעתכם ?(הבעייה שלא מוצא מזגן עם דירוג אנרגטי A )

http://kor-light.co.il/Web/?PageType=9&ItemID=22541

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההמלצה שלי היא:

1. אלקטרה סופר אינוורטר 27

http://air.electra-ecp.co.il/_Uploads/185superinv258541_tavla_5.pdf

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=793316

2. תדיראן אינוורטר 250R

לוודא שירות באיכות טובה

http://www.tadiran-group.co.il/uploadImages/systemFiles/tadiraninverter_a250350r.jpg

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=786769

שניהם בטווח של עד 7000 ש"ח

אגב, למה הוא כבר לא מקרר כמו שצריך? הוא לא תקין?

כי אם הוא תקין אבל לא מקרר כמו שצריך, יש סיכוי שאתה צריך תפוקה גדולה יותר מ- 23kBTU

זו המלצה גסה כמובן כי לא ראיתי את הדירה, לכן, לדעתי אתה צריך להזמין יועץ / טכנאי מיזוג אמין אליך כדי שיראה וימליץ.

גם 23kBTU לא אמור להספיק לחלל כזה (בכל מקרה זו תפוקה גבולית). אתה בטח גר באיזור שהוא לא כזה חם אם הנוכחי מספיק לך.

אני מניח שיש לפחות 3 חדרים בדירה ללא גדולים והמזגן ממוקם בסלון.

מדוע אתה לא שוקל מיני מרכזי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בקריות. כשעברנו דירה לפני 10 שנים העברנו את המזגן הישן לדירה החדשה לסלון. יש פרוזדור שמתחבר לחדרים אחרים.

תמיד שמנו על 16מעלות והוא קירר את כל החדרים ב-24 מעלות.

אין לי הכנה למיני מרכזי, העלויות שלו יקרות וגם צריכת החשמל.

מה שהבאת לי הוא פחות מהנוכחי בנתוני btu 23000

המזגן הנוכחי בן 14 שנה .

לא הבנתי לגבי ארון חשמל

איך המזגן הזה :

http://www.am-avi.co.il/?view=products&id=528053

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתוני BTU:

אלקטרה - 24700 בקירור

תדיראן - 27800 בקירור

תסתכל על המקסימום ולא על הממוצע. אלו מדחסי Inverter.

לגבי ארון החשמל -

למזגן שלך יש מפסק חצי אוטומאטי (מאמ"ט) בלוח החשמל. הוא אמור להיות מסוג 16C (רשום על המפסק עצמו).

המזגן בקישור איננו בעל מדחס Inverter, ובמקרה שלך איננו מומלץ ולו רק בגלל החיסכון בחשמל.

סליחה יש לי טעות עם המאמ"ט אני כבר עורך מחדש.

אגב אם זה לא יקר ועדיין בתקציב שלך הייתי ממליץ לך גם על

אלקטרה סופר אינוורטר 30

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-airconditioner&keyword=%F1%E5%F4%F8+%E0%E9%F0%E5%E5%F8%E8%F8+30

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי :"תסתכל על המקסימום ולא על הממוצע. אלו מדחסי Inverter."

נתוני BTU:

אלקטרה - 24700 בקירור

תדיראן - 27800 בקירור

הרי המזגן הישן שלי היה 23000 BTU

ואליו של תדיראן הוא :33000 btu

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המזגן לא מקרר הוא צריך טיפול - ניקוי של הסוללות ומילוי גז. אין סיבה שהוא לא יקרר בדיוק כמו כשהוא היה חדש אלא אם הוא לא תקין

לנקות את הסוללה - ניתן לבד אם אתה יכול לפרק את המזגן, פשוט תפרק את הכול (חוץ מהצינורות של הגז) ותן לה שטיפה אם מים בלחץ מצינור (לתוך מיכל כלשהוא לאיסוף המים, או אם אתה בכל מקרה הולך לשטוף רצפה אחריי ולא אכפת לך מהצפה קטנה). אתה לא תאמין כמה לכלוך ייצא משם כל זה לכלוך שהפריע למזגן לקרר

כמו כן לנקות את יתר החלקים של היחידה הפנימית והמפוח שיש בתוכה

לבדוק גז - טכנאי מזגנים יכול בדיוק על ידי מד לחץ. בלי הטכנאי מזגנים, אם אתה רואה כשהמזגן עובד שנוצר קרח על הצינורות גז שהולכים ליחידה החיצונית זה סימן שחסר גז בצורה קיצונית. אם אין קרח אז עדיין יכול להיות שחסר אבל לא כל כך הרבה

לבדוק שהחיישן טמפ (אמור להיות בתוך המזגן, מאחורי הפילטרים) לא נפל מהמקום שלו - אם הוא נופל הוא יכול ליפול על צינור גז קר וכו' ואז הוא מזייף במדידה של הטמפרטורה

מבחינת חיסכון בחשמל, יה דיון עד אינוורטר או לא. לדעתי האישית אינוורטר הוא הרבה פחות ממה שעושים ממנו וסתם יקר ומיותר. אם אתה רוצה להחליף מזגן תשים אחד אם פיקוד רגיל

ואל תיקח מזגן שיש לו BTU גבולי לחדר. תיקח אחד שהוא אם BTU גבוה יותר. זה יגרום לכך שהוא יקרר את החדר מהר וגם יתכבה מהר, וזה ימנע את ההמתנות הארוכות להדלקה מחדש. היתרון של אינוורטר הוא בכך שאין לו המתנות כאלה כי הוא עובד בהספק נמוך קבוע, אבל גם למזגן on/off פשוט, אם הוא אם תפוקה גבוהה יותר ממה שהחדר צריך, לא יהיו המתנות מורגשות והוא יצרוך את אותה כמות חשמל כי הוא יתכבה ויידלק לעיתים קרובות

מבחינת קו בלוח - עד כ 1KW - 1.25KW ניתן לחבר לשקע רגיל בחדר, אבל זה בערך המקס' ולא הייתי ממליץ. רצוי להעביר למזגן קו נפרד מלוח החשמל. ניתן להעביר את הקו גם מבחוץ ואז להכניס אותו לתוך הבית דרך התעלה שמעבירה את יתר הצינורות של המזגן

אחד היתרונות של קו נפרד הוא, שאין סיכוי שתחבר ביחד אם המזגן עוד משהוא ותפיל את המפסק של החדר. אם זה קורה, המזגן יוצר מכת מתח ויכול לדפוק דברים אחרים שנמצאים ביחד איתו בחדר כמו מחשב וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי :"תסתכל על המקסימום ולא על הממוצע. אלו מדחסי Inverter."

נתוני BTU:

אלקטרה - 24700 בקירור

תדיראן - 27800 בקירור

הרי המזגן הישן שלי היה 23000 BTU

ואליו של תדיראן הוא :33000 btu

נכון.

המזגן שלך מפיק 23kBTU, וה - 42i אכן מפיק 33kBTU, אבל אתה צריך להבין שמקדם היעילות שלו (COP) נמוך.

כמו כן הדירוג האנרגטי שלו הוא D לעומת אלו שהבאתי לך שהם B או C (בהתאמה).

נוסף לכך ה- 42i דורש שינוי בלוח (זו מקור הטעות שלי קודם לכן)

הוא המזגן שדורש שינוי מאמ"ט ל- 20C במקום 16C.

מטרת המאמ"ט הוא להגן מפני קצר ו/או עומס יתר, בכך שהוא מפסיק את המתח אל המכשיר, כאשר הזרם גבוהה ממה שהוא בנוי להעביר.

עם מזגן כמו שלך אני בטוח שיש לו שקע בנפרד. מזגן כזה צריך כוח, ואני לא אתפלא אם יש לו מאמ"ט 20C.

חיבור מזגן לשקע עם מאמ"ט קטן מן הנדרש, יקפיץ בכל פעם שתנסה להפעיל את המזגן ולא יאפשר הפעלתו.

אם עד עכשיו הסתדרתם עם מזגן בעל מדחס רגיל, אין שום מניעה לא קנות אחד כזה חדש.

אבל אתה ביקשת חסכוני בחשמל, וביחס לדגמים שהבאתי לך, חסכוני הוא לא.

אתה גם מאוד גבולי לגבי תפוקת מזגן שניתן להציע לך כי אין לך אפשרות למערכת גדולה וגם אין לך תלת פאזי שתוכל לנצל.

תמיד שמנו על 16מעלות והוא קירר את כל החדרים ב-24 מעלות.

מדבריך עולה שהמדחס (היחידה החיצונית) מעולם לא הפסיקה לעבוד.

להבא, אל תשים על 16, לעולם לא תגיע ל- 16. שים את הטמפ' הרצויה.

ממילא המדחס לא יפסיק עד שהמזגן לא יגיע לטמפ' שהגדרת.

ההחלטה מכאן היא שלך. אם יש לך שאלות אנסה לענות עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי בלוח חשמל אתה צודק יש לי 16c

בקיצור איזה מזגן מומלץ חסכוני בחשמל שיקרר לי את החדר ושאר החדרים (המזגן מול הפרוזדור).

האם מזגני האינוורוטר שהמלצת :

אלקטרה סופר אינוורטר 30 http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-airconditioner&keyword=%F1%E5%F4%F8+%E0%E9%F0%E5%E5%F8%E8%F8+30

האם יש לך המלצה למזגן עילי רגיל בתפוקה גבוההשל BTU עם cop גבוה ?

שוב תודה מראש על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שהמזגן יגיע ליותר מחדר אחד דרך המסדרון אתה תצתרך מזגן חזק יותר, ותאבד מלא קור במסדרון על כלום - ממש לא חסכוני

שים מזגן מקומי קטן בכל חדר. ניתן להתקין 2 מזגנים (יחידות פנימיות) על יחידה חיצונית משותפת וכך לחסוך בעלויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאמת אמור להתאים למזגן ולא סתם ככה שמים 16 או 20 לפי מה שחושבים לנכון. המאמת אמור להיות של קצת יותר ממה שהמזגן לוקח, אבל לא יותר ממה שהחוטים למזגן בנויים להחזיק

רוב המזגנים החד פאזיים (מעל 1500W בערך) מחוברים אם כבל 2.5mm^2. בפועל הכבל הזה מחזיק עד כ 20A, אבל התקן מתיר לשים אותו ל 16A בלבד. בנוסף לזה השקע של המזגן בדרך כלל מותאם ל 16A מקס' כלומר מאמת גדול יותר אינו מגן כמו שצריך על הכבל בקיר ועל השקע מעומס יתר

אם המזגן התחיל להקפיץ את החשמל בהפעלה - ובמיוחד כשמפעילים אותו מחדש אחריי שעבד - זה סימן לכך שלמדחס קשה להתניע. תחליף את הקבל ביחידה החיצונית לקבל חדש, לפי הנתונים שכתובים על המדבקה (יש מדבקה של שרטוט חשמלי בתוך היחידה הפנימית אם אתה פותח אותה), או זהה לקבל המקורי

אם עדיין לא מתניע כמו שצריך יש פתרונות נוספים כמו SPP

כמו כן אם המאוורר ביחידה החיצונית תקוע או לא מקבל מתח - במקרה כזה יש לסדר אותו או לחבר לו מתח ביחד אם המדחס כדיי שיעבוד כל הזמן שהמדחס עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השניים שהבאתי הם הכי מומלצים.

אלקטרה בגלל השירות, לצערי אין להם עדיין מתחרים באותו סדר גודל, ועם מזגן בעל מדחס Inverter רצוי שירות טוב.

סופר אינוורטר 27 כי הוא הקטן שביניהם מאחר ולא ידעתי מה התקציב שלך (אני עדיין לא יודע).

סופר אינוורטר 30 כי הוא הכי מתאים מביניהם ובעל מקדם יעילות ודירוג הכי גבוהים. אך קח בחשבון שזרם העבודה המקסימאלי שלו בחימום הוא 16 אמפר.

מה שאומר שינוי בלוח ל- 20C.

ותדיראן בגלל תפוקת הקירור המרשימה וזאת למרות דירוג אנרגטי נמוך בדרגה אחת.

טכנאי מזגנים בעל רישיון של חשמלאי מוסמך, רשאי להחליף את המאמ"ט.

לא כל טכנאי המזגנים מחזיקים ברישיון של חשמלאי מוסמך.

בשום מקרה אל תתן לטכנאי שאיננו בעל רישיון לשנות מפסקים בלוח. (טוב, זה היה ברור אבל הייתי חייב להדגיש.)

אין תחליף ליעוץ במקום. אמרתי זאת ואומר זאת שוב.

אם המזגן החזיק אצלך 14 שנה אפילו שהוא מזגן טוב, זה סימן שאתה אדם ששומר.

6-7 אלף שקל כולל התקנה וכל מה שמסביב זו השקעה.

תרים טלפון, תשאל כמה רוצים לייעוץ, או שתזמין טכנאי להצעת מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ על דברים אחרים :

מזגני אלקטרה/אלקו - יצא לי לראות כמה עלוב בנויבה היחידה הפנימית במזגנים הקטנים (חדשים מ 2010), פשוט לא הייתי מתקרב אליהם. אני לא יודע אם משהוא שונה במזגנים גדולים / אינורטר אבל גם לא הייתי ממליץ עליהם בכל מקרה. אני נוטה יותר לכיוון תדיראן, ובסימן שאלה טורנדו

מזגן גדול - אם אתה מעיף אוויר קר לכמה חדרים תביא בחשבון שאתה תאבד קור במסדרון ביניהם, והרבה. תשים מזגן מקומי לפי הגודל של החדר, לכל חדר שאתה רוצה לקרר. כך גם תוכל להדליק רקאת אלה שאתה רוצה ולא את כל הבית

אינוורטר - מיותר לחלוטין. תשים מזגן רגיל אם פיקוד רגיל - יותר אמין, יותר זול, ולא צורך יותר חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...