תחנת הלחמה / מלחם לשימוש מקצועי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחנת הלחמה / מלחם לשימוש מקצועי

Ash Binary

Recommended Posts

חבר שלי (טכנאי מחשבים מקצועי) מחפש מלחם איכותי

כרגע יש לו סתם מלחם זול 25W, המלחם דיי נהרס (הראש) והוא מחפש מלחם איכותי יותר וגם שיש לו ראשים להחלפה, וודאות שהראשים יהיו זמינים לקנייה בעתיד

למלחם הקיים יש בעיה שהוא לא "לוקח" הלחמות בלוחות (להחלפת קבלים וכו) בגלל שהוא לא מספיק עוצמתי והלוח מקרר אותו. אז רוצים מלחם של כ 40W לפחות

חוצמזה איזה פיצרים מומלצים נוספים יש למלחם HEAVY DUTY לשימוש כזה ?

יש המלצה לדגם מסויים ? (עד 250 שקל מ EBAY)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי שיילך כבר על הסטנדרט של הטכנאים, ה-936 של האקו. הוא הוחלף לפני זמן מה ב-FX-888 (כנראה שבגלל כמות הזיופים המטורפת), וגם הוא עולה בערך אותו הדבר. 250שקל כולל משלוח זה לא יספיק, אבל אם זו העבודה שלו אז כדאי להשקיע קצת יותר.

לא בעיה להשיג חלקי חילוף (כולל ראשים מכל הסוגים), והתחנות האלה עובדות שנים (תשאל כל טכנאי שני שתמצא :)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר הזכרת את 936..

אני משתמש בו כבר שנים (מקורי עם ראשים מקוריים) ויצא לי להחליף איתו קבלים בלוחות אם.

משום מה זה תמיד היתה עבודה קצת מעצבנת - הקבלים בקושי היו יוצאים גם כשהמלחם על הטמפרטורה הגבוה ביותר.

יכול להיות שנפלתי על לוחות שהחורים היו בדיוק בגודל של ההדקים או אולי ה 50w שהוא מספק פשוט לא מספיקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי במעבדה יש HAKO לא זוכר איזה דגם ובפעם האחרונה שהחלפתי קבלים בלוח אם זה היה סיוט

הם בקושי יצאו, ולכמה מהם נשארה רגל תקועה בלוח שהייתי צריך לשלוף עם פלייר אחרי שחיממתי את הבדיל

זה קרה אפילו בעוצמה הגבוהה ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלחם לא מופעל כל היום (הוא , לא טכנאי אלקטרוניקה), אבל כן נמצא בשימוש בערך כל יום (לא כל היום) ומשמש בדיוק לעבודות כאלה - החלפה של קבלים בלוחות

אם כבר מלחם של 60W (למרות שעד עכשו איכשהוא הוא הסתדר בקושי אם 25W ב 30 שקל, אבל הוא פשוט שונא אותו), הוא גדול יותר פיזית מה 25W או שיכול להיות אותו גודל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לעבוד אם מלחם כזה לפניי כמה שנים הוא פשוט מדהים

קודם כל אתה הפעלת אותו, תוך 10 שניות הוא מוכן. אתה נוגע איתו בהלחמה של קבל גדול נניח, החיישן מרגיש שהמלחם מתקרר אז ישר נותן לו הספק גבוה ואתה יכול להלחים את הקבל כמו כלום. ואז אתה יכול לעבור איתו להלחים SMD באותו לוח והוא ישר בטמפ' הנכונה לא חם מידי ולא צריך לחכות ולא כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב כזה הייתי ממליץ על חיקוי ה 936 של האקו, ה Aoyue.

http://www.dealextreme.com/p/kada-936d-digital-soldering-station-with-english-manual-60w-24v-ac-1874?item=2

יש לי את המכשיר הזה ספציפית והוא עושה עבודה טובה, ומשתמש בחלקי חילוף (העיקר ראשים) תואמים להאקו, ככה שיש מגוון ראשים להחלפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יקרים, אני הוא ה"חבר" חח.

אני ידייק את הנאמר פה בכדאי שתוכלו לתת לי דגם מתאים בתקציב שלי (ככול האפשר)

כרגע (אולי כבר שנתיים אם לא יותר) אני עובד עם מלחם מהום סנטר שעלה לי בלחץ 50 שקל.

להוציא קבלים זה עבודה מרגיזה אבל ככול שתעשו יותר זה ילך חלק יותר יש שיטה שלימד אותי חברי 11010010110 פשוט להוסיף בדיל להלחמה ואז הוצאת הכבל מתבצעת במספר שניות בלי "למרוט שערות" כמו שנאמר כאן.

הסיבה שבגללה אני רוצה להחליף מלחם היא בגלל שהראש של המלחם הקיים שלי הוא עקום ובגלל זה לא כול הראש מתחמם מספיק ויש רק זוויות מסויימות שבו אני מצליח להלחים - סיוט!!

אז החלטתי להחליף ואני רוצה משהוא סביר (שהוא לא 50 שקל וגם לא 700 שקל) באזור ה250 שקלים נשמע לי הגיוני לקבל מוצר סביר.

אשמח לקבל המלצה למוצר ספציפי ואם המחיר הוא ב100ש"ח גבוה אז לא נוראה כול עוד הוא יהיה שווה את התוספת, המון תודה לכם אנשים יקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין ממליץ בחום (תרתי משמע :)) לבדוק את ה-936 או את ה-888 של האקו.

אני משתמש בדגם קצת גבוה יותר של האקו כבר כמה שנים ומרוצה לחלוטין. יש לי עוד כמה חברים שמשתמשים ב-936 וגם הם מרוצים ממנו לחלוטין, ושני חברים שרכשו בחודשים האחרונים את ה-888 (גם הם מרוצים, אבל לדעתי המבחן האמיתי יהיה עוד כמה שנים ולא כמה חודשים אחרי שהם רכשו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...