האם זה "בריא" לסוללת הטלפון- שהמכשיר מחובר להטענה כמעט 24\7 ?! - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם זה "בריא" לסוללת הטלפון- שהמכשיר מחובר להטענה כמעט 24\7 ?!

adidas8

Recommended Posts

שלום לכם.

אכן כן, עוד שאלה פילוסופית, בה בדר"כ אף אחד לא יודע מהי באמת התשובה האמיתית..ומי בכלל יודע אם יש אחת כזו? ;D

אז, ככה.

ההגיון שלי אומר- שאין טעם להוציא את הסמארטפון מההטענה שלו, גם לאחר שהיא מגיעה ל 100%, מפני שלכל יש

LIFE \ RECHARGE CYCLES ...ובעצם בכל פעם שאני מגיע ל 0% ומטעין מחדש ל 100% - אני מאבד עוד Cycle כזה מתוך ה..מי יודע כמה? 800 הטענות שיש למכשיר, נגיד.

אם אני משאיר את המכשיר תמיד מחובר למחשב [גם ככה אני עובד מול המחשב כל היום, אז הטלפון איתי], אז הטלפון גם נשאר טעון וגם לא "משגעים" ת'בטריה סתם עם ריקונה ומילואה מחדש.

הבעיה היא שאני חושש שבגלל שהבטריה נשארת כל הזמן ב 100% טעינה [ומי יודע אם בכלל המכשיר מפסיק להטעין אותה ב 100%..אולי הוא ממשיך] - אז שדווקא בגלל זה- חיי הסוללה דווקא מתקצרים יותר...

אז מה נכון לעשות, חברים?

להשאיר ת'מכשיר בהטענה? או להוציאו בכל פעם שמגיע ל 100%? ו"לבזבז" Recharge Cycles?

תודה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי תשובה מקצועית אבל מניסיון והיגיון אני חושב שלא כדאי להשאיר סוללה מחוברת כל הזמן פשוט כי היא מוצר מתכלה וכשהיא מחוברת כל הזמן עובר בה זרם להטענה, מניסיון: ששימש כנייח והיה מחובר בקביעות לקיר, אחרי כמה חודשים כשהפעלתי אותו על בלבד הוא החזיק מקסימום שעה.

אני מניח שיש פה אנשים עם רקע טכני יותר מעמיק שיוכלו לתת לך תשובה רצינית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא בריא.

חיי ליתיום נשמרות בצורה הכי מיטבית כשהן מוחזקות במצב טעינה של בערך 60-70%.

לפני כשנה כתבתי פוסט די ארוך על ליתיום ומה עדיף עבורן, אולי שי המנהל יכול לעלות אותו מהאוב.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"שי המנהל" לא יכול לעשות שום דבר שאתה לא יכול לעשות בעצמך.. למעשה, קיים סיכוי הרבה יותר סביר שאתה תדע איך למצוא את ההודעה הזאת יותר טוב ממישהו אחר.

אין בעיה, אז בוא תסביר לי למשל איך להטיס מפה (בעצמי!!) פליטי FXP שזיהמו את הדיון על COD בזמנו....? או את הקרציה המעצבנת שהציקה פה לכולם על הקניה הקבוצתית של SGS2 ואח"כ על זה שהוא מתחמם....?

כן, אני יכול למצוא את זה בעצמי. אז....? הנה, הגוגל האנושי של הפורום מצא את זה הרבה יותר מהר ממני....

ושי, זה אכן לא קשור להיותך מנהל. כשכתבתי מנהל התכוונתי שידעו לאיזה שי הכוונה.....אולי יש פה עוד כמה עם שם דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות... :yelclap:

לדעתי ברגע שהטעינה מגיעה ל 100% - אז הטעינה מפסיקה.

רואים שבזמן טעינה [נגיד כשמכשיר ב- 85%] -אז רואים אייקון של "ברק", וכשזה מגיע ל 100% הברק נעלם.

אני חושב שיש שמירה על המצב הזה שבין 99-100%...

כך שהבעיה אינה שהמכשיר ממשיך להיטען..אלא, אם כבר, הבעיה נעוצה בכך שהטעינה היא על 100%.

כלומר, אם היה מצב שבו יכולת לחבר את המכשיר שלך ולהגדיר לו שסוללה טעונה במלואה תהיה "60%-70% מתכולתה [ ולא 100%] -אז זה היה הכי טוב..לא ככה?

[כמובן שזה רק היה מבאס אם אתה צריך לצאת ע-כ-ש-י-ו מהבית ואתה צריך 100% בטריה לכל היום. כי במקום- אתה יוצא רק עם 70% ממנה]...

דעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בדרך הפעולה של מטען הטלפון.

יש טלפונים שמטעינים על 100%, וממשיכים להשתמש בחשמל מהמטען לפעולה, שזה המצב האידיאלי לדעתי. לעומת זאת יש מכשירים "מטומטמים" וירוקים עלק, שמפסיקים את הטעינה כשהסוללה מתמלאת. סוני אריקסון למשל. הטעינה מפסיקה ב100%, ומתחילה שוב רק כשהסוללה יורדת מתחת ל90%. ואז אתה שם בלילה את הטלפון לטעינה, ומקבל אותו בבוקר לא מלא.

ולעניין "בריאות" הסוללה, עזוב. סלולארים בימינו הם בעלי אורך חיים של שלוש שנים בממוצע. לא משנה איך תשתמש בהם, אחוזי הטעינה לא ירדו משמעותית בפרק זמן כזה. לא סתם ברוב הסמארפונים החדשים כבר אין אפשרות להחליף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעטות היצרניות שלא משתמשות כיום ב Trickle Charging כשהסוללה מגיעה ל 100%. בד"כ ניתן לאבחן את אלו שמתרשלות בכך בקלות ע"י כך שגב המכשיר נשאר חם, או אף חם יותר מאשר בתהליך טעינה שוטף, לאחר שכבר הגיע לטעינה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא בריא.

חיי סוללות ליתיום נשמרות בצורה הכי מיטבית כשהן מוחזקות במצב טעינה של בערך 60-70%.

לפני כשנה כתבתי פוסט די ארוך על סוללות ליתיום ומה עדיף עבורן, אולי שי המנהל יכול לעלות אותו מהאוב.....

קראתי את הפוסט שלך בעניין רב, אחי..

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=504908.10

אתה מציג פה מצב קצת מבלבל..כי אני הבנתי שה"חוק" שכדאי לשמוע עליו בסוללות ליתיום-איון שכאלו- הוא שיישארו במצב של טעינה שבין 50-80%.

אממה?

אתה בעצם אומר שה-50-80% שהמכשיר מראה לי בתצוגה- אינו בכלל האחוז האמיתי! כי חברות הסלולר משאירות קצת "קצוות" פה ושם. ....נו? אז מה עושים?

תראה..אני אגיד לך מה אני הבנתי מהפוסט שלך ומה אעשה מעכשיו..

אטעין את הסלולר שלי לתוך הלילה כשאני ישן. >> הסלולר יגיע ל 100% [מה לעשות, לא נתעורר באמצע הלילה בשביל זה] >> >> כשאתעורר אנתק את המכשיר מהחשמל ואשתמש בו כרגיל. >> במהלך היום- כשאשים לב שאני מגיע ל 50% -אז אחבר את המכשיר למטען אבל אוציא אותו בסביבות 80%...

כך אני פשוט אשחק איתו משחק של חתול ועכבר...לא אפרוק אותו לגמריי עד 0%...ומצד שני אשתדל לא להטעין אותו עד 100% .

האם אני צודק?

נ.ב-אני לא מהחבר'ה האלו שמשדרגים מכשיר כל 3 שנים. למי שיש כסף-אז שיבושם לו. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...