אני מדמיין את מחירי השכירות? - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מדמיין את מחירי השכירות?

lev-27

Recommended Posts

• תגובות 182
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני רואה לזה רק פתרון אחד - להישאר רווק הולל :xyxthumbs:

אבל ברצינות עכשיו... אין לי מושג באמת מה יותר כלכלי בסופו של דבר.. עדיין לא הגעתי לשלב הזה בחיים שבו אני צריך להתחיל לחשוב על משכנתא, אבל להגיד את זה:

כל הכתבות האלה יוצאות תמיד מנקודת הנחה שתמוהה לי מאוד, והיא שכל כולם אנשים היפוטתיים תמיד שמים מאות אלפי שקלים בכל מיני תוכניות חיסכון ארוכות טווח. אם תבטל את הנחת הבסיס המצחיקה הזאת, כל התיאוריה של "עדיף לשכור דירה ולשים מאות אלפי שקלים בחיסכון" - תתמוטט.

נשמע לי טיפשי, אם אתה מתכוון לקנות בית אז מין הסתם יש לך הון ראשוני כלשהו, ואתה צריך להחליט מה לעשות איתו, לקנות בית או להשקיע את ההון. אם החלטת לשרוף את הכסף זה לא בגלל שהחלטת לשכור דירה במקום לקנות בית, זה כי החלטת להשתמש בכסף בשימוש לא כלכלי אחר.

ההשוואה פה לא יכולה להיות בין קנייה של בית לבין שכירה של בית וזריקה של ההון הראשוני לפח, אתה חייב להכניס למשוואה הזאת מה אתה יכול לעשות אם ההון הראשוני שלך חוץ מלקנות בית, ואם תשקיע אותו בחוכמה בהחלט יכול להיות שתרוויח יותר מהעובדה שהחלטת לוותר על קנייה של בית.

או שתפסיד את כל הכסף.. אבל זה כבר ניהול סיכונים שכל אחד צריך לעשות לעצמו ואי אפשר להגיע לתשובה חד משמעית לגבי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון שאני חושב עליו, זה לקנות קרקע, ולבנות את הבית בעצמי.

כמה מסובך זה יכול להיות? זה לא סיפור כזה גדול..

יש לי כבר מדריכים וסרטוני הדגמה והסבר לכל הבט אפשרי, כך שאין מחסור במידע זמין.

למה לא בונים פה בתים מעץ כמו באמריקה? זה גם מוזיל את עלויות הבנייה ומזרז אותה.

אני גם יותר בכיוון של בית אקולוגי, ותחזוקה עצמית בלתי תלויה (לוחות סולארים וכו).

בקשר למציאת עבודה, עבודות שניתן לעשות מהבית, הן הטובות ביותר מבחינתי.

ככה שלא צריך לנסוע רחוק.... העבודה זזה איתך.

השאלה היא בעיקר מבחינה מנהלית, אם צריך אישורים מיוחדים לכך, ואם יערימו קשיים.

למישהו יש הערכה ריאלית מה ההון הנדרש לכך, לפרויקט צנוע ומצומצם בהיקפו?

בקתה שקטה באמצע היער ליד אגם. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפור לא פשוט בכלל.

סביר להניח שרק הקרקע עצמה תעלה לך יותר מלבנות את הבית עצמו. ההורים שלי עשו את זה וזה עסק לא פשוט בכלל.

לכאורה היה מדובר בהרחבה ושיפוץ של בית ישן מה שהוזיל את העלויות בצורה ניכרת והקל על מתן האישורים.

מי אמר שאין בתים מעץ?

יש גם בתים "ניידים" מעץ שלמים ומורכבים שאפשר להעביר על משאית ואפשר להרכיב אותם תוך מס' ימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון שאני חושב עליו, זה לקנות קרקע, ולבנות את הבית בעצמי.

כמה מסובך זה יכול להיות? זה לא סיפור כזה גדול..

יש לי כבר מדריכים וסרטוני הדגמה והסבר לכל הבט אפשרי, כך שאין מחסור במידע זמין.

לול. מה נראה לך שזה כזה פשוט? או זול? קח מחיר ממוצע של 1000 דולר למ"ר בנייה. לזה תוסיף את מחיר האדמה+פיתוח.

למה לא בונים פה בתים מעץ כמו באמריקה? זה גם מוזיל את עלויות הבנייה ומזרז אותה.

ראשית עץ לא זול יותר - מיבאים אותו מחו"ל. שנית, בית בישראל על פי החוק חייב לכלול ממ"ד. אם כבר אתה מתעסק עם בטון מחוסם אז עושים

כבר הכל... חוץ מזה עץ דורש תחזוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אין קסם. :)

זה שאפשר להשיג "הון עצמי" באמצעות הלוואות זה נכון. אבל בהנחה שמדובר בהלוואות מבנק ולא מההורים, יש לזה מספר חסרונות:

* אפשר לקבל רק סכומים קטנים יחסית. בנק לא ייתן הלוואה של 300,000 בלי בטחונות

* ההלוואות האלה לרוב לתקופות קצרות (עד 5 שנים) - משמע ההחזר החודשי שלהן מכביד

* ההלוואות ניתנות בריביות גרועות משמעותית מריביות משכנתה (בקלות הפרש של 2-3% או יותר). לפעמים יש שמאפשר לקחת סכום קטן (עד 50,000 אולי) ללא ריבית וללא הצמדה, אבל שוב לתקופה קצרה - החזר מכביד.

* בהנחה שאתה עם 0 הון עצמי ושאתה מחפש דירה ממוצעת (נגיד, 800,000 עד מיליון) - לא תגיע גם עם כל ההלוואות האלה ל25-30% הון עצמי שבו בנק יסכים לתת לך משכנתה בתנאים נורמליים. תזדקק לביטוח EMI (עוד כמה עשרות אלפי שקלים בפרמיות) ותקבל ריביות פחות טובות על המשכנתה עצמה.

* בבואך לקחת משכנתה הבנק מסתכל על הלוואות קיימות כהתחייבות, לכן מבחינתם החזרי ההלוואות פשוט יורדים משכר הנטו - ולכן גודל ההחזר החודשי שבנק יאשר יהיה נמוך יותר, כלומר יאשרו משכנתה קטנה יותר (או לתקופה ארוכה יותר - שוב, תשלומי ריבית גבוהים יותר).

בסופו של דבר - כנראה זה יעבוד, אבל סך ההחזר החודשי בשביל כל ההלוואות כנראה יהיה הרבה הרבה הרבה יותר גדול משכירות על דירה דומה - למעשה רק הריביות + ביטוחים (כסף שהולך לפח) יהיה כנראה גבוה משמעותית מעלות השכירות על הדירה. כך שתכסיסים כאלה רק מטים את הכדאיות הכלכלית לטובת השכירות. מי שמסוגל לעמוד בתשלומים האלה סביר להניח שיהיה לו פשוט יותר כלכלי לחסוך כמה שנים, להגיע להון העצמי הדרוש ולקנות דירה בלי הטריקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...