בנית ספק כוח \ שנאי AC 240V ל AC 18.3 0 18.3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנית ספק כוח \ שנאי AC 240V ל AC 18.3 0 18.3

Moty_p

Recommended Posts

שלום לכם,

יש לי את המיקסר הבא: spirit folio sx

והשנאי שלו נהרס

על השנאי כתוב:

input 230vac ~ 50z 150mA

output: 18.3-0-18.3v AC ~ 600mA

אחרי שפניתי להמון גורמים קיבלתי הצעת מחיר לספק כוח חדש והבנתי שזה לא משלם (ביקשו 500+ ש"ח)

אחרי שחיפשתי המון בגוגל קיבלתי כאב ראש רציני אבל הבנתי שגם חדש הרס לי מהר לכן אני רוצה לשאול אותכם

איך אני בונה לעצמי חדש שלא יהרס ויעמוד בדרישות?

תודה.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבסט טריידינג בקריות יש כזה בוודאות.

048401771 לא יודע עד כמה הם עושים משלוחים לדבר כזה.

אתה יכול גם להשתמש בשניים כאלה http://www.dgelect.co.il/products/137287

לחלופין, תוכל לבנות כזה אצל בוני שנאים, וזה ממש לא יקר. אני הזמנתי משהו בהספק גדול פי כמה (50VA) אצל גרשון קליין, ויצא לי 120₪. להספק כזה אני מעריך שיעלה לך 70~80₪. אבל אני די בטוח שהם לא שולחים לאף מקום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, השנאי בלינק הוא פעמיים 9, מה שאומר שהוא מוציא 18V משתי הפאזות בלי הסנף האמצעי. אתה יכול לחבר שנים כאלה בטור (צריך לוודא את הכיוון הנכון) ואז נקודת החיבור בינהם היא האפס, ושני הקצוות הם פעמיים 18V.

לגבי 18.3; המתח במוצא שנאי משתנה בתלות מתח הכניסה. המתח בישראל הוא 230V +/- 10% מה שאומר שכל מתח בין 207 ל 253V הוא תקין. אם תחבר שנאי של 230-->18 למתח 230 אתה באמת תקבל 18V במוצא. ב207V אתה תקבל 16.2, וב253 אתה מקבל 19.8. וכל זה תקין... ועוד לא דיברנו בכלל על העומס המשתנה שמשפיע גם הוא על המתח. עכשיו אתה מבין למה 0.3 לא ממש משנה משהו.

חוץ מזה, אני אישית גם מבין ספציפית במיקסרים. המיקסר שלך מכיל בתוכו מיישרי מתח ומייצבים, שבסוף נותנים +/- 15V. בשביל זה יתאים לך כל מתח מוצא שבין 15 ל20V (ועכשיו אתה גם רואה איך זה מסתדר בדיוק עם שינויי מתח הכניסה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, נחמד לדעת.

משהוא שקפץ ליי עכשיו לראש: מה יקרה אם אני אחבר 18V DC למיקסר?

ואם יש אפשרות כזאת בכלל לחבר DC אם X וולט

יש לי גם שנאי של ישן שנותן 16V 2.2A חשבתי אולי לבנות לו ממיר מ DC ל AD ל 18Vאפשרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אפשרי רק אם אתה יודע בוודאות מה קורה למתחים בתוך המיקסר. הבעיות שעומדות בפניך זה שאם המתח מיושר, אז לא מדובר ב18V, אלא ב25V בערך. מלבד זאת, מדובר בפעמיים 18V, מה שאומר 25VDC+ ו25VDC-. הדרך להשיג את זה מספקים של מחשב היא ארוכה ומייגעת, כי המינוס לא צף.

לבנות ממיר מDC לAC, שגם יוציא סינוס טהור (מיקסר וזה.. רגיש לרעשים) גם יעמוד בהספק, וגם לבנות 2 כאלה... פרוייקט לא קטן. זה בערך כמו לגרד את האוזן השמאלית עם היד הימנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...