hdd לפעמים מזוהה לפעמים לא ע"י לוח האם/מערכת הפעלה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

hdd לפעמים מזוהה לפעמים לא ע"י לוח האם/מערכת הפעלה.

xytkhi

Recommended Posts

לוח אם p5q pro

2 כוננים קשיחים

1. סיגייט ברקודה של 1 טרה- עליו מותקנת מערכת ההפעלה win7

2. של 500 gb

הבעיה היא כשמאתחלים או מכבים את המחשב, לעיתים מאד קרובות המחשב לא מזהה את הסיגייט ולכן לא מעלה את מערכת ההפעלה.

כשבדקתי בביוס, גם שם אין זיהוי לסיגייט. ניסיתי להחליף את הסלוט של כבל המידע, אך אין שינוי.

רק לאחר כמה איתחולים הוא זיהה את הסיגייט.

יש לציין שמתי שהמחשב לא מזהה את הכונן, אז המעבד נשאר על אור אדום ז"א עובד במלוא הקיטור.

איך פותרים את הבעיה לדעתכם? ומה מקור הבעיה, לוח אם? הסיגייט? יש לציין שאת ה הביוס תמיד מזהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי , מה שאתה עוד צריך לבדוק זה את כבל המתח של הכונן .

אם יש לך מודולרי עם כבלים נשלפים , וכבל המתח של הכונן הבעייתי הוא אחד כזה אז תבדוק את החיבור של הכבל לכונן עצמו , והכי חשוב גם בצד השני , חיבור הכבל לספק עצמו , תבדוק שחיברת את הכבל הנכון לכניסה הנכונה לספק וגם תנסה להחליף את כניסת הכבל שבספק לאחת אחרת אם יש .

אם הספק שלך אינו מודולרי אז פשוט תבדוק את חיבור הכבל מתח לכונן , וגם בזמן הפעלת המחשב תנסה ממש בתזוזות קטנות כלפי מעלה-מטה להזיז את כבל המתח של הכונן כאשר הכבל כמובן מחובר לכונן עצמו .

פשוט לי פעם הייתה בעיה דומה שהמחשב סירב לזהות איזה אחד הכוננים שלי ובסוף הסתבר שהבעיה הייתה בכבל המתח של הכונן , בחיבור לספק (אצלי הוא מודולרי) , הפינים הפנימיים של הכבל בקצה פשוט משום מה איכשהו זזו פנימה ובחיבור לספק לא הגיעו למגעים של הספק בכניסה , אז הכונן לא קיבל מתח וכמובן המחשב לא זיהה אותו בכלל .

אני מקווה שזה יעזור , בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לדעתי , מה שאתה עוד צריך לבדוק זה את כבל המתח של הכונן .

אם יש לך מודולרי עם כבלים נשלפים , וכבל המתח של הכונן הבעייתי הוא אחד כזה אז תבדוק את החיבור של הכבל לכונן עצמו , והכי חשוב גם בצד השני , חיבור הכבל לספק עצמו , תבדוק שחיברת את הכבל הנכון לכניסה הנכונה לספק וגם תנסה להחליף את כניסת הכבל שבספק לאחת אחרת אם יש .

אם הספק שלך אינו מודולרי אז פשוט תבדוק את חיבור הכבל מתח לכונן , וגם בזמן הפעלת המחשב תנסה ממש בתזוזות קטנות כלפי מעלה-מטה להזיז את כבל המתח של הכונן כאשר הכבל כמובן מחובר לכונן עצמו .

פשוט לי פעם הייתה בעיה דומה שהמחשב סירב לזהות איזה אחד הכוננים שלי ובסוף הסתבר שהבעיה הייתה בכבל המתח של הכונן , בחיבור לספק (אצלי הוא מודולרי) , הפינים הפנימיים של הכבל בקצה פשוט משום מה איכשהו זזו פנימה ובחיבור לספק לא הגיעו למגעים של הספק בכניסה , אז הכונן לא קיבל מתח וכמובן המחשב לא זיהה אותו בכלל .

אני מקווה שזה יעזור , בהצלחה .

תודה רבה ! אמנם זה לא היה המקרה שלי, אך למדתי מתגובתך.

את הכונן שלי החלפתי ובזה הגעתי לפתרון הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...