תגובה לכתבה על מעבדי טריניטי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגובה לכתבה על מעבדי טריניטי

Recommended Posts

הכוונה לכתבה הזאת:

http://hwzone.co.il/hardware/news/138600

בדברי הסיכום (איך לא...) מוסיף הכתב:

"התחרות מבית אינטל עדיין עדיפה באופן חד משמעי כשזה נוגע ליכולות העיבוד הכלליות, אך מבחינת הנישה הספציפית שיצרו לעצמם מעבדי ה- – דור ה-Trinity מביא עימו שיפור משמעותי."

המממ.. אני שואל לאיזו תחרות הכתב מתכוון?

למעבדי הfusion החדשים יש כוח עיבוד כולל גבוה יותר מכל i3 יהיה זה sandy או ivy. אין אף i3, גם כאלה שיקרים יותר ממעבדי שיש להם כוח עיבוד גבוה יותר ממעבדי מרובעים.

יש גירסאות i5 (סאנדי וIVY) שכן מצליחות להראות ביצועי CPU עדיפים אבל הם לא באותו תקציב.

יש מספר עומסים שבהם בליבה בודדת יש עדיפות לאינטלים i3 אבל זאת לא התמונה כולה. למעבדי A8-A10 יש יותר ליבות (שני מודולים עם ארבע תת-ליבות) שסה"כ מעניקים לו כוח עיבוד כולל גבוה יותר מאשר מעבדי עם שתי ליבות עם או בלי HT.

באפליקציות שמשלבות CPU עם GPU מובנה (למשל תוכנות דחיסה, קידוד) הfusion מצליח להראות עדיפות משמעותית על פני מתחריו.

לסיכום, לעומת המתחרים הfusion המרובע מציע:

1. כוח עיבוד כולל גבוה יותר מכל i3

2. ביצועי GPU מובנה עדיפים על כל מעבד כלשהו (גם כאלה שיקרים פי כמה)

3. מחיר נמוך יותר

4. שילוב של CPU + GPU שמציע ביצועים גבוהים במגוון אפליקציות

כותב הכתבה (וכמוהו מגיב מספר 1) שבויים בקונספציה שגוייה שאם i7 משושה עם 12 נימים הכי מהיר, אז כל הוא הכי מהיר. שזוהי כמובן שטות גמורה, שמבלבלת את הקורא התמים - מוצר נמדד לפי ערכו הכספי ולא לפי ערכו האבסולוטי (כי אז הייתי קונה מעבדי POWER או אולי איטניום). המוצר כלשעצמו יש בו CPU חזק, GPU מובנה הכי חזק וערך מעולה לכל מי שיקנה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברצוני גם כן להגיד :

אני לא מעריץ שרוף של או אינטל , הוכחה לזה היא העובדה שאצלי בבית ישנם 3 מחשבים קבועים כאשר אחד מהם עם מעבד של והשניים האחרים עם מעבדי .

ואני גם כן מסכים במאה אחוז עם התגובה של בור ועם הספר לכתבה על מעבדי האינטל שלדעתי באמת באה לבלבל את הקוראים בנוגע לסוגי המעבדים השונים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...