יעוץ לגבי אל פסק למערכת HIGH END חדשה, עזרתכם. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי אל פסק למערכת HIGH END חדשה, עזרתכם.

--Shadow--

Recommended Posts

האם האל פסק הנ''ל יתאים למפרט הבא ?

במידה והוא לא מתאים, אשמח להצעה, תודה רבה.

ADVICE PARTNER PRV-1000

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=5988

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 24" U2412M - IPS PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! ₪1456

מעבד:

[..] INTEL 3770K - TRAY - לרוכשי מחשב חדש ! ₪1617

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-Z77X-D3H ₪801

זיכרון:

[..] KINGSTON 8192MB (2X4096MB) DDR3 1333 CL9 - זמין במלאי ₪264

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] GAINWARD GTX680 2048MB GDDR5 - RETAIL ₪2875

צורב DVD:

[..] PIONEER DVR-S19LBK X24 ₪147

כרטיס קול:

[..] CREATIVE PCI-EX SOUND BLASTER X-FI XTREME AUDIO ₪319

מארז:

[..] ANTEC P280 w/o PSU ₪634

ספק כוח:

[..] ANTEC TRUEPOWER NEW 750W ₪664

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN III - זמין במלאי ₪205

דיסק קשיח:

[..] S510 SATA3 2.5" 120GB - מטורף - עד גמר המלאי ! - זמין במלאי ₪663

דיסק קשיח 2:

SEAGATE 2TB SATA3 ₪577

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק באתר http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp כמה המחשב לוקח ב W

הנתון מהאתר לא כולל ספק - תצתרך להכפיל X1.25 כדיי למצוא כולל ספק

תוסיף לזה 40W מסך

עכשו קיבלת כמה W אתה צריך מה UPS. שים לב ש W אינו VA !! ה W של UPS הוא 0.6 מה VA, כלומר למשל UPS של 1000VA הוא 600W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי 460W (כולל מסך) מגניב תודה, לבחירת הספק אני מבין שאין קשר לשיקול האל פסק מבחינת זלילת מתח ?

כי האל פסק מזין את המחשב, מענין מה קורה אם לוקחים עם הספק גבוה יותר מהאל פסק ? האם יוצר בעיה ? סתם חשבתי על זה...

בכלל מקרה אם נעגל את ההספק ל 500W - יצא לי 835VA ? צדקתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעגל חשמלי של DC (כמו מה שיש בתוך המחשב, בין הספק לחומרה) יש W

במעגל AC כלומר כל מה שמעביר 240V - בין ה UPS למחשב או למסך - יש 2 נתונים של הספק. אחד ב W ואחד ב VA

מחשב למשל יכול לקחת 400W ו 800VA. ה UPS אמור להספיק בנפרד לפי כל אחד מהנתונים - לפי W ובלי קשר גם לפי VA

דוגמה :

מחשב לוקח 400W לפי האתר. אם נכפיל X1.25 המחשב כולל ספק לוקח 500W מהחשמל (ולמחשב יכול להיות ספק של 450W, כי ה W של הספק אומר כמה מקס' המחשב יכול לקחת מהספק)

ה VA במחשב תלוי בסוגה PFC שיש בספק : ה VA יכול להיות שווה או גדול יותר מה W

בספק Active PFC מתקיים VA=W

בספק Passive PFC מתקיים ש VA הוא W כפול 1.4

בספק ללא PFC מתקיים ש VA הוא W כפול 2

כלומר אם למחשב יש ספק Active PFC הוא יהיה 500VA, אם Passive PFC הוא יהיה 700VA, ואם אין PFC הוא יהיה 1000VA

המסך הוא בדרך כלל ללא PFC, ומסכים לוקחים בין 30-60W, אני חושב שמסך LED בגודל כזה יכול לקחת איזה 40W, ונניח שאין PFC (המקרה הגרוע) אז 80VA

נניח שיש למחשב ספק Passive PFC כלומר המחשב לוקח 700VA. אם נחבר ביניהם את המחשב הזה (שים לב זה מחשב דוגמה שהבאתי, זה לא המחשב שלך) אז נקבל שצריך UPS של 540W ו 780VA

האם UPS של 850VA יוכל לספק מחשב כזה ? לפי VA כן. אבל לפי W יש לו רק 510W (הוא יחזיק את המחשב אם הוא לא במאמץ מקס' באותו רגע - אבל מאוד לא מומלץ. במיוחד אם UPSים זולים לא באמת בנויים למה שכתוב עליהם)

נחזור למחשב שלך. קיבלת 460W. כלומר אני מניח שהמחשב כולל ספק אצלך הוא 420W, והמסך 40W

הספק שלך כנראה Active PFC כלומר המחשב 420VA, המסך נניח ללא PFC אז 80VA

ביחד קיבלנו 460W ו 500VA. נראה ש UPS של 850VA יחזיק את זה, אבל בצורה גבולית - במיוחד בגלל שיש לו אחת

ב UPS יש סוללות SLA שלא בדיוק מיועדות לזרם עבודה גבוה. אבל ב UPSים הוא כן גבוה, לעיתים קרובות יותר מהמקס' שנקבע על ידי היצרן של הסוללה. (היצרן של ה UPS מניח שהסוללה לא תיהרס בכמה דקות של הפסקת חשמל, אבל מכיוון שהוא עבר את המקס' המותר של הסוללה אז אין הבטחות)

לכן רצוי לקחת UPS שיש לו 2 סוללות. כך הזרם מתחלק ביניהם וכל עובדת בזרם נמוך יותר, מה שמאריך את אורך החיים של הסוללות, ומעלה יותר מ X2 את הזמן שה UPS יעבוד בהפסקת חשמל

ל UPSים של 1000VA ומעלה יש בדרך כלל 2 כך ש 1000VA שהצעת בהתחלה נראה כמו אפשרות טובה

עכשו יש פקטור נוסף והוא האיכות של ה UPS. ה UPSים הפשוטים PRPC ו PRV הם UPSים בסיסיים, שנותנים הגנה דיי טובה אבל לא באמת בנויים להחזיק את מה שכתוב עליהם (אבל המקדם ביטחון שלך - זה שלקחת UPS של 1000VA למחשב שלוקח 500VA מכסה את זה)

אם אתה מחפש UPS שה UPS עצמו יהיה איכותי יותר (אמין יותר וכו) יש UPSים מתקדמים יותר, כמו ה SL1000. אבל המחיר שלו בהתאמה - תשקול אם אתה רוצה UPS יקר יותר שיתן הגנה יותר טובה, או UPS בסיסי שהרבה יותר זול ונותן הגנה "דיי טובה"

חוצמזה - אם נלך אחורה בחישוב (מ 460W כולל מסך ל 420W המחשב בלבד, משם /1.25 ל 336W) נראה שהאתר נתן לך משהוא כמו 336W

אתה בטוח שלא טעית במשהוא שבחרת באתר ? (למשל - אם לא בחרת את הכרטיס מסך ?)

אם כן, למה יש לך ספק של 750W במפרט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המנומקת,

בדקתי ולא טעיתי אני חושב, כל רכיב הכנסתי, אני לוקח ספק כזה שיהיה מספיק מרווח נשימה לריכיבים עתידים במקרה הצורך.

בנוסף הבנתי שעם הזמן ההספק של הספק יורד.

אז אני אלך על ה PRPC 1000 של ADVICE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה TDP לכרטיס מסך כזה הוא כ 200W. ביחד אם מעבד וכו זה יכול להגיע כבר ל 400W, ואם ספק ל 500W, ואם מסך ל 540W. וזה לפניי OC ולפניי דברים אחרים

עדיין 540W זה לא 600W כך שה UPS שבחרת תיאורטית אמור להחזיק את זה. אבל אם נביא בחשבון שהוא UPS זול שלא ממש בנוי למה שכתוב עליו (כלומר יכולה להיות בעיה אם הפסקת חשמל התחילה בדיוק כשהמחשב היה במאמץ מקס' ) אם אתה רוצה להשקיע יותר ב UPS טוב יותר (שגם נותן הגנה טובה יותר, אבל יקר משמעותית) תבדוק את ה SL1000, אם לא אז תיקח את מה שבחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, שאלה לי נוספת אליך

יש לי בבית של ההורים אל פסק של ADVICE SMART LINE SL-1000

ולבית החדש שאני עובר אליו אקנה את ה- ]ADVICE PARTNER PRPC-1550

האם ה- ADVICE SMART LINE SL-1000 תהיה בחורה טובה יותר למפרט החדש ?

אני חושב להחליף את האל פסק בין שני המחשבים, זה שרשום לי בלינק של מפרט מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה לבד את ההשוואה :

SL1000 :

איכות גבוהה מאוד

הגנות טובות מאוד, אמין, בנוי להחזיק באמת את מה שכתוב עליו

מכיל מאוורר שכל הזמן עובד (המאוורר שקט במצב רגיל), מה שמאריך את אורך החיים של ה UPS ושל הסוללה

יקר

PRPC1000 :

איכות בינונית - יותר טוב מרוב ה UPSים הגנריים שיש, אבל עדיין רכיבים קטנים X2 ממה שצריך, צלעות קטנות מידי שלא באמת מקררות, עומס יתר בכל פעם שהוא עובד על הסוללה (מה שיכול לגרום לשריפת רכיבים)

הגנות בינוניות, נותן הגנה מספיק טובה ברוב המקרים אבל זהו בערך, לא באמת מחזיק את מה שכתוב עליו (מתוכנן לזה שהסוללה נגמרת לפניי שאיזה רכיב בתוך ה UPS מספיק להישרף מהתחממות יתר, כלומר שמים בו רכיבים חלשים יותר ממה שצריך)

קצת חם בפנים כשהוא עובד, מה שמקצר את אורך החיים של הסוללה

זול

PRPC1500 :

כמו ה 1000 אבל כל הרכיבים קצת יותר גדולים, מה שאומר שהוא יכול להחזיק עומס גבוה יותר (כלומר הוא לא נותן 1500VA / 900W שכתובים עליו, אבל כנראה שאמור להחזיק את ה 1000VA / 600W שכתובים על ה PRPC1000)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...