איך ניתן לוודא תקינות של דיסק קשיח יד שנייה? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך ניתן לוודא תקינות של דיסק קשיח יד שנייה?

yoni_h

Recommended Posts

אם אני רוצה לקנות ממישהו דיסק קשיח יד 2, איך אני יכול לוודא שהוא תקין ועובד? רק ע"י הכנסה פיזית שלו למחשב שלי/שלו?

המוכר אומר שהכל תקין אבל אין לו דרך להוכיח את זה. מה אפשר לעשות? עדיף לא להסתמך על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לדיסק יש עדיין מספיק אחריות ולמוכר יש חשבונית קניה של חנות שעדיין פעילה (לא פשטה רגל) אז בכלל אין בעיה.

אם יש חשבונית אבל החנות פשטה רגל זה כבר יותר מסובך כי היבואנים לא אוהבים לעזור ללקוחות פרטיים.

אם אין בכלל אחריות-בעיה ואז גם תלוי במחיר שהמוכר רוצה עבור הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהמחיר ממש מציאה, לכן אני נוטה לסמוך עליו ובכל זאת לקנות.

האמת לא שאלתי אם זה עדיין באחריות, אני אשאל, אבל אני לא מאמין...

תודה רבה!

עדכון: שאלתי, הוא אומר שיש הכל ושזה נקנה בSKYPC לפני שנה חצי בערך. לפי מה שאני זוכר הם פשטו רגל, אבל עכשיו נכנסתי לאתר ונראה שהם חזרו לפעול. אתם חושבים שעדיין יהיה אצלם אחריות?

הוא אומר גם שהוא רוצה עכשיו לשלם בעבור מחיקה יסודית של המידע שנמצא עליו דרך החנות, וכנראה שהמחיר שלו יעלה קצת. זה לא נשמע מסריח קצת? מאיפה אני יודע מה עובר עליו בתהליך מחיקת המידע הזה?

- מה נחשב מבחינתכם מחיר טוב להארדיסק 1TB של יד שנייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי אותו למה הוא לא יכול לעשות מחיקה ידנית. אז הוא אמר- "פרמוט רגיל לא מוחק הכל, אני צריך לדבר עם הבחור מהחנות ויכול להיות שהמחיר לא ישתנה".

הכונן הוא: spinpoint f3 hd103sj 1TB, רוצה עליו 250 (כביכול לפני השינוי במחיר שעלול להיות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתכוון לכתיבת אפסים? אין מה לשלם עבור זה, אפשר לעשות את זה בקלות בבית.

לדעתי 250 שקל זו לא כזו מציאה, זה חצי מחיר מכונן חדש וזה סביר בהחלט. זה שאנשים דורשים מחירים הזויים עבור חומרה ישנה הופך מחיר כזה ל"ממש מציאה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מחיר מציאה.

תחכה לראות כמה הוא ירצה לאחר מכן.

מה שאני הייתי עושה בשביל לוודא שאי אפשר יהיה לשחזר מידע. זה למלא אותו כמה פעמים בסרטים או מידע לא חיוני ואז לפרמט.

אחרי כמה פעמים כאלה, אף אחד לא יוכל לשחזר מה שהיה בכונן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי 250 שקל זו לא כזו מציאה, זה חצי מחיר מכונן חדש וזה סביר בהחלט. זה שאנשים דורשים מחירים הזויים עבור חומרה ישנה הופך מחיר כזה ל"ממש מציאה".

מה זה כתיבת אפסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח צודק.. אז אם זה יעלה כבר יותר מ-250 אז לא שווה לקנות? אני גם לא אתחיל עכשיו להסביר לו שאפשר לעשות את זה בבית וכו' (אני גם לא יודע איך חח).

ודרך אגב, זה נחשב חומרה ישנה? הוא לא משתווה לאלה של היום? הוא איטי יותר או פחות טוב ממה שיש היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה כתיבת אפסים?

לעבור על כל התאים בכונן ולרשום 0 בכולם (או 1, או סתם משהו אקראי).

אני מכרתי לפני כמה חודשים שני כוננים של והשתמשתי בתוכנה של היצרן כדי לעשות את זה.

פורמט רגיל לא באמת מוחק את המידע שעל הכונן, ואפשר לשחזר אותו די בקלות. קראתי כאן בפורום טענה שגם אחרי כתיבת אפסים אפשר לשחזר את המידע, אבל אני לא מבין בזה כלום.

250 שקל לדעתי מחיר טוב והוגן. ב-KSP מוכרים 1TB של BLUE ב-495 שקל, כמובן חדש וכולל שנתיים אחריות.

כאן אתה מקבל משומש וכנראה בלי אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 חודשים יכולת לקנות כזה חדש ב-250 ש"ח, אז תבין שזה המחיר שבו הוא קנה את הדיסק והוא סתם גונב כסף. מחיקת כל המידע מתבצעת על יד רשימת אפסים בכל מקום בכונן נקרא פרמוט מלא ואין סיכויי שימצאו משהו שהיה לני זה על הדיסק. לאומת זה יש פרמוט מהיר שפשוט מסתיר את כל המידע שקיים וכותבים עליו וכך הוא נימחק. את המפרמוט תן לעשות דרך , כך שזו גנבה לבקש על זה עוד כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירמוט מלא גם כתיבת אפסים? אם כך זה עוד יותר פשוט.

למען הדיוק, פירמוט מלא זה לא כתיבת אפסים, זה כולל את ההכנה של מערכת הקבצים כך שמערכת ההפעלה תוכל להשתמש בכונן. אם על הדרך כתיבת אפסים מה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- נכון, הוא בטוח קנה אותו במחיר הזה אם לא פחות. אם הוא יבקש 300, זה כבר לא כדאי לדעתכם?

- ומבחינת החומרה עצמה, הוא משתווה לאלה של היום? יש שוני באיכות/במהירות שלהם? (חוץ מהSATA 3).

- אז את הכתיבת אפסים הזאת עושים דרך הווינדווס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...