Free Energy Motors - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Free Energy Motors

zam

Recommended Posts

חוק שימור אנרגיה=אנרגיה לא יכולה להיווצר אלא רק להתגלגל (למשל חום לחשמל). לכן שום מערכת לא תעלה על 100% יעלות כי אז היא יוצרת אנרגיה!

חפש מנוע קרנו בויקיפדיה (זה מה שניסה לעשות לדעתי הישראלי מ-82). דבר תיאורטי לחלוטין אך עדיין עם מתמטיקה ופיזיקה יציבה בבסיס. וגם הוא תיאורטי מהסיבה שהוא 100% נצילות שזה פשוט לא אפשרי בעולם הזה...ואתה מדבר פה על יותר מ- 100% נצילות. עצם העובדה שמתכת מתגלגלת עם חיכוך באוויר, יש הפסדים. אבל סתם לפרוטוקול...הניסוי שעשו במכסחי המיתוסים באמת שהוא לא נכון מהיסוד מהסיבה שהם מיתגו את המנוע לבטריה לסירוגין וכל מי שלומד ועובד עם מנועים יודע שיש מומנט התנעה (הצתת המנוע) שדורש יותר הספק ממומנט עבודה רציף לכל מנוע שהוא..הם לא רק שלא חסכו, אלא ביזבזו יותר.

יש מלא פיקציות כאלו שפשוט מפרות את חוק שימור האנרגייה ולכן הם לא נכונות. הדבר היחיד שאני מאמין בו הוא מה שנקרא cold fusion. זה בגדול היתוך כמו שקורא בשמש רק בטמפרטורת חדר..וזה הגיוני פיזיקאלית (עובדה שזה מיתרחש ללא הפסקה בשמש)..פשוט בהיתוך יסודות כבדים, נשארת אנרגיה עודפת במערכת (יסודות קטנים יותר אנרגטיים) ואין הפרה של חוק שימור אנרגיה. סיבה נוספת למה אני מאמין לזה היא שרק ברמה האטומית לא ניתן להכליל את חוקי הפיזיקה לכל מצב ושם אמפירית מתרחשים הפרות של חוקי הפיזיקה לפעמים אף חייבות להתרחש כי אז דברים היו עוד יותר לא הגיוניים. לגבי איך ההיתוך קורא בטמפרטורת חדר...טוב אין מושג אבל זה לא בלתי סביר לחלוטין ודורש מחקר נוסף..או לחילופין תיאוריה חדשה ברמה הקוואנטית שתיתן יותר ידע יישומי על החלקיקים ולא ידע סטטיסטי.

תראה את זה (ויותר מיזה תראה את הכתבה בתוכנית 60 דקות..מאוד מומלץ כי זו תוכנית רצינית שלא תיתבזה בשטות):

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתוך קר זה אבן החכמים של האנרגיה.

אבל לא ניתן להשוות אותו לתהליך ההיתוך החם המתחולל בתוך כוכבים (או בפצצת מימן).

בהיתוך חם משקיעים (הרבה) אנרגיה התחלתית על מנת להתגבר על כוחות הדחיה הגרעיניים והתהליך הופך לאקזותרמי רק עם הווצרות תגובת שרשרת.

בשמש מדובר בלחץ וחום אדירים, בפצצת מימן האנרגיה מגיעה מפצצת ביקוע שמעלה את טמפ' הדטריום והטריטיום ל-20 מיליון מעלות, בכור היתוך משתמשים בלייזרים מאוד חזקים או בחימום פלזמה לטמפ' מאוד גבוהה (כורי היתוך טרם הגיעו למצב אקזוטרמי).

היתוך קר אמור להתגבר על כוחות הדחיה האלו מבלי לייצר טמפ' אדירה. לפחות אין כאן הפרה של חוק בסיסי בתרמודינמיקה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתוך קר זה אבן החכמים של האנרגיה.

אבל לא ניתן להשוות אותו לתהליך ההיתוך החם המתחולל בתוך כוכבים (או בפצצת מימן).

בהיתוך חם משקיעים (הרבה) אנרגיה התחלתית על מנת להתגבר על כוחות הדחיה הגרעיניים והתהליך הופך לאקזותרמי רק עם הווצרות תגובת שרשרת.

בשמש מדובר בלחץ וחום אדירים, בפצצת מימן האנרגיה מגיעה מפצצת ביקוע שמעלה את טמפ' הדטריום והטריטיום ל-20 מיליון מעלות, בכור היתוך משתמשים בלייזרים מאוד חזקים או בחימום פלזמה לטמפ' מאוד גבוהה (כורי היתוך טרם הגיעו למצב אקזוטרמי).

היתוך קר אמור להתגבר על כוחות הדחיה האלו מבלי לייצר טמפ' אדירה. לפחות אין כאן הפרה של חוק בסיסי בתרמודינמיקה....

אמת היתוך גרעיני בשמש ברובו נובע מהלחץ שמופעל וזה בתורו יוצר את ההיתוך שבתורו יוצר את הפיצוצים הגרעיניים שיוצרים את החום...אז נכנסים ללופ לחץ->היתוך->פיצוץ->חום->לחץ->.. שכולם תורמים להיווצרות השניים. אבל איך מתרחש היתוך קר ומה מתניע אותו, זה באמת מעניין ואין לי מושג.

מעניין איך הולכים להחזיק את הפלזמה החמה בכור היתוך שהזכרת..הרי כל מה שיבוא איתה במגה ייתאדה ברגע לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת מעניין ואין לי מושג.

זה בסדר, לאף אחד אין באמת מושג.

מעניין איך הולכים להחזיק את הפלזמה החמה בכור היתוך שהזכרת..הרי כל מה שיבוא איתה במגה ייתאדה ברגע לא?

אני חושב שהפלזמה מוחזקת בעזרת שדה מגנטי (פלזמה היא גז מיונן). בנוסף - המסה של הפלזמה מאוד קטנה ולכן תכולת החום קטנה אף היא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעניין אותי וחפשתי מקור..מצאתי על זה בוויקיפדיה אפילו העברית, אבל האנגלית ממש מרחיבה.

הכור הזה נקראה פרויקט איטר. וצודק הפלזמה מוחזקת בתא ריק ע"י שדה מגנטי. היא צפה במרכז תא ריק ולא נוגעת בכלום כי היא חמה בצורה שתמיס כל דבר שקיים.

"טמפרטורת הפלזמה גבוהה מאוד, במצב זה כל חומר שיבוא במגע עם הפלזמה יותך מיד. לכן יש להחזיק את הפלזמה בתוך מקום מרוקן מאויר, באמצעות אלקטרומגנט ענק ששומר שהפלזמה תהיה במרכז הריק, ללא מגע עם חומר אחר ובמיוחד ללא מגע עם דפנות המכל."

זה הקישור ועדיף אנגלית..

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98_%D7%90%D7%99%D7%98%D7%A8

יש גם אתר לפרוייקט:

http://www.iter.org/

אבל עדיין לדעתי בדבר הזה אין ממש בשורה מהפכנית, כי לפי מה שרשום הכור עצום כדי להיות יעיל והוא אומנם מפיק אנרגיה נקייה וכמאט בלתי נדלית, אבל דרושה גם אנרגייה עצומה כדי להתניע את הכור. לכן היתוך קר הוא דבר שיכולל מהפך לדעתי אם יבינו את המכניזם הזה, בגלל הפשטות וקנה המידה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנרגיה נקייה ואין סופית...

אבל מה... אי אפשר לקחת עליה כסף!

מה עושים למי שממציא דברים כאלו? "תאונות עבודה"....בקיצור נרצחים...

לוקחים להם את הרעיון, קצת מעוותים אותו והופ אפשר לקחת ממכם כסף!

ואתה תלקקו להם את הביצים ותגידו תודה, TAKE MY MONEY!

נראה לי שהתבלבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...