מה יותר מהיר SATA או רייד רגיל בצורת RAID 0 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר מהיר SATA או רייד רגיל בצורת RAID 0

Cooler-Master

Recommended Posts

אוקי אז ככה השאלה היא פחות או יותר כמו בכותרת אני מתכוון לקנות עוד הרד דיסק בקרוב ואני לא החלתתי איזה. אני רוצה שבנוסף הוא יהיה מהיר ככל האפשר אז חשבתי לקנות כבר SATA אבל מצד שני אם אני יקנה עוד הרד דיסק כמו שיש לי עכשיו 80gb 8 mb buffer

ואז אני יוכל לשים את שנייהם על רייד 0 אז אני רוצה לדעת מה יהיה יותר מהיר (הבקרים שבהם אני ישתמש הם הבקרים שמובנים על הלוח אם שלי)

תודה מראש לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההרדיסק היחיד ב-SATA שיציג לך ביצועים טובים יותר מהרדיסק ATA רגיל הוא ה-Raptor (שעולה לא מעט) שמסתובב ב-10,000 סלד

כל הרדיסק SATA שמסתובב ב-7200 סלד יציג ביצועים זהים לאותו הררדיסק בממשק ATA רגיל.

עדיף Raptor שעולה כ-700 שקל ל-36GB מבחינת ביצועים (ואמינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-WD 120GB SATA מסתובב ב-7200 סלד והביצועים שלו שווים לביצועים של ה-WD 80/120GB ATA100 - כלומר אין שום יתרון ל-SATA.

אם אתה רוצה ביצועים טובים יותר תקנה עוד הרדיסק זהה לשלך (יש 3 סדרות יצור ל-WD 80GB כדאי שתמצא אחד כמו שלך) ותעשה RAID0.

להסבר מלא למה ה-120 SATA זהה בביצועים ל-120GB ATA100 תעשה חיפוש - לפני שבוע/שבועיים היה בדיוק תראד עם השאלה הזאת שם הסברתי בדיוק מי נגד מי.

עריכה - נחסוך לך את החיפוש http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=23;action=display;threadid=58030;start=msg514194#msg514194

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שלא יהיה שונה

בכל מקרה לי יש פה על המחשב

WDC WD800JB-00ETA0

ה-ET זה הדגם

היה לי WDC WD800JB-00FSA0 (ז"ל) שנראה בדיוק כמו ה-ET

יש לי על המחשב השני גם הרדיסק WDC WD800JB-00CRA0 שפיזית נראה שונה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי מאד נמוך

יש לי כזה מלפני יותר משנתיים ולפני שנה חיפשתי הרדיסק זהה לו ולא מצאתי, היחידים שמצאתי הם הET וה-FS.

מאד רצוי שההרדיסקים יהיו זהים אבל לא חובה, יכול להיות שההבדל מאד קטן ולא מורגש בין ההרדיסקים ויכול להיות שבמצב RAID הם יפעלו לאט יותר מאשר כל אחד לחוד בגלל שהם שונים - נסה להפעיל אותם ב-RAID 0 תריץ בנצמארק ותראה אם אכן זה עובד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה נראה ה-CR

image017.jpg

לא מצאתי תמונה של האחרים אבל המדבקה ממוקדמת לגמרי אחרת ופינה איפה שמתחבר החשמל יש פלסטיק ולא כיסוי מתכת (ועוד הבדלים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון ככה הוא באמת נירא עכשיו שאני חושב על זה לחבר שלי יש גם אחד שנירא ככה אולי הוא יתאים אני ישאל אותו מחר (אולי אני יקנה לו חדש אם שלו יתאים ואז אני יקח את שלו (הוא דיי חדש שלו))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האותיות אחרי ה JB הן סדרת ייצור או גירסאת קושחה.

בעיקרון זה בכלל לא משנה, מה שחשוב זה שהנפח יהיה אותו הדבר והמהירויות פחות או יותר שוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...