לימוד שפת מחשב לילדים - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד שפת מחשב לילדים

shlomom

Recommended Posts

אבל תזכור שחשוב גם להקנות הרגלים, אם זה בטור סתם ללמד אותם או משהו אז BASIC זה נחמד. קל לבחור שפה ידידותית.

אבל אם אתה רוצה שיהיה להם עתיד אז כדי להקנות הרגלים הייתי ממליץ ללמד אותם את C, זה בטח יהיה קצת מסובך לילדים אבל זה משתלם אחר כך יהיה יותר קל ללמד שפות עם תחביר של C ורק ללמד מאוחר יותר את התכנות מונחה עצמים.

אישית המעבר מBASIC לC# ואז לC++ היה לי קשה כי לא הייתי רגיל לתחביר וזה היה ממש מעצבן.

חלק לא יסכימו איתי על להקנות הרגלים בגיל כזה אבל כל אחד ומה שהוא חושב, חוץ מהעבודה שאני בן 15 ואין לי ממש שכל של הורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד תחביר זה שטויות. חייבים לזכור ששפה זה בסך הכל כלי, ויותר חשוב לבחור שפה שתהיה נוחה וקלה ללמידה בשביל שהילדים קודם כל יבינו את העקרונות הכלליים של תכנות. אתה לא רוצה לנסות ללמד אותם שפה קשה ללימוד ולגרום להם לשנוא לתכנת אם הם לא יצליחו להבין אותה.

חוץ מזה, אני עדיין טוען שגם למבוגר שמתחיל ללמוד עדיף להתחיל מ-#C או Java (שהן "השפות של העתיד") ולא מ-C או ++C, ושהרבה יותר קל לעבור מ-#Java/C ל-++C/C מאשר להתחיל ללמוד ++C/C מאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד תחביר זה שטויות. חייבים לזכור ששפה זה בסך הכל כלי, ויותר חשוב לבחור שפה שתהיה נוחה וקלה ללמידה בשביל שהילדים קודם כל יבינו את העקרונות הכלליים של תכנות. אתה לא רוצה ללמד אותם שפה קשה להבנה ולגרום להם לשנוא לתכנת.

אבל אתה לא רוצה גם ללמד שפה קלה מידי ואחר כך יהיה להם קשה. לדעתי תלמד אותם BASIC ואם בעתיד הם ירגישו צורך ללמוד עוד אז למד אותם JAVA או C#.

אבל הכי חשוב זה תרגול והנאה.

ולשניצל : שניצל! גם אני חושב שכדאי להתחיל מC# או JAVA, אני התחלתי מC++ אחרי VB ואז הפסקתי ללמוד C# שהיה לי מאוד קל וחזרתי לC++.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אולי כדאי שתעשה דרך קצת שונה (אולי טיפה ארוכה יותר אבל לדעתי משתלמת):

כמו שהזכרתם, ילדים רוצים לראות תוצאות. לא מעניין אותם משפטי התניה מתמטיים.

לדעתי תתחיל עם קצת WEB - תתחיל בHTML וCSS, אני יכול להעיד מנסיון שזה משהו שכל ילד נהנה ממנו.

לאחר מכן (וזה כל העניין לדעתי) תמשיך עם JavaScript. הם יקבלו כמה עקרונות בסיסיים בתכנות וגם יכייפו על הדרך.

אנחנו למדנו HTML וJavaScript ביסודי (בכיתה ו') , לאחר מכן למדנו C בתיכון.

לאלה מאיתנו שלמדו JavaScript ביסודי היה יותר קל לתפוס את עניין התכנות, לעומת אלו שלא למדו והיו צריכים להבין הכל מאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זאת אפשר לאזן בין השתיים.

אין שום סיבה פדגוגית לעשות את זה.

לעקרונות התכנות אין שום קשר לשפה זו או אחרת.

הדוגמאות הראשונות בספרי לימוד ראשוניים לתכנות הן בדרך כלל בפסאודו קוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין לחשוף את הילדים לחשיבה התכנותית, ולא "לזרוק" אותם לתוך עולם התכנות המורכב,

אני הייתי ממליץ לך לעשות זאת באמצעות תוכנות לבניית משחקים.

היה לי מורה למחשבים בכיתה ד' וה' שלימד אותי לבנות משחקים באמצעות התוכנה Games Factory (ישנה גם גרסא עברית ישנה הנקראת משחקליק)

התוכנה כוללת ממשק גראפי נוח, ומבטיחה לכל ילד לפתח משחק ייחודי שיוכל גם להנות ממנו. היא לא בדיוק כוללת תכנות אבל ללא ספק יכולה להנחיל את צורת המחשבה שדרושה לתכנות בסיסי.

לאחר כמה הצלחות בבניית משחקים שהיו לי ביסודי, ובעקבות המטוביציה שקיבלתי מהן, אותו המורה לימד אותי גם HTML וJS בסיסיים.

הלמידה ההדרגתית ההיא רק הגבירה בי את הרעב ללמוד שפות נוספות ולהעמיק את הידע שלי.

אני לא חושב שזה חכם להפיל על ילד ב"בום" את כל המושגים המורכבים והפקודות שנראות בעיניו מונטוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...