מתלבט בין כמה סטרימרים - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין כמה סטרימרים

yoni_h

Recommended Posts

מתן תודה על התגובה המפורטת! לפי ביקורות שראיתי בזאפ על הסיינדווינדר, המכשיר הזה נתקע וקופא המון פעמים בהצגת סרט FHD וגם הממשק שלו איטי ומגיב בדיליי. זה נותן הרגשה של מוצר זול ולא איכותי ולא מלהיב אותי כלכך לקנות מכשיר כזה. אצלך זה לא קורה?

מחשב זה באמת האופציה הכי טובה. השאלה אם שווה להוציא עכשיו בסביבות ה1500 שקל בשביל HTPC או מחשב כמו ה- Eee שאולי יוכל להריץ לי את הסרטים. כי בכל מקרה אצטרך בעוד כשנה לצרכי לימודים וכו', אבל עד אז, המחשב יהיה רק לצרכי .

שאלה אחרת- האם בHTPC צריך להיות כ.מסך סביר כדי להריץ את הסרט בלי תקיעות או באיכות טובה, או שאין הבדל בין כרטיסי המסך? (אפילו מובנה וכו').

אצלי כל מה שאמרתה לא קורה! שים לב מאיזה תאריך התגובות בזאפ..כל סטרימר חדש שיוצא עובר תקופת הבשלה ושחרור עדכונים שוטף עד שהוא מתייצב לכדי מוצר אמין ויציב כמו שהוא עכשיו! רק היום צפיתי בשני סרטים בסטרימר שהם FHD כמובן ומעולם לא היון לי בעיות (אגב הסרט act of valor מומלץ ביותר :xyxthumbs: ). יש אנשים שלא יודעים לעדכן גרסה ויש כאלו שמצפים לסטרימינג שוטף דרך רשת אלחוטית, אני אומר לך מניסיון שזה שטויות כמו שאומר פה עוד אחד! בוקסי הוא מוצר מצויין ופרימיום אבל אם כל העניין שלך הוא צפייה בסרטי FHD בלי 3D, פורמטי סאונד מתקדמים, , ותכנים ברשת..חבל לך על הכסף על סטרימרים יקרים וכל שכן על HTPC/נייד שיכער לך תסלון.

שמע בוא תרשום מסודר מה בתכלס אתה צריך עכשיו שיש לך קצת יותר סדר בהבדלים המשמעותיים..ציין אם יש לך רשת קווית אלחוטית, טלוויזיית 3D רסיבר עם מפענחים מתקדמים וכל דבר אחר. תוסיף תקציב ואז זה יצמצם את רשימת ההתלבטות בדגמים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

X264 זו שיטת הקידוד הנוכחית (שהחליפה את MPEG-2) לכל סרטי FHD שתמוריד היום וסרטי BR..אבל אצלך זה נעשה פופולרי רק היום..מה שתגיד. 10BIT קשור לשיטת דחיסה ואיפיון הצבעים שאתה רואה בסרט...נעזוב את זה בצד שצריך טלוויזיה ממש עם דיוק צבעים היסטרי כדי שתבחין בהבדל (וכמובן יקרה)..כל העניין מסתכם בעדכון גרסה שמסכם מעשיו אנחנו מדברים ב- 10 BIT ולא 8. בכלל אם תלא יודע קודקים משתנה כל כמה שנים ובשביל זה יש מה שנקרא עדכון גרסה. הדבר היחד שתכלס דורש חומרה חדשה הוא קודקי סאונד (בגלל מעבד עם רישיון שהחברות רוכשות מ- DTS DOLBY וכ"ו).

אתה מכניס לבנאדם לראש לקנות בוקסי בעוד שאין לו אפילו חיבור רשת או ...אז מה הערך המוסף שיצא לו מכך?..ניגון תכנים יקבל בדיוק אותו דבר בשאר הסטרימרים שציין.

בכל מקרה גם אני אשמח להשתתף בניסוי..תן שם של קובץ עם הקידודים ופורמטים הכי עדכניים שתמכיר ונראה איך יתמודד איתו הסטרימר ב- 400 ש"ח!

אז אתה יודע לקרוא בויקיפדיה, מזל טוב. ואיפה בדיוק ראית שרשמתי ש "זה נעשה פופולרי רק היום" לגבי x264? התכוונתי ל 10bit ו 10bit בלבד.

אם טרחת גם לקרוא קצת לעומק, היית יודע שהעניין ממש לא מסתכם בעדכון גרסה- הרילטק RTD1185 בסיידוויינדר לא תומך בפיענוח תכני 10bit, כמה קושחאות וכמה גרסאות שלא תכתוב, זה לא יסדר את זה. ה CPU במכשיר גם חלש מדי בשביל software rendering שזה הפתרון המשני למצבים כאלו.

קודקים באים והולכים, כן, אבל מדובר סה"כ בשיטת דחיסה ופיענוח. דגימה של 10 ביט או שהחומרה יודעת להתמודד איתה, או שלא, ויש שיטה פשוטה לבדוק את זה:

תנסה לנגן קובץ hi10p על פיענוח חומרה. אם אתה רואה תמונה עם ארטיפקטים- המכשיר -כנראה- תומך, וסביר להניח שעדכון קושחה יכול להביא אותו מה שנקרא up to date

אם אתה לא רואה כלום- סביר להניח שהמכשיר לא יודע בכלל להתמודד עם קבצים כאלו, וזה לא משהו שאפשר לפתור בעדכון קושחה.

זה ברור שהמעבר מ 8 ל 10 ביט בקידודי רשת כרגע דבילי למדי, צריך ציוד מטורף כדי לשים לב להבדל, זה סתם לוקח יותר כוח עיבוד במחשבים, והרוב המוחלט של סטרימרים/נגנים ניידים/מכשירי לא תומכים בזה. אבל מסיבה מסוימת, קבוצות השחרור מתעקשות לעבור לסטנדרט הזה, השד יודע למה.

למה אני אומר לבנאדם לקנות בוקסי בוקס? החומרה שם עדכנית יותר, מוכנה לתקנים עתידיים, וחזקה מספיק ל software rendering במקרה הגרוע, ככה שלא צריך לחכות לעדכון שאולי יצא או אולי לא.

נ.ב- מה לעזאזל נסגר עם הפורום והסלט שהוא עושה עם תגיות size? אני כותב הודעה בלי לגעת בשום אופציה וההודעות יוצאות מחורבשות...

נ.ב2- אם למישהו היה שכל, הוא היה מתחיל לבנות סטרימרים על הפלטפורמות של סאמסונג או TI, הם תומכים בהכל ומוכנים גם לשטויות של 2 דורות קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתן, יש לי רשת קווית אבל אין לי עדיין ראוטר בבית אלא מודם, כך שבינתיים כל מה שקשור להתחברות לרשת לא כ"כ רלוונטי. תלת מימד לא מעניין, דיסק קשיח מובנה לא כזה חשוב שיהיה. בקיצור אני רוצה שזה יפעיל את כל הפורמטים שיש של FHD. תמיכה בפורמטי מתקדמים עדיף שתהיה. (השאלה אם זה משנה בכלל אם אין לי רסיבר שתומך בזה? אם אין לי רסיבר, האם יהיה הבדל בסאונד בין סטרימר שתומך בזה לבין סטרימר שלא?). וחשוב גם שלא ייתקע, יקרטע ויעשה בעיות כמו שאמרו אלה מזאפ. וגם שלא יהיו בעיות בכתוביות בעברית.

ראיתי ACT OF VALOR, חזק ביותר!

לא הבנתי מה הקטע של ה10 ביט הזה, שמים לב להבדל בכלל או לא? אם לא, אז מה הקטע לקנות משהו שעולה הרבה יותר יקר שכן תומך בזה? בפועל לא יראו תוצאות נראות לעין, לפי מה שהבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לנגן קובץ hi10p על פיענוח חומרה. אם אתה רואה תמונה עם ארטיפקטים- המכשיר -כנראה- תומך, וסביר להניח שעדכון קושחה יכול להביא אותו מה שנקרא up to date

אם אתה לא רואה כלום- סביר להניח שהמכשיר לא יודע בכלל להתמודד עם קבצים כאלו, וזה לא משהו שאפשר לפתור בעדכון קושחה.

לא היה פשוט למצוא סרט 10BIT אבל מצאתי אחד כזה שהוא לא אנימה יפנית:

Mission Impossible Ghost Protocol 2011 BluRay 1080p 10Bit DTSHD-MA x264-LEGi0N

ניסיתי לנגן ומה שקורה זה שהסרט רץ כרגיל ורואים על התמונה ארטיפקטים של צבע. אם הבנתי אותך נכון גם לשיטתך זה בסדר וטעון עדכון גרסה. לשיטתי זה כמו לנסות לנגן סרט 3D ולראות מה ייקרה במסך רגיל (מקבלים תמונה כפולה אגב). אף אחד לא מתעקש לקודד ב- 10BIT כמו שאתה אומר וזה דבר שאולי אולפנים צריכים ומסוגלים להבחין בו וגם זה בספק. מי שרוצה לבדוק בסטרימר אחר יש לי תטורנט אני אשלח במייל כי אי אפשר לעלות לאתר.

מתן, יש לי רשת קווית אבל אין לי עדיין ראוטר בבית אלא מודם, כך שבינתיים כל מה שקשור להתחברות לרשת לא כ"כ רלוונטי. תלת מימד לא מעניין, דיסק קשיח מובנה לא כזה חשוב שיהיה. בקיצור אני רוצה שזה יפעיל את כל הפורמטים שיש של FHD. תמיכה בפורמטי מתקדמים עדיף שתהיה. (השאלה אם זה משנה בכלל אם אין לי רסיבר שתומך בזה? אם אין לי רסיבר, האם יהיה הבדל בסאונד בין סטרימר שתומך בזה לבין סטרימר שלא?). וחשוב גם שלא ייתקע, יקרטע ויעשה בעיות כמו שאמרו אלה מזאפ. וגם שלא יהיו בעיות בכתוביות בעברית.

ראיתי ACT OF VALOR, חזק ביותר!

לא הבנתי מה הקטע של ה10 ביט הזה, שמים לב להבדל בכלל או לא? אם לא, אז מה הקטע לקנות משהו שעולה הרבה יותר יקר שכן תומך בזה? בפועל לא יראו תוצאות נראות לעין, לפי מה שהבנתי.

1)אם אין לך ראוטר אז קודם כול חבל כי סתם הופך למטרד להעתיק כל פעם סרט FHD ל- DOK, אבל לצורך העניין זה כבר מוריד מהרשימה ובוקסי שפשוט לא יבואו ליידי ביטוי בייתרונות שלהם בהעדר .

2)אם אין לך רסיבר תומך פורמטי מתקדמים..אז כמובן שזה לא חכם לחפש את הסטרימר שתומך בהם בכל מחיר כי גם אם יהיה לך כזה עדיין זה רק חלק מהחבילה בלי הרסיבר. אבל אל תתבאס כי גם בעניין פורמטי הסאונד המתקדמים כמאט ואין הבדל מורגש בפענוח הסאונד. DTS DOLBY וכ"ו מספיקים בהחלט. לאחי יש מערכת בייתית עם רסיבר תומך ורמקולים איכותיים ובכנות שממש קשה לשים לב להבדל ולפעמים קידוד וותיק נשמע הרבה יותר טוב!

3)בוודעות בלתי אפשרי לשים לב להבדל הצבעים בין 8BIT ל- 10BIT. חפש באינטרנט 10BIT VS 8BIT ותראה כמה ערטילאי העניין. מחשב שעושה יכול ומרגיש בהבדל..אבל עין האדם מוגבלת לכמות הצבעים שהיא מסוגלת להבחין! מה גם שנדירות ויקרות טלוויזיות שבכלל יאפשרו לך להנות מ- 10BIT צבעים.

עכשיו אחרי שאמרתי את כל זה עדיין אתה יכול להרשות לעצמך מכשיר שכן תומך בהכל למעט מפוצצות שאחרי שבוע אף אחד לא משתמש בהם. המכשיר הוא Xtreamer Sidewinder 3 שהוא עדכני ביותר (יצא ב- 2012) הוא עולה 699 ש"ח בבאג שזה באופן מפתיע מחיר בן זונה לרשת הזו (ואם תקונה בדיוטי עוד יותר זול):

http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=12313

יש לו תמיכה בכול פורמטי הסאונד המתקדמים. יש לו 1.4, USB3 (מה שאומר 3D) ויש לו מפרץ לכונן 2.5". הכי חשוב הוא יציב בשוק ומוצר בשל לחלוטין שזה אחד הדברים היותר חשובים בסטרימר טוב (זמן הבשלה בשוק), זה שני דורות אחרי ה- Sidewinder עליו דיברנו קודם. עכשיו לגבי יכולות רשת שלא תתעה המכשיר הנ"ל ייתן לך סטרימינג מ-YOUTUOBE חופשי ועוד מלא דברים כמו מזג אוויר תקציר סרטים וכ"ו מהרשת. בכנות גם ה- Sidewinder הראשון יספיק בהחלט לדרישות שלך..אבל המחיר של זה טוב ואתה אף פעם לא יודע מה יהיה לך בעתיד (אולי מערכת יקרה, אולי 3D..).

זו קנייה חכמה עם מחשבה לעתיד ובמחיר ממש טוב. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה פשוט למצוא סרט 10BIT אבל מצאתי אחד כזה שהוא לא אנימה יפנית:

Mission Impossible Ghost Protocol 2011 BluRay 1080p 10Bit DTSHD-MA x264-LEGi0N

ניסיתי לנגן ומה שקורה זה שהסרט רץ כרגיל ורואים על התמונה ארטיפקטים של צבע. אם הבנתי אותך נכון גם לשיטתך זה בסדר וטעון עדכון גרסה. לשיטתי זה כמו לנסות לנגן סרט 3D ולראות מה ייקרה במסך רגיל (מקבלים תמונה כפולה אגב). אף אחד לא מתעקש לקודד ב- 10BIT כמו שאתה אומר וזה דבר שאולי אולפנים צריכים ומסוגלים להבחין בו וגם זה בספק. מי שרוצה לבדוק בסטרימר אחר יש לי תטורנט אני אשלח במייל כי אי אפשר לעלות לאתר.

הטרנד התחיל לא מזמן, הרבה קבוצות שמשחררות סדרות עברו לזה, לאט לאט גם קבוצות שמשחררות , והקצב של המעבר הולך וגובר.

אני נגד כמובן, אבל אין הרבה שאפשר לעשות בנדון.

לגבי הקובץ שניסית לנגן- ארטיפקטים יש, אוקיי. הסרט מתנגן במהירות הרגילה בלי frame drop?

אם כן, משהו פה מוזר- רילטק בעצמם טוענים שה RTD1185 לא תומך בקידוד 10bit. אם הוידאו איטי וקטוע, מדובר ב software rendering בכלל. האמת, לא ידעתי שהסטרימרים האחרים חוץ מבוקסי עושים את זה, המעבדים שלהם חלשים בצורה מבדחת.

לגבי ה SW3, הוא מבוסס RTD1186 ותומך 10 ביט, זו אופציה לא רעה. פה כבר צריך לראות מה המשתמש מעדיף- את המערכת הפתוחה והחומרה של הבוקסי, או הפשטות של הסיידווינדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הSW3 די חדש לא? יש לך הוכחות שהוא באמת "בשל" ויציב? לא מצאתי עליו הרבה ביקורות. דווקא בד"כ סטרימר חדש הוא לא כ"כ יציב, ובהתחלה יש תמיד בעיות. החומרה שלו מספיק חזקה? הוא לא יתקע וכאלה?

SCORN, מה זה מערכת פתוחה? יעני שיש בו יותר אופציות בממשק וכל התכני אינטרנט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי הרגע את הקובץ שנתת של ה-10 ביט, והכל רץ חלק לחלוטין ב Xtreamer sidewinder 3 (בסטרימינג)

אני באמת לא מבין למה צריך מחשב שלם (ויקר) שיעמוד בסלון בשביל לראות ...? הסטרימרים האלה מראים 99.99% מהפורמטים בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאלו שלא מבינים ביכלל ב-10 ביט:

דבר ראשון כן מבחינים באיכות על אותו bitrate, כי מה שקורה בעצם זה שבזכות שמקודדים ב-10 ביט אפשר לקבל אותה איכות שמקודדים ב-8 ביט אבל בפחות גודל. החיסרונות הם זמן קידוד ארוך ויותר משאבים לפענח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הSW3 די חדש לא? יש לך הוכחות שהוא באמת "בשל" ויציב? לא מצאתי עליו הרבה ביקורות. דווקא בד"כ סטרימר חדש הוא לא כ"כ יציב, ובהתחלה יש תמיד בעיות. החומרה שלו מספיק חזקה? הוא לא יתקע וכאלה?

SCORN, מה זה מערכת פתוחה? יעני שיש בו יותר אופציות בממשק וכל התכני אינטרנט?

תגיד אתה רציני...ה- SW3 הוא האמא של הבשל! זה מוצר המשך לשני דורות קודמים שכבר הם מושרשים חזק בשוק. נראה לך שהייתי ממליץ לך עליו אם הוא עדיין מגמגם :bash: ואם לא הבנת ממה שרשמתי החומרה שלו הרבה יותר חזק מימה שתצריך היום! זו בחירה נבונה עם הסתכלות לעתיד ומחיר משתלם במיוחד..ככה שגם אם תקנה טלווזיית 3D או רסיבר בכמה אלפים אתה מוסדר לך עם הסטרימר הזה!

לאלו שלא מבינים ביכלל ב-10 ביט:

דבר ראשון כן מבחינים באיכות על אותו bitrate, כי מה שקורה בעצם זה שבזכות שמקודדים ב-10 ביט אפשר לקבל אותה איכות שמקודדים ב-8 ביט אבל בפחות גודל. החיסרונות הם זמן קידוד ארוך ויותר משאבים לפענח.

אתה מצד אחד אומר שכן מבחינים בהבדל אבל מצד שני רושם שהייתרון הוא בכלל בחיסכון בנפח (שזה נכון). אז שיהיה ברור..אתה טוען שאתה מבחין בהבדל בין 10BIT צבעים ל- 8BIT בעין? איזה מסך יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די שיכנעת אותי לגבי ה-SW3. אבל על סמך מה אתה ממליץ עליו? התנסית בו אישית? ראית אותו אצל מישהו? קראת ביקורות?

ראיתי שה-SW2 זהה במחירו ל-SW3, איך זה יכול להיות? למה זה ככה?

למה המחירים שלהם כאלה יקרים?? כולה נגן מסכן שיכול להריץ סרטים באיכות HD. זה כמו ה- שפעם עלו מלא ועם הזמן ירדו ל100 שקל.

ראיתי שעם ה-SW3 מגיע רק כבל RCA. לא עדיף לחבר לו כבל HDMI? אז עכשיו צריך לקנות לו גם כבל חח..

erbert, אני מבין שיש לך את הSW3. תוכל אולי לכתוב פה את חוות דעתך לגביו? הוא טוב, לא טוב, נתקע, יש בעיות כאלו ואחרות?

ראיתי גם שבדיוטי פרי יש את הבוקסי ב-200$, כלומר כ-770 ש"ח. לא עדיף להוסיף את ה-70 ש"ח האלו ולקחת אותו? הוא הרי עדיף על הSW3 לא? (בקרוב יש מישהו שטס לחו"ל ואני אוכל לבקש ממנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...