קישור לכתבה שאומרת שעד סוף יוני WD יחדשו את המלאי והמחירים שלהם יירדו - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קישור לכתבה שאומרת שעד סוף יוני WD יחדשו את המלאי והמחירים שלהם יירדו

bomsa400

Recommended Posts

זה לא עניין של "להפסיק לחלוב". זה עניין של מחסור. הביקוש גדול יותר מההיצע אז המחירים עולים. כשפערים בייצור יושלמו ושוב יהיצע יהיה גדול יותר מהביקוש, המחירים ירדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של "להפסיק לחלוב". זה עניין של מחסור. הביקוש גדול יותר מההיצע אז המחירים עולים. כשפערים בייצור יושלמו ושוב יהיצע יהיה גדול יותר מהביקוש, המחירים ירדו.

אם המפעלים חזרו כמעט ל 100% תפוקה, כמו שניר כתב כאן, הרי מדובר כאן בבעיה מסוג אחר: ירידה בתחרות-ההיצע

לא ירד ללא תחרות.

ואולי אכן התחרות בשוק הקשיחים ירדה, אם לוקחים בחשבון שסיגייט קנתה את חטיבת הקשיחים של סמסונג,

ומשהו דומה (לא בדיוק הבנתי) קרה בין להיטאצ'י. חוסר תחרות בין היצרנים היא רעה מאד לצרכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט, המצב שיש כרגע הוא דואופול, וזה רע לצרכנים. השילוב של אי תחרות והעובדה שגם במחירי שחיטה של 3x היצרנים רואים שיש לקוחות שממשיכים לקנות גרמה למחיר להישאר גבוהה במשך המון זמן (וכנראה גם ישאר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאו דוקא..מחירים כה גבוהים אמורים למשוך פירמות חדשות לענף, ובכך להגביר את התחרות.

בנתיים רק 2 חברות "נעלמו" (סמסונג והיטאצ'י). הקמה של חברת ייצור קשיחים חדשה היא קשה, והרווחת האמון שלה היא עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל זה לא דואופול בינתיים....יש עוד חברות. מעיון ב"זאפ" אני רואה גם את טושיבה, ,ופוג'טסו.

ויש עוד כמו iomega שמייצרות בעיקר חיצוניים. חברות כאלו יוכלו להרחיב את פעילותן די בקלות ללא

הזדקקות להקמת מפעלים חדשים. השאלה היא אם 2 הגדולות לא יקנו גם אותן (או לפחות את חטיבת

יצור ה HDD שלהן)....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על יצרנית כוננים קשיחים, לא מארזים. iomega וכו' רק מכניס קשיח של יצרנית אחרת.

אני לא יודע בדיוק על שאר החברות שאתה רואה בזאפ - ככל הנראה סטוק ישן. זה שיש יותר מ 2 חברות לא אומר שזה לא דואופול, פשוט הרוב המוחץ של החברות שמוכרות למגזר העסקי הן ו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...