שדרוג מעבד ולוח אם לטובת SSD - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד ולוח אם לטובת SSD

ORrrr

Recommended Posts

אוקיי אז יש לי כמה התלבטויות:

1. להשאר עם המעבד הישן שלי, לוותר על SATA3 ולקנות רק לוח: Gigabyte GA-MA78LM-S2 760G+SB710 CHIPSET, יעלה לי 404 שח פלוס סטיק של 4 ג'יגה.

2. לקנות מעבד G620/G630, לוותר על SATA3 ולקנות אחד מאלה:

MSI H61M-P23 B3 H61 CHIPSET - כאן אני מוותר על PCIE3

ASROCK H61M-HVS S1155 VGA HDMI H61 CHIPSET - כאן אני מוותר על LAN 1000Gb

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 H61 CHIPSET VGA+DVI - כאן אני מוותא על PCIE3

יעלה לי 750 לכל היותר כולל סטיק של 4 ג'יגה.

3. לקנות מעבד G620/G630 ולקבל SATA3 עם לוח: Gigabyte GA-B75M-D3V Socket 1155 B75 CHIPSET, יעלה לי 837 לכל היותר עם סטיק של 4 ג'יגה.

4. מעבד x3 450 עם לוח Gigabyte GA-MA78LMT-S2 760G+SB710 CHIPSET, בלי SATA3 ובלי PCIE3, יוצא 790 עם סטיק של 4 ג'יגה.

אני מעדיף אמנם להוציא כמה שפחות כסף, אבל אם זה משתלם לטווח הרחוק יותר אולי ממולץ להשקיע יותר.

אז מה אתם אומרים?

תקנה לוח עם SATA3, אפילו אם זה SATA3 של היצרן ולא שלא הצ'יפסט. תוותר על PCIE 3.0. אל תוותר על LAN נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ב H61 יש SATA3, שיצרן יכול להוסיף בעצמו:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H61M/U3S3&cat=Specifications

אתה צודק, ציינתי את זה:

בלוח שהבאת התמיכה בsata 3 לא מובנת בצ'יפסט אלא בבקר על הלוח.

לגבי ההתלבטות, אתה חושב שתזדקק ל-PCIE3 מתישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משדרג רק בשביל הSSD אז קודם הייתי מנסה להפעיל על RAID על הלוח הקיים.איך ניסית לעשות זאת?

הרי עם סתם מעבירים, מערכת ההפעלה לא תוכל לעלות.צריך לעשות TWEAK ברגסטרי (או להתקין מחדש).במקום IDE שמת RAID ואז הSSD לא זוהה בביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בביוס אפשרות לפתוח RAID כללי ואז לעשות לכל יציאה enable או disable לרייד.

כאשר אני רוצה לפתוח רק את היציאה של הSSD.

בכל מקרה לא משנה איזה יציאה אני פותח, הלוח לא מזהה משהו מחובר אליו, אבל יש כמה שניות שהוא מאפשר לי להכנס למסך מיוחד של התקנת רייד.

היות ואני לא מבין כל כך מה הולך שם הנחתי שזה רק עם רוצים לעשות מערך רייד של כוננים אבל אולי אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בכל מקרה יש לי שילוש בן 4 שנים בערך אז אני חושב שזה זמן טוב לרענן את המערכת.

אז החלטתי על השילוב של G630 עם Gigabyte GA-B75M-D3H או D3V כנראה שאני אשים עוד 38 שח בשביל crossfire.

ועוד דבר, יש לי מארז 300 מקורר לא רע בכלל.

לא עושה , האם אני צריך מעבר לקירור BOX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני מבין ממך אתה מנסה ליצור מערך רייד פיזי (כאשר צריך רק להעביר מצב בביוס כנארה מIDE לAHCI או לRAID ולא לבנות רייד ) וכמובן שזה לא מצליך לך כי אין אפילו 2 דיסקים.

בכל ביוס זה שונה אך הנה דוגמא http://craigcochrane.files.wordpress.com/2011/02/p1000486.jpg

אבל היות שאתה רוצה לשדרג בכל מקרה אז תשכח ממה שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...