שדרוג ספק HEC-400TR-TR - בעקבות מספר תקלות - תקציב גמיש של 400 ש"ח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג ספק HEC-400TR-TR - בעקבות מספר תקלות - תקציב גמיש של 400 ש"ח

ohad228

Recommended Posts

שלום רב,

בעקבות מספר תקלות ושונות של "קפיאות" והפעלות מחדש באופן בלתי צפוי שתמיד מקושרות בדרך כלשהי

לכרטיס המסך ATI Radeon™ HD 4850, אחרי שכבר ניסיתי כמעט הכל, עדכון כל הדרייברים

במחשב, החלפת "מפענחי" וידיאו ועדכונם ועוד עדכון כללי של מערכת הפעלה וניקוי כללי של המחשב

פיזית מאבק ומבחינת תוכנה ניקוי קבצים זמניים ותיקוני "רישום".

יש לציין ששללתי כמובן גם טמפ' גבוהה של כרטיס המסך וליתר ביטחון שדרגתי את גוף הקירור הג'נרי

שהגיע עם הכרטיס והטמפ' שלו תקינה כעת.

התקלה מתרחשת בעת הפעלת סרטי HD או הפעלת משחקים שונים, אך באופן השוטף של המחשב

הכל תקין ולא מתרחשות תקלות שונות.

מפרט המחשב הכולל הינו:

Intel® Core™2 Duo Processor E6300

GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-945P-S3

ATI Radeon™ HD 4850

2x 1GBRAM

Western Digital 320 GB SATA 3 Gb/s

Western Digital 640 GB SATA 3

HEC 400TR-TF 400W

כמוכן המסך מחובר למסך מחשב והן למסך טלויזיה בשתי יציאות DVI, התקני כגון מצלמת אינטרנט

וכרטיס רשת , ועוד כרטיס PCI חיצוני נוסף.

לאחר בירור בפורומים שונים בחו"ל הבנתי שהחלפת ספק תפתור את הבעיה ושהבעיה ככל הנראה נגרמת

בגלל ספק תקול או חלש למערכת המחשב הנ"ל.

מה דעתכם בנושא? האם החלפת ספק עשויה לפתור את הבעיה?

בכל מקרה מבקש המלצה לספק שיהייה מספיק חזק עבור המערכת הנ"ל בתקציב של 400 ש"ח גמיש,

כמובן שהעדיפות היא לקבל מקסימום תמורה למחיר, עבור מוצר שאני באמת צריך ולא עבור ספק חזק שלא

ינוצל לעולם במערכת הזו.

תודה מראש לכל המגיבים והעוזרים, אוהד : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ספק איכותי במינימום מחיר שיספיק למערכת שלך יש את ה - SEASONIC ES 400W ב - 210 ש"ח.

לינק - http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=138&products_id=6566

אם אתה רוצה משהו יותר טוב ולנצל את כל התקציב יש לך את ה - SEASONIC S12II 620W שזה אוברקיל ענק למערכת שלך אבל טוב למערכת הבאה, לינק - http://www.p-see.co.il/pl_product~S12II-620~8~0.htm?x=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, לקחת ספק 400W אחר איכותי זה סיכון כי גם הספק הנוכחי הוא איכותי באותו ההספק, אז אני חושב

שהאופציה הראשונה לא באה בחשבון כי אם זה לא ייפתור את הבעיה אפשר לומר ש"זרקתי לפח" 211 ש"ח.

האופציה השנייה נראית מעולה מבחינת המחיר וההספק וגם החברה מוכרת ואמינה, אך מעבר לכך אין לי מושג

על שאר הנתונים כי אינני מבין בנושא.

תודה על התגובה, כרגע הספק SeaSonic S12II-620 הוא הראשון ברשימה, אחכה לעוד תגובות ואם תהייה

הסכמה על כך, אלך לרכוש אותו כבר בתחילת שבוע הבא.

אופציות נוספות שאשמח אם תוכלו לחוות דעתכם עליהם:

SeaSonic SS-600ET

Seasonic S12 II Bronze 520W

Antec HCG-620 620W

Corsair CX 600W

והאם בכלל עדיף להשקיע בספק של כ-500W אך איכותי יותר מאשר ספק של כ-600W איכותי פחות

מהדגמים הבסיסיים יותר? אני תמיד חושב שעדיף ללכת איכות ולא כמות אבל דעתכם היא הקובעת.

יש לציין שלא מתוכנן למחשב, המחשב מיועד בעיקר לגלישה וצפייה בסרטי HD ומשחקים

לעיתים רחוקות בלבד בסגנון The Sims 3 וכדומה (המחשב של אחותי הצעירה).

תודה על התגובה המהירה : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת שלך לא מעמיסה מספיק (או קרוב לזה בכלל) בשביל להקשות על ספק 400W איכותי.

כך או שהספק שלך תקול או שהבעיה היא לא בספק בכלל או אני שולל לחלוטין את ההשערה שהוא לא חזק מספיק (אלא אם כן הוא בשימוש הרבה מאד זמן ונשחק לגמרי, למרות שגם במקרה כזה אני בספק שהוא יתקשה עם מערכת כזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת שלך לא מעמיסה מספיק (או קרוב לזה בכלל) בשביל להקשות על ספק 400W איכותי.

כך או שהספק שלך תקול או שהבעיה היא לא בספק בכלל או אני שולל לחלוטין את ההשערה שהוא לא חזק מספיק (אלא אם כן הוא בשימוש הרבה מאד זמן ונשחק לגמרי, למרות שגם במקרה כזה אני בספק שהוא יתקשה עם מערכת כזאת).

אני אשמח אם תוכל לעבור על הקישור הבא, זהו פורום מחו"ל באנגלית, הכל שם מנוסח בקצרה ובכלל כל השרשור מאוד

קצר ומדובר שם על בעיה זהה לשלי עם אותו הכרטיס מסך שיש לי.

http://www.techsupportforum.com/forums/f24/raedon-hd4850-card-causing-computer-to-restart-309750.html

אני אצטט מספר דברים שאני חושב שהם חשובים מתוך השרור באותו הפורום למרות שאפשר גם לעבור על הכל כי זה

קצר:

• An HD4850 card will be looking for like 30 amps on the 12v rail and a 650-700w quality psu
  • that card needs 550w or more 80% load so you will need a with 650w and 26A 12v

האם הספק של HEC שנמצא ברשותי מספק את הנתונים הנ"ל?

אני מוכרח לציין שמצאתי שילוב מוזר בגוגל של הכרטיס מסך הספציפי שלי בצירוף הבעיה של הפעלות מחדש בלתי

צפויות וברובם המשתמש ציין שהחלפת הספק פתרה את הבעיה.

ייתכן אולי ומדובר בבעיה ספציפית עם הכרטיס מסך הזה שדורש יותר מתח? ניסיתי להריץ חיפוש דומה עם כרטיס מסך

אחר ולא נמצאו אזכורים ושרשורים בפורומים עם המידע המדוייק הזה.

האם חיבור הכרטיס מסך לשני מסכים בו זמנית דורש הספק גבוה יותר מספק הכוח של המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם שללת את האופציה שהתקלה בכ.מ ?

מצטרף להמלצה על הסיסוניק יש לי 2 כאלו (Seasonic S12II 620W ).עובד ללא בעיה עם HD4890.

הספק שלך אמור להספיק אך לדעתי הוא קצת גבולי.אם זה היה HEC COUGAR אז מילא.

430 W של יצרן טוב אמורים להספיק אך הייתי מוסיף ל500 ליתר ביטחון.

גם הספק המודולרי הבא (M2 של סיסוניק) יהיה מצויין ובהחלט יספיק http://www.p-see.co.il/pl_product~M12II-520~8~0.htm?x=1

אופציה נוספת הקוגר המדובר ב550 וואט http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=5942

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרשם שצריך ספק 650W-700W ל - HD4850 לא מבין מהחיים שלו.

ממתי יש רק 26A ב - 12V לספק 650W ? זה יהיה ספק מיושן בטירוף וגרוע. לספקי 400W מודרניים טובים יש 30A ב - 12V שזה הרבה יותר ממה שהמערכת שלך צריכה.

וממש לא הייתי ממליץ על ה - HEC הזה (במיוחד שהוא מתומחר כמו סיסוניק שעדיף פי כמה).

הביקורת היחידה על הסדרה הזאת שמצאתי - http://www.hardwaresecrets.com/article/Cougar-RS-650-W-Power-Supply-Review/1323/10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איזה ספק נחשב ליותר איכותי ויוקרתי:

SeaSonic S12II-620, או SeaSonic M12II-520?

בהתחשב בעובדה שהשדרוג הבא הולך להיות בעוד שנתיים עד שלוש שנים, באיזה ספק הייתם בוחרים למערכת המחשב?

ציינתי עובדה זו מתוך מחשבה שלקנות משהו לצורך שדרוג עתידי יהיה מיותר ומבוזבז ככל הנראה בגלל חוסר עניין בשדרוג.

אשמח להמשך עזרתכם המקצועית, תודה

:-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת המחיר שניהם פחות או יותר זהים, ומבחינת החוטים שניתנים להסרה זה לא כל כך רלוונטי עבורי.

השאלה היא בסופו של דבר היא מלבד עובדה זו שהחוטים שאינם בשימוש ניתנים להסרה, האם הוא בעל

נתונים טכניים טובים יותר? האם הוא איכותי יותר באופן כללי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

אחד מודולרי והשני אותו הדבר רק חזק יותר (ועם קצת יותר חיבורים).

אם לא חשוב לך מודולריות על ה - S12II יהיה עדיף.

רק תוודא שהבעיה באמת בספק ולא בכרטיס שלא תקנה סתם ספק חדש וישארו לך אותם הבעיות.

קח אותו (בעם גם את הספק וגם את הכרטיס) למעבדה או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...