סרטון מאת מפלגת מרץ - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרטון מאת מפלגת מרץ

yosda-boy

Recommended Posts

רבין היה רף שכל(ששכלו רפוי), נאיבי, מלא באשליות ורצון טוב.

הוא יצג את התמימות והחלום המתוק של השמאל לשלום בין אנשים.

ובמציאות בה היה צריך לצעוד לאט ובזהירות מירבית, האיש פעל כשיכור מריחו שלו עצמו.

הגיע לו להירצח בגלל זה? לא.

בדיוק כמו שלא מגיע לכל שמאלני בישראל להירצח בגלל אשליות מטופחות.

אין לי שום בעיה עם אשליות מטופחות.

יש אשליות גרועות יותר לחיות בהם.

אבל אי אפשר להנהיג עם באשליות.

אשליות מתפוגגות מול מציאות מנוגדת.

והתפוגגות זו בשביל רבים איחרה לבוא.

יש מעטים שבשם רצף ושלמות הרציונל מעדיפים להחליף את האשליות של אז (שאינם מתיישבות עם המציאות) בהזיות חדשות שכן מתיישבות עם המציאות.

צר לי עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חלילה איני מצדיק רצח בכלל ורצח פוליטי בפרט, אבל זה לא בדיוק סוד שהשמאל מינף את רצח רבין למטרותיו ועשה ממנו קדוש מעונה (ועל הדרך, ייחס לרבין עמדות שמאל קיצוני שהוא עצמו מעולם לא היה שותף להן).

הראייה ההיסטורית מאוד חשובה במקרה הזה. אני מסכים עם זה שהפכו אותו לשמאלני יותר קיצוני ממה שהוא היה אך חייבים לזכור שהוא לא בדיוק היה ימני/מרכז בדיעות שלו. הוא נהפך לסמל ולגיבור.

אולי בתור אדם והרקע הצבאי שלו הופכים אותו לאיש מופת אך לא מה שהוא עשה בממשל. זה משול לכך שצלב קרס הוא סמל הנאצים ונחשב לעבירה אם מציירים אותו בשביל להעביר מסר. צלב קרס הוא סמל עתיק יומין הרבה לפני המפלגה הנאצית ובמקור אין לו קונוטציה שלילית.

רבין נהפך עם השנים לסמל של נקיון ושל אור. שאלתי את אחיין שלי מה הוא חושב על רבין (ומן הסתם שמה שהוא חושב זה מה שלימדו אותו בלימודים) ציטוט שלו:" רבין היה איש חשוב, איש חכם, איש מופת. ראש ממשלה שנרצח בשביל השלום".

ומה עם הפילוג שהיה בעם? מה עם הפיגועים? מה עם זה שזה היה ברור שעראפת לא יעמוד בצד שלו.

אני זוכר בבירור (הייתי אז ילד) שנאמר בשיעורי מולדת אמירה נורא אמביוולנטית לגבי רבין. אבל ברגע שהוא נרצח. זהו, נגמר הוא נהפך לקדוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי את אחיין שלי מה הוא חושב על רבין (ומן הסתם שמה שהוא חושב זה מה שלימדו אותו בלימודים) ציטוט שלו:" רבין היה איש חשוב, איש חכם, איש מופת. ראש ממשלה שנרצח בשביל השלום".

"שנרצח בשביל השלום"? אני לא יודע בן כמה אחיין שלך אבל זה מאוד עצוב ששטפו לו את המוח בצורה בוטה כזאת במקום להידבק לעובדות.

וזה אכן לא בדיוק סוד שהשמאל מינף את רצח רבין למטרותיו הפוליטיות הציניות, ולדעתי זה ביזוי כבוד המת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבין היה רף שכל(ששכלו רפוי), נאיבי, מלא באשליות ורצון טוב.

הוא יצג את התמימות והחלום המתוק של השמאל לשלום בין אנשים.

ובמציאות בה היה צריך לצעוד לאט ובזהירות מירבית, האיש פעל כשיכור מריחו שלו עצמו.

הגיע לו להירצח בגלל זה? לא.

בדיוק כמו שלא מגיע לכל שמאלני בישראל להירצח בגלל אשליות מטופחות.

אין לי שום בעיה עם אשליות מטופחות.

יש אשליות גרועות יותר לחיות בהם.

אבל אי אפשר להנהיג עם באשליות.

אשליות מתפוגגות מול מציאות מנוגדת.

והתפוגגות זו בשביל רבים איחרה לבוא.

יש מעטים שבשם רצף ושלמות הרציונל מעדיפים להחליף את האשליות של אז (שאינם מתיישבות עם המציאות) בהזיות חדשות שכן מתיישבות עם המציאות.

צר לי עליהם.

אני יודע שכבר אמרו לך את זה הרבה אבל אני אגיד את זה שוב-

ההודעות שלך נראות כמו שירים

ולנושא-אני באמת לא מבין מה הקשר בין רצח רבין לתמיכה היום בהתנחלויות.

ההיגיון בסרטון הזה פשוט לא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר אין חדש.

מגמה בארץ ובעולם של עידוד שמאל.

השמאל+מרכז מהווים רוב בארץ.

השמאל תמיד קשור להשכלה ויש הטייות בלימוד הן גלויות והן נסתרות.

בנוסף השמאל בארץ מתקשר לבעלי כח ששולטים בעמדות מפתח.

הימין ברוב המקרים מתקשר לאוכלוסיה חלשה יחסית ובעלת הון חומרי ותרבותי נמוך.

זה גורם לי לחשוב. אני מאמין במה שאני מאמין כי אני רואה עתיד שחור לישראל. ויש לי נימוקים רציונליים לכל דבר. וזה מה שמפריע לי.

אני ימני ואני עומד בניגוד לזרם. אם רוב העולם נוטה שמאלה אז מי אומר שהוא טועה? אולי באמת השמאל צודק ואנחנו טועים.

תחשבו על זה. אם כולם טועים ורק אתה צודק..אז כניראה שאתה לא צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנתחיל לעבור מדינה, מדינה בעולם?

בישראל בבחירות האחרונות:

15 מנדטים בערך המפלגות הערביות והשמאל הרדיקאלי?

28 קדימה?

העבודה עוד 15 אם אינני טועה.

ועוד בכלל לא התחלנו עם הליכוד וביבי.

עם כל הכבוד לביבי, בחיים לא ראיתי ראש ממשלה עם כל כך הרבה דעות מנוגדות

בימין יש לנו את כל החרדים ואת ביתניו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקרוא למפלגה הכושלת קדימה שמאל זה קצת מצחיק בהתחשב בעובדה שהרבה מאד מהם הם פליטים של הליכוד ובכל מקרה זאת מפלגה של קדנציה וחצי.

וגם להגיד שהעולם הוא שמאלני היא הצהרה מטופשת, אתה יכול אולי לומר שהעולם מנסה להראות כמה שיותר ליברלי(לא קשור למושג "שמאל" בארץ)

וספק אם הוא באמת כזה, התקשורת בהחלט מנסה להראות קדושה יותר מאלוהים אבל זה ממש לא אומר שאלו דעות האנשים כראיה תסתכל על עיתוני הארץ, הרוב המוחלט של התקשורת מוטה שמאלה וזאת בניגוד גמור לדעה הרווחת.

וד"א אם אתה חושב שאתה ימני אתה טועה טעות גסה לדעתי, מהתגובות שלך לקרוא לך ימני קיצוני נשמע הרבה יותר מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך בדבר אחד ואכן העולם מנסה להראות שהוא יותר ליבראלי ולא "שמאלני" (פנינת חן מהצד שלי, מצטער על זה).

לדעתי זה גם המצב בפועל, גם מההיכרות השטחית שלי עם העולם וממה שקראתי בנושא.

אבל

אם נשאר בגבולות של המדינה שלנו. פה גם אני וגם אתה נוכל לדבר על דברים שאנונ מבינים בהם יותר.

"ימני קיצוני" יש לזה קונוטציה שלילית משהו. כזכור לי כל ארגון ימני קיצוני היה מאופן בפעלות טירור או שהראו אותו כאחד כזה.

אני לא מתכוון לפתוח את כל הדיעות שלי אבל אני מאמין בממשל שהוא קוהרנטי ומובן ולא השילוב המוזר הזה. להגיד שהשמאל טועה בהכל? לא נכון ואכן יש גם מה ללמוד מהם. באותה מידה גם הימין הוא לא תלית שכולה תכלת.

מה לעשות שכל מפלגת ימין שעולה לשלטון מקבלת אופי נורא רכרוכי ופחות ציוני (ברור לי שבכנסת, עם כל הלחץ מבחוץ זה פחות אפשרי).

אני לא אומר שאני צודק. ותתפלא לשמוע אני לא חושב שגם צריך להוציא להורג כל שמלאני אבל אני כן חושב שעונש מוות צריך להיות עונש בשימוש נרחב יותר ואני כן חושב שלשיראל בתור מדינה צריך להיות צביון ציוני בין אם דתי ובין אם חילוני.

אני רוצה לראות את עצמי בתור אדם שפוי, אולי מתוסכל אבל שפוי.

אם לדעתך אני ימני? ימני קיצוני? שיבושם לך. את זה אתה אמרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...